Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4 1995 прекъсва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

    Здравейте,

    Купих РАВ4 1999 год преди няколко месеца и напоследък ми се появи подобен проблем.
    Когато колата е студена върви без проблеми - настъпвам си я и си дърпа здраво.
    Проблемите почват когато загрее. На 2-ра или 3-та като се подаде газ и почва да придърпва, да пука отзад, да глъхне, да губи мощност...
    Аз съм само на бензин, нямам газова засега.
    Сменях бензинов филтър, сменях бензини (95, 98, 100 октана), зареждах от различни бензиностанции - полза няма - прави си го на загрял двигател и това си е.
    Направи ми впечатление, че когато е студена оборотите на празен ход са около 1600-1700 и докато загрява постепенно падат малко под 1000 и си остават на толкова през времето когато колата е загряла...
    Направи ми и впечатление, че ми харчи доста - около 18-20 на 100... Не знам дали е заради този проблем.

    Тук чета, че на колеги със същите коли им прави този проблем докато са студени, а при мен почва да прави проблема като загрее...
    Та, помогнете

    Коментар


    • #17
      От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

      някой може ли да помогне...toyota rav 4.2003-та при завой ляв или десен съответните задни колела блокирват!

      Коментар


      • #18
        От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

        Здравей колега!Нямам представа от Равки, но съм чувал, че имат опция за заключване на център дифа и колата става парт-тайм-т.е. може да се кара където теренът ще позволява приплъзване между предния и заден мост-значи извън пътя, или на пътя ако е мокро, заснежено, заледено, с една дума хлъзгаво.
        Та според описаното от теб, или този бутон е включен, или ако е автоматична системата, е задействуван център дифа заради грешка в някой сензор/контролер.
        Като го откриеш, пиши тука, белким науча нещо за мРавките
        Със здраве и успех!
        Мето
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #19
          От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

          Рав 4.2 - втора генерация, или XA20, няма принудително блокиране на централния диф - вискомуфа е, а също така няма и серийно поставени блокажи на преден и заден диф, както и такива с ограничено преплъзване.

          Проблема може да е на всички възможни места, а също и на други такива.

          Мето, тия Равчета тук са различни от тия в УСА - само за европейския пазар са. Тия за УСА са друго изпълнение.

          Коментар


          • #20
            От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

            Вени, благодаря!Човек се учи докато е жив, та си записвам на момента.
            А Равките са много приветлива количка и последните години моделите тук вадят някакъв супер приличен разход, отделно другите екстри с които са натъпкани.Ненапразно е най-продаван модел на Тойота и втори в САЩ след F150, a и измести Камри от върха.
            За жалост само бензинови, но тук е така, бензиново царство за Тойота.
            Ще проучим европейските скоро
            Мето
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #21
              Здравейте измих двигателя на мойта тойота рав 4 1999г и сега започна да пука на газ ако някой може да помогне Благодаря ви предварително

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Mizurski Преглед на мнение
                Здравейте измих двигателя на мойта тойота рав 4 1999г и сега започна да пука на газ ако някой може да помогне Благодаря ви предварително
                Освен някой да дойде да ти го изсуши, или ако не стане, да го изцапа пак, за да спре да пука.

                Сега сериозно, нали е български форум ... какво очакваш да ти се помогне от форум? Да ти кажат къде е влязла, вода, ти да я излееш или източиш и всичко да стане както е било?
                Разглобяваш каквото и където може, търсиш слънце... или вятър, отваряш капака и се проветряваш.
                Ако не стане, значи е намокрена или прецкана газовата горивна система - я инжектори, я компютър, връзки, кабели, филтри
                Това при условие че на бензин работи без оплаквания. Ако не - свещи, кабели... така
                Да не се окаже че е обикновенна газова само...

                Коментар


                • #23
                  Това ще направя ще разглабям всичко и така

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X