Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ligier Ambra ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ligier Ambra ?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Поне от поста на човека разбирам че колата трябва да е с малки разходи . Иначе мене няма сила в тоя свят която да ме вкара в малка кола независимо от разходите . На времето ей така от любопитство се качих на едно чисто ново Марути Сузуки на един приятел обиколих с него квартала и се зарекох в тоя живот втори път такова нещо да не правя Карам си ван който харчи 9-10 на 100 нафта градско и ми е приятно и комфортно да шофирам .
    Пробвай ТИКО и Дайхацу Куоре, и после кажи кое е по-гадно.

    На малката кола единственият плюс И е малкото място за паркиране. Всичко друго са минуси !
    Автомобил среден клас е със същите текущи разходи, но по-малко трошлив, щото колкото са по-големи гумите, толкова по-малко се амортизира ходовата част, щото прелита през дупките които са навсякъде.
    Това за леки автомобили, малък и среден клас, с еднакви двигатели, при градска употреба.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Ligier Ambra ?

      Да уточня : Бюджет за закупуване 1500 лева . Колата ще се кара предимно в София !Сутрин рано и следобяд по около 3-4 километра Максималния размер е Гоуфовия клас , заради мястото за паркиране ! Втори автомобил в семейството . С възможно п-малки данък и ГО . Желая дизел и автоматик ама няма , така че автомата отпада!Външния вид не е решаващ !
      Отпаднали от класацията : Опел Астра, Форд Фиеста, ФВ Гоуф, Пежо 106, Рено всички ,всички италианки ,
      Към момента харесани Ситроен Саксо и Сеат Ибиса !

      Коментар


      • #18
        От: Ligier Ambra ?

        Саксо - също като Пежо 206 - заден мост.
        Голф не може, а Ибиса може? Не са ли почти еднакви?
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #19
          От: Ligier Ambra ?

          Колеги от тези всичките само пежото ще става за нещо за тези пари... не знам какво му се плашите толкова на задния мост. Ако се наложи го правиш веднъж в живота на колата и то за жълти стотинки в сравненеие с демферния маховик на SDI например... А 1.9 дизела е наи голямото куче в класът си... рядко се намира толкова упорит стопанин че да го скапе. Не на последно място пак споменавам возията и доста по издържливото откъм ръжди купе.
          0-

          Коментар


          • #20
            От: Ligier Ambra ?

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Да уточня : Бюджет за закупуване 1500 лева . Колата ще се кара предимно в София !Сутрин рано и следобяд по около 3-4 километра Максималния размер е Гоуфовия клас , заради мястото за паркиране ! Втори автомобил в семейството . С възможно п-малки данък и ГО . Желая дизел и автоматик ама няма , така че автомата отпада!Външния вид не е решаващ !
            Отпаднали от класацията : Опел Астра, Форд Фиеста, ФВ Гоуф, Пежо 106, Рено всички ,всички италианки ,
            Към момента харесани Ситроен Саксо и Сеат Ибиса !
            За тия пари 306 или Ксара около и след 2000, ако не е много спешно може да изпадне и 206, а там има и по-малки дизели.
            Сменяваш маслата, като задължително и в скоростите, щото никой не ги поглежда преди да са стрОшат. Там има 1.8л (тУри ги 2) 75W80, като трябва да е точно това и нищо друго, щото иначе не включват и заминават !
            Градски разход 6-7, като при работещи свещи и прфилактирани дюзи пали и върви целогодишно, независимо от състоянието.
            Дори и да има проблем с моста, който се вижда, сваляш от цената и с/у 250лв. става чисто нов, и ако опреш до там, ще ти дам координати на човек който само това прави.
            На 306-та ми джантите Дънлоп бяха кашкавалени, но пък Мишлен/Мишелин са добри, но може да попаднеш и на хАлуминуви.
            ТД-то е 90к.с. и данъка И ще е около 50лв.

            За тия пари по-добър избор за служебка няма.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Ligier Ambra ?

              Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
              Който се ремонтира срещу 250 лева.
              +1.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Ligier Ambra ?

                Защо отхвърли Астрата като вариант? Не е лоша и влиза в бюджета.
                0884 987 137
                В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                Коментар


                • #23
                  От: Ligier Ambra ?

                  Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
                  Който се ремонтира срещу 250 лева.
                  Абе не е точно и само 250 лв
                  Преди 5 години го правих заниманието на лично мое 206 та знам.
                  Има малък и голям дявол - малкия е без смяна на лагерите.
                  Целия мост пада от колата и само частите за малкия дявол са около 200 лева - ами труд
                  Поне във Варна преди 5 години ми взеха 600 лева за големия ремонт - това прехваления сервиз в село Здравец
                  Иначе 206 не е най издръжливия автомобил - абе френско няма общо с германско например
                  Недомислени конструктивни решения - например масата от акомулатора минава през един кабел под коша и ме е оставяла на пътя зимата при минусови температури
                  Моя беше 1.4 ХДИ - не знам какви разходи давате за 1.9 в СФ 6-7, моя категорично за Варна и само по 3-4 км на ден в задръстванията даваше от 7 нагоре, иначе на дълго ако не го гониш 4.5-5
                  Много неудобен и малък автомобил - в багажника детска количка сгъната трудно се побира.
                  Продадох го и следващия собственик смени скоростна кутия щото останала без масло (има добра метална кора отдолу и не се вижда теча).
                  Поради същата кора клирънса става 5 см и се сурка зимата по снега и лятото в калта.
                  Толкова за 206 - прекрасен модел е купувай смело
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ligier Ambra ?

                    Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                    Защо отхвърли Астрата като вариант? Не е лоша и влиза в бюджета.
                    Колега уточнявам ! Избора е женски , а аз само внимавам мотиката да не е от най-големите !
                    Детето е девойка на 13 години ! Няма колички , столчета и подобни ! Возилото , ако се падне чак неубиваемо може и тя да се учи на него !
                    Чакам тази седмица един превод дето съм го нарочил за тая покупка и почваме да обикаляме !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ligier Ambra ?

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Абе не е точно и само 250 лв
                      Преди 5 години го правих заниманието на лично мое 206 та знам.
                      Има малък и голям дявол - малкия е без смяна на лагерите.
                      Целия мост пада от колата и само частите за малкия дявол са около 200 лева - ами труд
                      Поне във Варна преди 5 години ми взеха 600 лева за големия ремонт - това прехваления сервиз в село Здравец
                      Иначе 206 не е най издръжливия автомобил - абе френско няма общо с германско например
                      Недомислени конструктивни решения - например масата от акомулатора минава през един кабел под коша и ме е оставяла на пътя зимата при минусови температури
                      Моя беше 1.4 ХДИ - не знам какви разходи давате за 1.9 в СФ 6-7, моя категорично за Варна и само по 3-4 км на ден в задръстванията даваше от 7 нагоре, иначе на дълго ако не го гониш 4.5-5
                      Много неудобен и малък автомобил - в багажника детска количка сгъната трудно се побира.
                      Продадох го и следващия собственик смени скоростна кутия щото останала без масло (има добра метална кора отдолу и не се вижда теча).
                      Поради същата кора клирънса става 5 см и се сурка зимата по снега и лятото в калта.
                      Толкова за 206 - прекрасен модел е купувай смело
                      Ето какво написах за скоростите, че е класическа мърлявщина, а и за моста:

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ...
                      Сменяваш маслата, като задължително и в скоростите, щото никой не ги поглежда преди да са стрОшат. Там има 1.8л (тУри ги 2) 75W80, като трябва да е точно това и нищо друго, щото иначе не включват и заминават !
                      Градски разход 6-7, като при работещи свещи и прфилактирани дюзи пали и върви целогодишно, независимо от състоянието.
                      Дори и да има проблем с моста, който се вижда, сваляш от цената и с/у 250лв. става чисто нов, и ако опреш до там, ще ти дам координати на човек който само това прави.
                      ...
                      Това е цена за "големия"ремонт. Даваш твоя и 250лв., и ако има същия готов, направо взимаш него.
                      В Горубляне имаше майстор дето правеше ремонта за 300-330, като я оставяш за ден, но при него съм правил коли преди 10г. и му нямам номера.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ligier Ambra ?

