Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео наблюдение на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Видео наблюдение на вилата

    Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
    NAT на Private WAN IP ако работи значи си измислил нов протокол и от Cisco ще ти предложат 7 цифрена заплата в долари за да работиш при тях.
    Разбира се ако споделиш тук как става ще съм ти лично благодарен и задължен.
    Имам си работа,и сам решавам къде и за колко да работя,заповядай в нашия офис ,с удоволствие ще разкажа,покажа и т.н
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Видео наблюдение на вилата

      Може ли малко разаснения отностно този нат?
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #18
        От: Видео наблюдение на вилата

        Ако вилата ще се наблюдава от време на време, а не постоянно защо не пробваш video dialer
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #19
          От: Видео наблюдение на вилата

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Може ли малко разаснения отностно този нат?
          Нека е през седмицата,да изровя документацията по въпроса
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Видео наблюдение на вилата

            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
            Може ли малко разаснения отностно този нат?
            Колегата обърка леко термините и не носи на майтап май май,
            а иначе ДВР-ите с които аз работя го реализират така:
            https://goo.gl/j6hy77

            и малко повече подробности
            https://www.youtube.com/watch?v=DEsW_QLnda0

            Ако вилата ще се наблюдава от време на време, а не постоянно защо не пробваш video dialer
            Ако разгледаш клиповете ще видиш, че има лесно и работещо решение.

            Коментар


            • #21
              От: Видео наблюдение на вилата

              Едно време за нашата вила взех от ибей някаква камера. С лан кабелче е боцната в рутера и си има уеб адрес, който съдържа и някакво IP в името си, който отваряш в браузъра и гледаш какво става, можеш и да я въртиш. Като спре тока системата се рестартира, съответно явно приема ново IP и ти праща имейл с новия адрес, на който можеш да си я управляваш.

              Понеже не съм я инсталирал и не оперирам аз със нея не зная повече подробности, но така се случват нещата в общи линии. Доколкото разбирам на човека точно това му трябва, да хвърли някое око, а не охранителни системи и прочие.

              Коментар


              • #22
                От: Видео наблюдение на вилата

                Първо да кажа, че съм от любител, че да ми се смеете повече..

                Всяка IP камера (и/или повечето) имат т.нар. "моушън детект" и съответни опции към него: пращане на е-мейл, пращане на скрийншот, запис и пращане (за "по-лачените") видео малко_преди-по_време-малко_след събитието + всички тези функции-> качване на ФТП. Без проблем си се конфигурират с услуги Din DNS и прочие (цитираната съм я ползвал 4-5 години с камери). Отделно настройки качество, количество на скрийншотове, записи, е-мейли.... След това, понеже говорим за интернет (разбирай високи технологии), предполага се, че нас ни е интересно в реално време да разберем ако кучето шава или някой шета в двора. С други думи в схемата задължително се включва и един умен телефон, който да ти бибитка, когато сме получили нов файл (картинка, видео, е-майл)....

                От тука: ако един ДВР е по-скъп от 50-70 лв => ползваме някакъв хостинг/домашен компютър с интернет за тия пари. ДВР-а е блага работа, но в случай, че хване гората, т.е. бъде гепан и/или повреден - файда от него никаква... ДВР-а ще ти покаже картинката постфактум. В зависимост от плана за действие по време на ситуация - той може и да е само купчина ламарини.

                Като извод от всичкото писане: нужно е интернет, камери и отдалечено съхраняване на записи (компютър в къщи, хост и всички "облачни" лафове), като подчертаните думички са важни за качеството на всичко, което ще виждаме от малкия екран... Като нюанс - безжичните изпълнения са добро решение и всеки тинейджър от кръжока по компютри ще съумее да конфигурира мрежата...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Видео наблюдение на вилата

                  Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                  ...
                  - за аудио - микрофон или камерата да е IPC
                  ...
                  Taka и така стана въпрос - препоръчайте откъде да взема някакъв чувствителен микрофон? Имам свободен чинч за аудио на сегашния ми DVR.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Видео наблюдение на вилата

                    За Сф не знам - виж в специализиран магазин за видеонаблюдение.

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Първо да кажа, че съм от любител, че да ми се смеете повече..

                    Всяка IP камера (и/или повечето) имат т.нар. "моушън детект" и съответни опции към него: пращане на е-мейл, пращане на скрийншот, запис и пращане (за "по-лачените") видео малко_преди-по_време-малко_след събитието + всички тези функции-> качване на ФТП. Без проблем си се конфигурират с услуги Din DNS и прочие (цитираната съм я ползвал 4-5 години с камери). Отделно настройки качество, количество на скрийншотове, записи, е-мейли.... След това, понеже говорим за интернет (разбирай високи технологии), предполага се, че нас ни е интересно в реално време да разберем ако кучето шава или някой шета в двора. С други думи в схемата задължително се включва и един умен телефон, който да ти бибитка, когато сме получили нов файл (картинка, видео, е-майл)....

