Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео наблюдение на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Видео наблюдение на вилата

    На няколко отдалечени места ползвам DS-2CD2010F-I и мога да кажа че като бюджетно решение са отлични за целта.По мое мнение всеки който търси подобно решение би трябвало да се ориентира към за варианти външен монтаж 20-40 м с подсветка за да му е мирна главата.
    Като за без пари и вътре с подветка до 4-5 метра може да се пробва Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera ( motion and sound detection, detects the smoke and CO alarm, send you the alarm when it is triggered ).
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

    Коментар


    • #92
      От: Видео наблюдение на вилата

      По принцип камера с IR за вътрешна употреба и слагане зад стъкло не се получават нещата...

      Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #93
        От: Видео наблюдение на вилата

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        По принцип камера с IR за вътрешна употреба и слагане зад стъкло не се получават нещата...

        Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
        Точно това щях да кажа. Които не е пробвал, нека да сложи IR зад стълко за да вижда навънка
        Относно питането кабел-вифи. Разбира се че кабела е за предпочитане. Вифи само в случаи, че няма друг вариант...

        Коментар


        • #94
          От: Видео наблюдение на вилата

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          По принцип камера с IR за вътрешна употреба и слагане зад стъкло не се получават нещата...

          Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
          Абсолютно вярно,стъклата на камерите с инфраред са специални някакви кварцови,ако не са такива ,камерата се самозаслепява нощем.За да не слагат от тези скъпи стъкла,китайските евтини камери имат един черен пластмасов пръстен около обектива и стъклото.
          Ефектът може да се види също през ноща на куполни пластмасови камери с 4-6 скромни диода където прозрачния капак е цял пластмасов.
          Кварцово стъкло от една камера,не винаги става да се прехвърли на друга различна ,но от един и същи тип... Защо е така мога само да гадая,вероятно дължината на вълната и светлината която излъчва...Не съм съвсем наясно,но имах възможността да контактувам директно със технически ръководител на голям завод в Шенжен ,контакта ми беше личен в продължение на няколко дни,та въпросния кварц има отношение към цветопредаването през деня(червеното дава розово,черното синьо и други....В общи линии много въпроси за решаване,в тази връзка ,много производители се ориентираха към автоматични механични филтри,но такава камера за 30 лв.няма.
          В общи линии идеята беше да организираме сглобяване на камерите в Бг,с цел....то е ясно...Но китайците намалиха цените с малко по вноса и идеята се провали икономически

          По отношение на упс и разни,се занимавате с глупости.За последните 5 г.и повече ,двр,нвр и т.н са на 12 Волта,два 7 амперчасови акумулатора с общо захранване с един диод с ниско вътрешно съпротивление за да се раздели консумацията от двата акумулатора,единия храни двр,другия камерите и си осигуряваш около 7 часа автономна работа минимум,29 лв.е читава марка батерия ,едно импулсно 20-30 лв.и толкоз,КПД ти клони към 100 ℅,какъв е смисълът от упс,един път зареждаш 12 волтови батерии,втори път преобразуваш 12 Волта в 220 Волта,и трети път от 220 Волта адаптера на двр прави 12 Волта,и като краен резултат упс държи 20-30 Мин,да не говорим че масово ако няма 220 в.не може да стартира.
          Последно редактирано от Roninn; 08-01-17, 14:48.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #95
            От: Видео наблюдение на вилата

            Търсете вариант да се пусне кабел до камерата и са е направи както трябва. Всичко останало е загуба на време и пари.

            Аналогова камера безжична качеството е под всякаква критика, дори да я наместиш на свободна честота може да се намери смущаване което да влоши много картината. Всеки с широкообхватен аналогов тунер на телевизора ще може да я гледа. Батерията ще я заредиш първите два пъти после ще ти писне.

            Ако е Wi-Fi камера, т.е. безжична IP камера - там се иска стабилна пряка видимост между камера и рутера и не повече от 10-20м. Ако е за външен монтаж, корпуса ще е метален, което става екран и обхвата пада до 15м. Тези камери обикновено не работят на батерии, така че пак ще трябва кабел за захранването. Проблема с обхвата има решение, и то е да се ползва външна антена за пренос на данни. Например NanoSation или NanoBeam на Ubiquiti. Тогава се ползват две антени (приемна и предавателна) и обикновена IP камера. Но проблема със захранването остава.

