Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за ГАЗ 6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за ГАЗ 6

    Здравейте, попадна ми една газка с 2.4 двигател от волга , като всичко друго си е оригинално. Машината е в отлично състояние , предишния собственик се е грижил много добре за нея , а и аз като я взех я вкарах в сервиза за пълна профилактика. Та въпроса ми кои гуми и какъв размер(мисля да купя втори комплект джанти) са най-подходящи за 95% каране в гората с цел развлечение през месеците от октомври до май ? В момента съм я оборудвал с едни по-градски гуми (michelin latitude cross с оригиналните джанти), с които ще бъде през летните месеци , когато ще я ползвам на вилата на морето и не мисля , че са необходими агресивни гуми за пясък и черни пътища. Благодаря предварително за отговорите.

  • #2
    От: Гуми за ГАЗ 6

    Първо-за пясък агресивните гуми са силно НЕпрепоръчителни. Там ако може със сликове...

    Второ-щом искаш гума за 95% гора-смело слагай тракторна шарка. Няма такава гума! Честно.
    Всички други шарки са с класа надолу.
    А ако не искаш да изглеждаш като аграрник-силвърстон МТ 117 екстрийм, или регенератите с подобна шарка.
    По-малко агресивни са шарките от типа МТ на другите производители-Пирели, Бриджстон, и други такива. Уж кална гума, а в сериозната кал не върви.
    Добър компромис е шарката тип "кобра" както е известна тук, по името на регенерата на малатеста.

    За в гората няма друго освен гума за кал. Каквото и друго да сложиш-ще береш ядове.

    Ама пак-тракторки. Няма такава гума за кал, черно, и сериозни терени.
    Обаче там си има малко специфики за карането им, иначе започват проблеми с мостовете. Но пък доста ГАЗки си карат с трактори, и ако се внимава откъде се минава-нямат проблеми хората. Колко дърва е свалила от гората една такава ГАЗка в моето село...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за ГАЗ 6

      А какъв размер е най-подходящ да кажем ако се спра на силвърстоуна ? И каква джанта ще стане на газката ?
      Тракторките много ми харесват , но ме притеснява да не счупя нещо .
      А регенерат не бих сложил.

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за ГАЗ 6

        Forward safari 510 215/90r15 - руски, тясни, високи, тежички, с вътрешна гума, стандартен размер за УАЗ, около 150 лв бройката
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за ГАЗ 6

          Silverstone mt117 extreme 33x9.5x16 с джанти от гранд витара ще станат ли на газ 69 ?
          В момента съм с 7.50R16 , което отговаря приблизително на 31.7' според интернет калкулатор.
          Иска ми се по-голяма гума, но ако няма да стане ще взема 31' .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X