Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео наблюдение на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видео наблюдение на вилата

    Здравейте, искам да си направя видео наблюдение на вилата, какво ми трябва и как?
    Имам мобилен интернет с рутер там към виваком, ще ми свърши ли работа?
    Благодаря!
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Видео наблюдение на вилата

    Определи горе долу бюджет някакъв.
    Нета ще стане,но Двр трябва да има NAT,поради липсата на статично ИП
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Видео наблюдение на вилата

      Незная за бюджета но предпочитам да е колкото се може по малък.
      Искам от време на време да погледна двора и какво правят кучетата.
      Не гоня голямо качество и запис.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Видео наблюдение на вилата

        Здравей!
        Минах по твоят път преди 4г.С никакви рутери с карта на Всики оператори,с флашки, не стана.Даже велики специалисти идваха да гледат и да мерят сигнал.Вилата ми е на 9-10км, от Русе..Два интернет доставчика идваха и клатеха глави, всички казваха в ниското си (до Дунава) , няма как да стане.Това около 1 година търсене на варианти.Междувременно си изградих системата за видеонаблюдение -ДВР-8 канален, с 8 камери по спомени около 1500-1600лв цялата система, като аз съм си окабелявал и свързвал сам(пусто занаят)И по едно време ми попадна система за пренос на интернет с две насочени параболични антени, около 60см.диаметър.Едната я качих на стълб 8м.и прекарах около 450м оптичен кабел с две токоносещи жила, до вилата и там адаптер за сигнала и към локалния рутер.Другата антена беше трудното-на мой познат на висок блок на покрива, дистанция между двете антени около 16км.Там захранихме с интернет, два часа насочване на антената и вече имаше ИНТЕРНЕТ, най-после.Системата ми струваше около 1200лв, отделно оптичният кабел.Абе минах 3000лв,ама съм единствения в гората който има нет.Плащам месечна такса за нета 15лв.Надявам се, да съм те ориентирал какво беше за ситуацията при мен.Весел Ден.
        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

        Коментар


        • #5
          От: Видео наблюдение на вилата

          Провери във Виваком дали ти дават публичен IP адрес или си със частен IP на WAN-а на рутера ти.
          Ако имаш публичен - ще стане, но ДВР-а трябва да поддържа DYNDNS .
          Ако си с частен IP адрес - ще трябва да се изгради VPN до някоя твоя точка със публичен IP адрес.
          После ще 'гледаш дистанционно' свързвайки се с тази точка.
          Дотук - връзката.
          Още ти трябва:
          - ДВР - според броя камери 4, 5,8,10
          - камери - според качество на картината
          - за аудио - микрофон или камерата да е IPC
          - кабел - до всяка камера
          - захранване за камерите
          - UPS - елиминира се най-лесния саботаж - да ти резнат тока и после да действат
          добре е и да се направи уведомяване при отпадане на захранването - взима се от UPS-a и получаваш емай със съдържание - "току-що спря тока" , съответно като дойде -"тока дойде"
          ако се сложи читава техника - може да се направи уведомление при пресичане на определена 'виртуална линия' в определена от теб посока - това може да задейства и сирена ако решиш
          - букси за камерите
          - твърд диск за ДВР-а
          - ако имаш IPC - може да дублираш със SD карта

          та това ти трябва

          Коментар


          • #6
            От: Видео наблюдение на вилата

            Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
            - UPS - елиминира се най-лесния саботаж - да ти резнат тока и после да действат
            Може ли да се ползва ЮПС-а който е за парното,успоредно със камерите?

            Коментар


            • #7
              От: Видео наблюдение на вилата

              "Искам от време на време да погледна двора и какво правят кучетата.
              Не гоня голямо качество и запис."

              Ако това е вярно не виждам за какви dvr-ри ups-и и чудеса иде реч. Един рутер с инсталиран openwrt при липса на публично ip и няколко ip камери и целта е постигната.