            Както е казал и колегата Roninn, по-изгодно и пълноценно за случая е да се ползва резервирано захранване на 12VDC отколкото UPS. Причината е че с UPS-а се получава двойно преобразуване - 12VDC ( или 24V от батерията) >>230VAC>>12VDC(от захранването на камерите и DVR-a). Това означава и повече загуби само от процеса на преобразуване в UPS-a. Резервираното захранване на 12VDC само прехвърля консуматора към акумулатора като отпадне мрежовото, и ако не е най-евтиното, ще изключи акумулатора към 10,5-10V за да го предпази от необратим разряд. През останалото време разбира се държи акумулатора на подзаряд.
            "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

            Grand Cherokee Limited 2.7CRD

            Коментар


            • #96
              От: Видео наблюдение на вилата

              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
              D-Link DCS-942L - 150лв
              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
              ... а и може да я сложи отвътре на прозореца /където е и по-сигурно/ и да гледа навън ...
              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              По принцип камера с IR за вътрешна употреба и слагане зад стъкло не се получават нещата...


              Освен това тоя PIR ще работи ли зад стъкло? Това е реторичен въпрос.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #97
                От: Видео наблюдение на вилата

                Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                Ако е Wi-Fi камера, т.е. безжична IP камера - там се иска стабилна пряка видимост между камера и рутера и не повече от 10-20м. Ако е за външен монтаж, корпуса ще е метален, което става екран и обхвата пада до 15м.
                Нищо подобно.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #98
                  От: Видео наблюдение на вилата

                  Напротив.
                  "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                  Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                  Коментар


                  • #99
                    От: Видео наблюдение на вилата

                    Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                    Напротив.
                    Аз ползвам безжична връзка с непряка видимост и има камери с неметален корпус за външен монтаж. Относно резервираното захранване, или бъркаш термините, или не знаеш какво говориш... UPS-а също е резервирано захранване.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Видео наблюдение на вилата

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Аз ползвам безжична връзка с непряка видимост и има камери с неметален корпус за външен монтаж. Относно резервираното захранване, или бъркаш термините, или не знаеш какво говориш... UPS-а също е резервирано захранване.
                      Прочети ми пак поста внимателно.

                      И аз ползвам безжична връзка с непряка видимост в момента. А ползваш ли камери с непряка видимост в момента?
                      Пресен пример от от преди два месеца. Wi-Fi камера на клиент - безжичен рутер и камера през две стени - накъсва му. Премести рутера в другата стая (една стена) и работата заспа. Естествено че можеш да минеш една стена, може и три да минеш с подходящия рутер и/или ако камерата също е с външна антена. Зависи и на кой канал си и колко е натоварен, зависи и камера с каква резолюция е, зависи и на колко кадъра снима, зависи и стената ти колко е дебела и т.н. .....

                      Къде съм писал че камерите за външен монтаж са метални?

                      За UPS-a пак чети. Там въобще пък не ми се спори защото тънкната ми специалност са ТЗУ и комуникации и мога да ти изпиша един фереман.

                      Незнам къде видя "UPS-a не е резервирано захранване"?!?
                      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                      Коментар


                      • От: Видео наблюдение на вилата

                        Ползвам камера с непряка видимост.
                        Писал си, че камерите за външен монтаж са метални и поради тази причина обхвата пада до 15м в предния си пост. По-добре ти си го прочети внимателно.
                        За UPS-a съм съгласен.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • От: Видео наблюдение на вилата

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение


                          Освен това тоя PIR ще работи ли зад стъкло? Това е реторичен въпрос.
                          Хващаш се за сламки, никой не твърди, че ще работи, а не му и трябва, има си моушън детекшън от картината. А вградения IR е слаб на повечето камери и с малък ъгъл на разпръскване, т.е. става само да си направиш селфи. Освен това няма да видиш цвета на разбойника. По-добър вариант е обикновен прожектор с датчик за движение, СОТ, вързан към някоя охранителна фирма, и също жива охрана. Но излизаме от евтиното и просто решение. Останалото само плаши гаргите.
                          Освен това всяка вътрешна камера може да монтираш под стрехата, за да не я вали, и си имаш външна камера, това го знам от преки впечатления

                          По отношение на безжичните камери си зависи от антените и условията и се пробва на място, и е добра практика да могат да записват локално в буфер и тогава да пращат към отдалечен сторидж, за да няма дроп на фреймове.

