Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

    Нивата си е ниско бюджетен джип с ресурс около 150 00 км от производителя. Моята е на 123 000 км на 11 г. и съм сменил сам и в сервизи какво ли не понеже я ползвам събота/неделя в планината за лов независимо от климатичните условия в тежък терен. Изводите ми са "Нива не се жали и се ремонтира често с качествени части", "Придобиване на умения да се кара Нивата с многобройните и скорости, блокажа по различни терени като се използва заложения и ресурс" и "За постигане на конкретни цели Нивата си иска допълнителна подготовка". Няма джип да не сме счупили извън пътя защото "кеф цена няма". Миналата неделя на УАЗ му излетя колелото - лагер, главина, а на подготвена TOYOTA LC като при боксува и замина предния мост. Караме ли джипките само по асфалта техническите проблемите с тях са минимални щом се спазват инструкциите от книжките на производителите за тяхното своевременно техническо поддържане, а не когато дефектират. Частите на Нивата са евтини с ограничен нисък ресурс и често трябва да се сменят, но труда в сервизите е скъп ако не се справяш сам. Интересно е да поместиш информация колко общо струват споменатите части и колко е труда в сервиза.
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • #17
      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

      На баща ми Нивата , купи я преди 8 години (не е чисто нова , 95 набор). За 8 години и 50 хил.км е сменено.
      Съединител - 2бр (първия беше някакъв руски и отиде още на 10к км, втория вече не помня каква марка беше , но все още е добре)
      Ремонт алтернатор
      Ремонт стартер
      Двигател - 1бр / на предишния двигател имаше язви на блока , явно за това я е продал предишния собственик и гарнитури ги духаше за 4-5хиляди километра.Не подлежеше на ремонт блока. И решихме друг двигател за 300лв.Вече 30 хиляди си върви с него.
      Задни амортисьори - 2бр
      Предни и задни накладки
      Преден лагер главина
      Тампони на стабилизиращи щанги - много ! какви ли не сме слагали не изкарват повече от 5 хиляди.

      Общо взето евтини части с малък ресурс,както е казал колегата. Ползва я за седмицата да ходи на работа и събота и неделя за лов.Но не се издивателства над нея.Не се кара по особенно тежки терени.

      Коментар


      • #18
        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

        Здравей колега ще вместя цените и на ремонтите по спомен:
        1-накладките бяха 19лв. Сменях ги сам
        2-двата ауспуха по около 50лв. Пак сам ги сменях
        3-динамото частите бяха 90лв. В магазина яко ме запалиха с цените ... Пак самси го правих
        4-Съединителя LUK 145лв. И дадох 70лв. В сервиз тъй като нямам условия да го направя сам.
        5-Жило преден капак 5лв. Сам го правих
        6-Копчето за фаровете 8лв.
        7-Казанчето за спирачна течност 5лв. Яко ме запалиха с цена ... Сам го сменях и две скобички за маркучите по 1лв ...
        8-Капачката за стъклопочистваща течност 1лв. И за казанчето на съединителя 1лв.
        9-Термостат hofer 19лв. Сам го сменях и антифриз 25лв.
        10-датчик разпределителен вал 38лв. Пак ме изпали тоя в магазина .... Датчика на коляновия от нета го взех нещо около 20лв. Беше ... Сам ги сменях
        11-Свещи 14лв. Champion пак цена убиец .... За тея ментаци ...
        12-помпа на съединител горната 40лв ....... Сам я сменях
        13- маслата са ясни ....
        14-спирачната помпа сам я правих смених гумички 4лв
        15-спирачния цилиндър преден ляв 5лв. Само гумички аз си ги сменях.
        В общи линии това е като цени не съм писал по позициите за първия съединител не помня там платих май само труда или само съединителя без труда не помня .... Маслата итях не съм писал с филтрите средо по 50-60лв всеки път. Като тегля чертата до тук около 900лв. +-

        Изпратено от моят P9000 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #19
          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

          Кой друг джип ще може да се подържа с 90лв на година за части в продължение на 10 години?