                    От тука: ако един ДВР е по-скъп от 50-70 лв => ползваме някакъв хостинг/домашен компютър с интернет за тия пари. ДВР-а е блага работа, но в случай, че хване гората, т.е. бъде гепан и/или повреден - файда от него никаква... ДВР-а ще ти покаже картинката постфактум. В зависимост от плана за действие по време на ситуация - той може и да е само купчина ламарини.

                    Като извод от всичкото писане: нужно е интернет, камери и отдалечено съхраняване на записи (компютър в къщи, хост и всички "облачни" лафове), като подчертаните думички са важни за качеството на всичко, което ще виждаме от малкия екран... Като нюанс - безжичните изпълнения са добро решение и всеки тинейджър от кръжока по компютри ще съумее да конфигурира мрежата...

                    Накратко - що си купувате джипове - четири винкела правят шаси, отиваме в някоя морга и закачаме ДВГ и силово предаване и отгоре с болтове едно купе. Готово за 500 лв. си имаме джип който върши работа .....
                    Колега, нищо лично.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Видео наблюдение на вилата

                      Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                      За Сф не знам - виж в специализиран магазин за видеонаблюдение.




                      Накратко - що си купувате джипове - четири винкела правят шаси, отиваме в някоя морга и закачаме ДВГ и силово предаване и отгоре с болтове едно купе. Готово за 500 лв. си имаме джип който върши работа .....
                      Колега, нищо лично.

                      Секи има право да се прекланя пред Бог "Жип", ако ще жената и дацата да са гладни...
                      За двигатели и шасита съм гола вода и не си давам мнението...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #26
                        От: Видео наблюдение на вилата

                        За автора
                        с IP камера и модема на Виваком, най-евтин модел, който поддържа SD карта за да записва и локално и някъде другаде е
                        - DS-2CD2010F-I - цената е 140 - 160 лв. според доставчика

                        ще можеш да я гледаш дистанционно и да гледаш записите от SD картата. ще получаваш емайли и тнт.
                        Вече как ще си решиш защитата от кражба, прекъсване на кабел, прекъсване на захранване и други неща - не знам

                        -DS-2CD1201D-I3 - от 105 до 115 лв. - но не може да записва на SD карта в нея и трябва 'да мислиш' къде и дали ще записва.

                        длъжен съм да кажа, че с тези модели не съм работил, просто не е добра идея да се взима най-нисък клас на даден производител, независимо дали става дума за камери или за сирене.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Видео наблюдение на вилата

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Taka и така стана въпрос - препоръчайте откъде да взема някакъв чувствителен микрофон? Имам свободен чинч за аудио на сегашния ми DVR.
                          Чуствителните микровони са с захранване. Напиши в интернет микрофон за видеонаблюдение и ще ти излязат варианти...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Видео наблюдение на вилата

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Taka и така стана въпрос - препоръчайте откъде да взема някакъв чувствителен микрофон? Имам свободен чинч за аудио на сегашния ми DVR.
                            Виж в квазера,2.50 лв.ползвам ги често,има и такива по 20 евро дето ги слагахме на изпитите на ДАИ ,но разлика лично аз не намирам
                            И да,иска захранване за пред усилвателчето
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Видео наблюдение на вилата

                              Аз ще предложа малко по-нестандартно решение. Но трябва да има добър нет. Ако можеш да гледа клипчета от ютуб или уеб-камерите на Нова, значи е добър.
                              1. Намираш някакъв лаптоп втора употреба непретенциозен - да търкаля Windows XP без проблеми - 100 лв
                              2. Намираш уеб-камера не съвсем смотана и я пробваш дали гледа добре - 40 лв
                              3. Правиш си регистрация в Ivideon.com, сваляш софтуера им и след 5 минути имаш видеонаблюдение със запис и с гледане откъдето си искаш.

                              Предимства: бързо, лесно за настройка, не иска поддръжка, по силите на всеки с компютърна грамотност, когато си на вилата можеш да си ползваш лаптопа и като компютър.
                              Недостатъци: изцяло зависиш от наличието на нет.
                              slivizasmet.blogspot.bg

                              Коментар


                              • #30
                                От: Видео наблюдение на вилата

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Виж в квазера,2.50 лв.ползвам ги често,има и такива по 20 евро дето ги слагахме на изпитите на ДАИ ,но разлика лично аз не намирам
                                И да,иска захранване за пред усилвателчето
                                Захранването ясно. Гледам микрофончето е от тия миниатюрните, и не очаквам чувствителност някаква особена. Питах за специализиран микрофон с голяма мембрана, с усилвател. На Сектрон има по 20-тина лв. но нямаха на склад дори да видя какво е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X