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Колега уточнявам ! Избора е женски , а аз само внимавам мотиката да не е от най-големите !
                        Детето е девойка на 13 години ! Няма колички , столчета и подобни ! Возилото , ако се падне чак неубиваемо може и тя да се учи на него !
                        Чакам тази седмица един превод дето съм го нарочил за тая покупка и почваме да обикаляме !
                        Колега, пълно е с оферти за тия пари, че даже може да попаднеш на обслужена и ремонтирана, но крайната цена пак си е същата.
                        Много пъти се е случвало приятели и познати да правят подобни подаръци, просто щото старата кола стои и не им трябва, а и на някой може спешно да му трябват пари.
                        Всичко е до късмет.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ligier Ambra ?

                          Колега и аз ще метна мойте 5 ст. пък ти си мисли.
                          В темата за кола до 1000 лева съм пуснал едно пунто на позната - ама слънчево само че бензин.
                          Не знам защо си толкоз навит на нафта при този дневен пробег.
                          Пък за тез пари нафтова кола зимата?
                          Акумулатор як и всичките там следващи.....
                          Бензина си е по добре според мен.
                          Малката кубатура си е с много приличен разход.
                          Ти си решаваш......
                          А относно ремонта на задния мост.
                          Имам едно берлинго за ремонт, та бихте ли споделили къде ги правят за 250, щот аз намерих на 350 и трябва да го карам.....
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ligier Ambra ?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            За тия пари 306 или Ксара около и след 2000, ако не е много спешно може да изпадне и 206, а там има и по-малки дизели.
                            Сменяваш маслата, като задължително и в скоростите, щото никой не ги поглежда преди да са стрОшат. Там има 1.8л (тУри ги 2) 75W80, като трябва да е точно това и нищо друго, щото иначе не включват и заминават !
                            Градски разход 6-7, като при работещи свещи и прфилактирани дюзи пали и върви целогодишно, независимо от състоянието.
                            Дори и да има проблем с моста, който се вижда, сваляш от цената и с/у 250лв. става чисто нов, и ако опреш до там, ще ти дам координати на човек който само това прави.
                            На 306-та ми джантите Дънлоп бяха кашкавалени, но пък Мишлен/Мишелин са добри, но може да попаднеш и на хАлуминуви. [emoji2]
                            ТД-то е 90к.с. и данъка И ще е около 50лв.

                            За тия пари по-добър избор за служебка няма.
                            А 206, 306 и ксара бензин или дизел препоръчвате и ако е дизел- с кой мотор?

                            Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ligier Ambra ?

                              Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                              А 206, 306 и ксара бензин или дизел препоръчвате и ако е дизел- с кой мотор?

                              Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk
                              Дизеловите XUD мотори са култови и неубиваеми, но е въпрос на вкус.
                              Дизела на късо градско почти не променя разхода, за разлика от бензина, особено зимата.
                              Ако колата се ползва повече за извънградско, газ/бензин е по-изгодно.

                              Най-оферта си е Ксарата като цена/година, която е абсолютно еднаква като агрегати с 306, и пак опира до личен избор.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ligier Ambra ?

                                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                                ...
                                А относно ремонта на задния мост.
                                Имам едно берлинго за ремонт, та бихте ли споделили къде ги правят за 250, щот аз намерих на 350 и трябва да го карам.....
                                Поздрави!
                                Скоро дадох координатите на Скрапа, че трябваше да прави Берлинго или Партнер, но не знам какво е направил.
                                Такива мостове имат и готови, та можеш направо да го бартеросаш за готов.

                                Малко по-късно ще ти звънна.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X