Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплители на 12V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отоплители на 12V

    Студът е доказано вреден за простатата. За топлината въпросът е минимум спорен.

    Коментар


    • #17
      От: Отоплители на 12V

      Да, както казах, това не е лично мое впечатление ( слава Богу).
      Съвсем информативно споделям, дори може да се причисли към приказките от ЕЖК.

      Коментар


      • #18
        От: Отоплители на 12V

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Руснаците разправяха, че това било много вредно за простатата..

        .
        Те какво ли не разправят? Включително, че от Нива и УАЗ няма нищо по-добро.
        Ма вярвали им някой?

        Коментар


        • #19
          От: Отоплители на 12V

          ясно де.

          Впрочем жените нямат такъв орган, за който да е предполагаемо вредно. Моята примерно скъса от употреба две отопляеми седалки Лидъл.
          Последно редактирано от Ясен; 09-12-16, 17:46.

          Коментар


          • #20
            От: Отоплители на 12V

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Стана ми интересно....
            Тези 900Вата от какво се захранват?
            Ето това е керамичиният електрически нагревател във всички дизелови Дачии: http://razborfavorit.ru/parts/renaul...elya-n103789td

            В случай, че замине линка: Valeo N103789TD, 12V, 900W.
            От къде се вземат тези 900W (63A при 14,3V - едва ли е някакво "геройство" за алтернатора) сигурно е ясно. Те са 900W съвсем за малко, със затоплянето на радиатора на парното зад този нагревател, се понижава и мощността му (предполагам нормално термостатно управление) и ако си спомням правилно - при температура на охладителната течност от 40 градуса - се изключва напълно. Ако не е пуснат вентилатора на купето - нагревателят не работи. Не работи и ако не е стартиран двигателят ('щото нали, акумулатора....)

            Общо взето всички съвременни дизели имат такива, че даже и на Дачиите слагат. Идеята е, да започне да отвръща купето преди да е затоплил двиателят, защото все пак на дизелите това става доста бавно.

            Коментар


            • #21
              От: Отоплители на 12V

              Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
              Ето това е керамичиният електрически нагревател във всички дизелови Дачии: http://razborfavorit.ru/parts/renaul...elya-n103789td

              В случай, че замине линка: Valeo N103789TD, 12V, 900W.
              От къде се вземат тези 900W (63A при 14,3V - едва ли е някакво "геройство" за алтернатора) сигурно е ясно. Те са 900W съвсем за малко, със затоплянето на радиатора на парното зад този нагревател, се понижава и мощността му (предполагам нормално термостатно управление) и ако си спомням правилно - при температура на охладителната течност от 40 градуса - се изключва напълно. Ако не е пуснат вентилатора на купето - нагревателят не работи. Не работи и ако не е стартиран двигателят ('щото нали, акумулатора....)

              Общо взето всички съвременни дизели имат такива, че даже и на Дачиите слагат. Идеята е, да започне да отвръща купето преди да е затоплил двиателят, защото все пак на дизелите това става доста бавно.
              Прилича на разтоварен PTC(положителен температурен коефициент) нагревател. Принципа е, че променя съпротивлението си като се нагрява и на практика държи приблизително еднаква повърхностна температура. В случая явно е около 40гр. и като температурата на парното ги стигне съпротивлението му става голямо и изключва. Вероятно консумацията му е пряко свързана с силата на духане на вентилатора и има някакъв прост контролер.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: Отоплители на 12V

                Абе хитра машинка. Чак се замислих.

                Коментар


                • #23
                  От: Отоплители на 12V

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Абе хитра машинка. Чак се замислих.
                  На работа имам малко на 220V или 110V, 2000W. Като ми остане време и се сетя трябва да ги видя как се държат на 12V и евентуално да ги намаля с един. Иначе във вентилаторна печка се държат уникално, с ограничаване или увеличаване на въздушния поток си менят мощността в доста широки граници.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отоплители на 12V

                    Тия нагреватели за антифриз със свещите - дали не вършат по-добра работа?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отоплители на 12V

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      На работа имам малко на 220V или 110V, 2000W. Като ми остане време и се сетя трябва да ги видя как се държат на 12V и евентуално да ги намаля с един. Иначе във вентилаторна печка се държат уникално, с ограничаване или увеличаване на въздушния поток си менят мощността в доста широки граници.
                      Какъв е модела и марката на тези печки ? Че бих се оборудвал с една такава на 220V. Все съм недоволен от степените на тез пущини, пък много обичам да си "напичам" краката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отоплители на 12V

                        Джипката ми има фабрична ел-печка за въздуха към предното стъкло 1кВт... Мисля бяха три или четири секции, които се командват от компютъра дали, колко и кога, да са включени...
                        Въобще не таете надежда, че става за нещо повече от размразяване на стъклото - духа си хладно
                        Комфорта се получава от отопляемите седалки и волан...

                        П.С. все съм се чудил дали да не си сложа в багажника един генератор от тези с дистанционно палене, и да вържа 2кВт духалка - би трябвало да стопли добре купето докато изляза Аупуха - през изходящата вентилация на купето
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отоплители на 12V

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Какъв е модела и марката на тези печки ? Че бих се оборудвал с една такава на 220V. Все съм недоволен от степените на тез пущини, пък много обичам да си "напичам" краката.
                          http://www.tesy.com/bg/products/otop...en_nagrevatel/

                          Ако се сметне за реклама да се махне линка. Търсиш с PTC нагревател.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отоплители на 12V

                            Порових се малко, тоя от първата страница има шанс и той да е с PTC нагревател. Или поне така изглежда от https://www.aliexpress.com/item-img/...226305112.html .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отоплители на 12V

                              Evos, какво против имаш срещу калориферните или водни печки, които работят с горивото от колата? За прилични пари( 1000-1200лв) си решаваш проблема.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отоплители на 12V

                                Това цени за нови китайски печки ли са или за втора употреба маркови? Не съм търсил понеже не ми е належащо засега, но по-натам мога да си метна една в колата или в джипа за лов за студените дни. Ако имате информация кой и къде предлага читави моля споделете.
                                Subaru Legacy 2.5
                                Suzuki GS500 E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X