                          ПП Сега сигурно ще кажеш, че моушън детекшъна ще се активира от сенките на дърветата и ще си прав

                          Коментар


                          • От: Видео наблюдение на вилата

                            Не се хващам за сламки, опитвам се да си изясня защо си предложил точно тази камера за тези условия
                            За гаргите го споменах някъде по-напред
                            Абсолютно е вярно, че всяка вътрешна камера работи под стряха, доколкото вятъра не е в състояние да засили вятър или сняг към нея. Дори и да се случи, малко е ввероятно камерата да се повреди.
                            За безжичните камери е вярно, че няма как да се определи предварително зад колко стени ще работи и дали ако я преместиш 2м в страни няма да проработи. Учил съм Теория на сигналите, но винаги карам по метода проба/грешка.
                            И последното е вярно - камера снимаща навън няма никакъв смисъл да се активира motion detection.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Видео наблюдение на вилата

                              Пичове,спорите за нищо.Външна камера се монтира вън, и вътре,вътрешна камера се монтира
                              само и единствено вътре, няма стреха,няма ала бала,то и с Жигула може извън пътя,ама колко и докъде е друг въпрос.Да не споменавам разликата между кварца и пластмасовото стъкло,Ув лъчи ,влага ,мъгла или солта по морските градове
                              Това към последния пост на лисицата.


                              Wifi,камери на открит плац,и рутер на открито работят над 10 бр.Без проблем в момента,до тях ходи само захранване.Метални с външна антена и толкова.Ако някой ми поиска да го направя пак, ще откажа,и това че имам 20 г.опит с това.Монтирал съм 10 чисто аналогови камери на 1.2 гигахерца и карам сигнал на 30 км.Работят но и това няма да го повторя,само ние си знаем колко нерви и средства ни коства.
                              Ако има вариант,избягвайте подобни.
                              Клиента пита за види камери, производителите братя китайци правят,колко са вършещи работа отделен въпрос,на Илиянци има за 100 лв.PTZ IP ,wifi,камери заедно със захранването и няколко дневна гаранция....Няколко наши клиенти дойдоха с такива да им ги монтираме щото нашите по 1000 лв.ми монтирахме ги,на един солариум ходихме през ден щото забиваха през една,за седмица им изгоряха импулсните,едната освен че забиваше се и ресетваше....На втората седмица Започнахме да таксуваме всяко посещение и излязохме лошите.Има си изпитани и проверени системи.Със тези поръчки вероятността да си хвърлите парите на вятъра клони към 90℅
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Видео наблюдение на вилата

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Пичове,спорите за нищо.Външна камера се монтира вън, и вътре,вътрешна камера се монтира
                                Само и единствено вътре, няма стреха,няма ала бала,то и с Жигула може извън пътя,ама колко и докъде е друг въпрос.Това към последния пост на лисицата.
                                От 5 камери навън, само една ми е "външна". За ала-бала не знам, ама си работят идеално, а времето в момента навън не е като да е за плаж...
                                Тук говорим за вила с двор - декар, два, три. Рутерът във вилата или в друга удобна сграда, камерата навън. 30км май не са мого за обсъждане.
                                Купих си Viewsee PT (без Z) камера от emag за 100лв. Беше 200, намалиха я за черния петък, сега гледам е 112лв (тя ми е външната между другото). Работи отлично, с 2 години гаранция. Има си премного предварително зададени позиции и маршрути. При това е високоскоростна. Ама не си мислете, че щом се занимавате професионално с нещо, сте видели всичко. Понякога трябва да погледнете и от потребителска гледна точка, а не висички потребители се нуждаят от професионално решение.
                                Последно редактирано от silverfox; 08-01-17, 18:42.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X