          Коментар


          • #20
            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

            Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
            Кой друг джип ще може да се подържа с 90лв на година за части в продължение на 10 години?
            Тойота !
            Колко Ниви могат да изкарат километрите на една Тойота изминала за 10 години ?
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #21
              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
              Тойота !
              Колко Ниви могат да изкарат километрите на една Тойота изминала за 10 години ?
              Та за колко километри говорим?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #22
                От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                Извинете ме , грешно зададох въпроса - сбора от километрите на колко Ниви е равен на изминатия от една Тойота !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                  Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
                  Кой друг джип ще може да се подържа с 90лв на година за части в продължение на 10 години?
                  Или 70 хил.км. за 900 лв.? Много!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                    Преди 10 години купих Паджеро 2.5 на 303000 км. смених му накрайниците и шарнирите, и след година и нещо го продадох на 380000 км. без да правя нищо освен смяна на подгревни свещи. И с него теглех платформа (повечето пъти с джип или пикап на нея) На Нивата даже и платформа не може да и закачиш.
                    8)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                      Всичко зависи този преди теб как го е гледал това паджеро ... Аз например имам и едно бмв 5 дърто навих му 100 000км. Пръснах се от ремонти .... И от там като се закотви вече 50 хил. Нищо само карам .... А ми беше дотегнало ... И излиза така че, ако го бях продал някой щеше да мине 50хил. Километра че и повече и да се хвали кви са корави бмв тата нищо не съм правил .... А мен никой няма да ме пита колко съм налял

                      Изпратено от моят P9000 с помощта на Tapatalk
                      Последно редактирано от ALFA155Ts; 01-01-17, 22:10.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                        Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
                        Всичко зависи този преди теб как го е гледал това паджеро ... Аз например имам и едно бмв 5 дърто навих му 100 000км. Пръснах се от ремонти .... И от там като се закотви вече 50 хил. Нищо само карам .... А ми беше дотегнало ... И излиза така че, ако го бях продал някой щеше да мине 50хил. Километра че и повече и да се хвали кви са корави бмв тата нищо не съм правил .... А мен никой няма да ме пита колко съм налял

                        Изпратено от моят P9000 с помощта на Tapatalk
                        Да де, имах в предвид, че това не може да се случи с Нивата. Там все нещо се чупи.
                        8)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                          Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
                          вече има още 2 позиции в списъка

                          1-Съединител на 7000км. Смениха го по гаранция.
                          2-Накладки предни.
                          3-Ауспух два пъти.
                          4-Реле регулатор+диодна плочка алтернатор.
                          5-Отново Съединител. този път LUK
                          6-Жило преден капак.
                          7-Копче на фаровете.
                          8-Казанче спирачна течност.
                          9-Капачка стъклопочистваща течност.
                          10-Капачка на казанчето спирачна течност на съединител.
                          11-Термостат.
                          12-Датчик колянов и разпределителен вал.
                          13-Свещи 1 път
                          14-Помпа на съединител.
                          15-Масло с маслен и въздушен филтър. 5 пъти.
                          16-Спирачна помпа
                          17-Спирачен цилиндър предно ляво колело
                          18-Пластмасовите джаджи в скоростния лост с гумичките 5,50лв.
                          19-Масата на таблото правих че зеха да скачат стрелките.
                          20-Жило на парното приправях беше се откачило това лостче за позициите на къде да духа, и почиствах вътре радиаторчето ,че беше пълно с листа и не духаше въобще.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                            Нива Ърбън на месец и половина, няма още 1000 км навъртяни-счупен стартер. Няма такива боклуци !!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                              Извинете ме , грешно зададох въпроса - сбора от километрите на колко Ниви е равен на изминатия от една Тойота !
                              А би ли сравнил покупната цена на Тойотата с тази на Нива? Частите(в случай, че се повреди "направи си сам е по-малко възможен)? Разходът на гориво при двата автомобила? Гуми? Колко повече убити глигана събира Тойотата спрямо УАЗ - джипа, а не пикапа(примерно)?
                              Няма как при 3-4 пъти по-евтин автомобил да имаш същите показатели, надеждност. Ладата си е бюджетно решение от всякъде и то прилично според мен.

                              Всеки си има определени потребности и когато и малкото му върши работа няма причина за взима голямо.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                                Гърчи се , кой те спира !

                                Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X