              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                От: Видео наблюдение на вилата

                Двр с нат въобще не го интересува какъв е ИП адреса,статичен,динамичен или реален или не реален адрес все тая,само нет да има.
                Колега,опредили бюджет и ще ти кажа какво точно можеш да направиш.Ако си на зор мога да ти подаря някакви неща за твоите цели.За останалото си чешем езиците,
                Последно редактирано от Roninn; 10-12-16, 17:18.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Видео наблюдение на вилата

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Може ли да се ползва ЮПС-а който е за парното,успоредно със камерите?
                  Да, може. Обикновено обратното е проблем. УПС-ите за парно са със синусоиден инвертор и стават за всичко, докато повечето УПС-и не са със истинска синусоида и може да ти поизгорят мотора на помпата. Виж 'алармирането ти' че е спрял тока ще е с едно допълнително реле.


                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Двр с нат въобще не го интересува какъв е ИП адреса,статичен,динамичен или реален или не реален адрес все тая,само нет да има......
                  Имаш предвид 'Cloud P2P service' - това си е VPN , по-евтино от изграждане на личен VPN, ама като всяко по-евтино си е по-некачествено
                  Последно редактирано от u_bo; 10-12-16, 19:05.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Видео наблюдение на вилата

                    Да дам жокер за статичното ИП,че един теле.онен операт.ор на име менте.л има нова услуга дето може да се ползва уж навсякъде нет.Имат и статично ИП питал съм поради същият въпрос за обект на фирмата в която работя.От миналата седмица почнах и да ползвам тая услуга в друг наш офис и за сега е дърво без корен тъй като не могат да я нагласят нещо.
                    Ако вземе да се оправи и държи стабилно ще направим и оная галимация на обекта който споменах.След това ще мога и отзив да дам дали е ОК.
                    А я кажете за домашно ползване ей така да закача 2-3 ИП камери около къщата да си наглеждам двора какво е нужно като инсталация и ориентировъчен бюджет.
                    Хора живеят постоянно на адреса,но това не пречи да има батмани прелитащи през оградата и търсещи си нещо тяхно забравено в моят двор в предишният им живот.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Видео наблюдение на вилата

                      Бюджета почва от 100 лв. /камера - за евтин фоскам, а горната граница на бюджета се определя от качеството, удобството и екстрите които искаш.
                      SKY is the limit ! - ама буквално

                      Коментар


                      • #12
                        От: Видео наблюдение на вилата

                        Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение



                        Имаш предвид 'Cloud P2P service' - това си е VPN , )
                        Не,имам предвид точна NAT, и работи бетон.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Видео наблюдение на вилата

                          При следващото ни виждане ще си имаме още една тема за разговор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Видео наблюдение на вилата

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Да дам жокер за статичното ИП,че един теле.онен операт.ор на име менте.л има нова услуга дето може да се ползва уж навсякъде нет.Имат и статично ИП питал съм поради същият въпрос за обект на фирмата в която работя.От миналата седмица почнах и да ползвам тая услуга в друг наш офис и за сега е дърво без корен тъй като не могат да я нагласят нещо.
                            Ако вземе да се оправи и държи стабилно ще направим и оная галимация на обекта който споменах.След това ще мога и отзив да дам дали е ОК.
                            А я кажете за домашно ползване ей така да закача 2-3 ИП камери около къщата да си наглеждам двора какво е нужно като инсталация и ориентировъчен бюджет.
                            Хора живеят постоянно на адреса,но това не пречи да има батмани прелитащи през оградата и търсещи си нещо тяхно забравено в моят двор в предишният им живот.
                            Около 200 лв за хубава камера с IR. Захранване 30 лв и кабел колкото ти трябва. Ако искаш и да записва, се добавя и NVR + HDD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Видео наблюдение на вилата

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Не,имам предвид точна NAT, и работи бетон.
                              NAT на Private WAN IP ако работи значи си измислил нов протокол и от Cisco ще ти предложат 7 цифрена заплата в долари за да работиш при тях.
                              Разбира се ако споделиш тук как става ще съм ти лично благодарен и задължен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X