Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4 1995 прекъсва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Rav4 1995 прекъсва

    Здравейте,Имам Toyota Rav4 2.0 16v 129 коня. Отскоро се появи проблем като я карам на бензин. На газ няма никакъв проблем. Колата като я карам на бензин и подам газ на втора (примерно плавно ускорение или педала до дупка, колата почва да придърпва силно и да няма никаква мощност едвам изкарва газове отзад се едно гърнето ми е от тръбичка ф10, мъчи се така 5-6 секунди и изведнъж се отпушва и се изстрелва. Така примерно на 3-4 тръгвания го прави мъчи се и изведнъж спира и си влиза в нормален режим на работа, но като я загася на и я запаля пак и тръгна на бензин пак се получава този проблем...... и след малко пак се отпуши.Благодаря Ви предварително за помощта.

  • #2
    От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

    Щом няма проблем да на газ - бензиновите дюзи и филтър. 90% сигурно са взели да ти се запушват дюзите. Може и помпата да си заминава, ама е малко вероятно.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

      Забелязах и тази сутрин като колата е на бензин и седи на празен ход, оборотите са почти 550-600.....

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

        Колаге пуснал съм едно мнение в темата на колегата Трайков, не знам дали ще ти помогне щом проблема е само на бензин, но ако искаш виж го,

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

          Подобен проблем с друга японска машина, се оправи със смяна на дистрибуторна капачка, палец и свещи! колкото и странно да изглежда!

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

            Не е странно, значи, мене майстора на Елкона ме накара първо да сменим свещите, защото бяха минали километрите. Ама преди това провери на стенда как работи, напръска с някакъв спрей кабелите и след като остана очевидно доволен (каза че за пръв път вижда такива (сини) кабели (с черни лули) на NGK и че били оригинални), чак тогава каза: еми остава ламбда сондата. Преди това другия майстор (механика) преди да ме прати на Елкон, изрази предположения за тоци и ваууми, ама Елкона да му мислел. Елкона, след като провери и помисли, каза : не, не са тоци и вакуум и така се стигна до смяната на лабда сондата, 'ма мислех това всичкото предисловие да Ви го спестя
            Последно редактирано от bat_pesho; 06-01-17, 19:34.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

              Рав 4, 95год , 2000кубика , 129 коня , газов инжекцион.

              И аз имам подобен проблем. До 2000 оборота и забива и на бензин и на газ. Като е студена нямам проблеми. В Добрич никъде не успях да намеря елкон , който да има букса за Тойота и да я проверя. Смениха ми комутатор и сега чакам дистрибуторна капачка. Някой друг с подобен проблем?? Три дни ми скъса нервите ...

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Rav4 1995 прекъсва
                "Рав 4, 95год , 2000кубика , 129 коня , газов инжекцион.

                И аз имам подобен проблем."



                Колеги, при подобни проблеми да не подценяваме (не)качественото гориво в РБ. От няколко месеца имам проблем с ниските обороти при студен двигател на бензин точно преди да се включи смукача. Като прехвърли на газ - няма проблеми. Оборотите са неравномерни и падат до толкова, че след като запаля колата и я оставя да работи, тя след 30-60 секунди земе, че угасне и трябва да държа обороти от педала. "Елкона" го гледа, мисли и на края го измисли и каза: "ами не му стига бензин, демек, некачественото гориво е задръстило филтъра, та : изгори си стария бензин, сложи А 98 или А 100 и смени горивен филтър". Е да, ама не се оправи. Въпреки, че може да е прав за бензина, штото вече не се сещам какво ли не съм сменил по системата. Ама да съм заредял от точно определена бензиностанция на "Ромпетрол" в Бургас, а не от някои от другите две (дето пак са на "Ромпетрол") Още повече, че сега това се комбинира с друг проблем и ще трябва да покарам само на бензин, ама за това може би ще пусна отделна тема.
                Приятна вечер на всички!
                Последно редактирано от bat_pesho; 27-02-18, 21:41.

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                  Колата прави ли го загряла? Не съм имал досег с такава кола, но принципът при всички е еднакъв. Надали е горивния филтър. Той прави мизерии, когато настъпиш яко. Просто не стига бензина. Свещи и кабели прекъсват и на топло, и на студено и е най-характерно при тръгване на ниски обороти. Пука, спъва се и после тръгва. Прегледайте дюзите и вакумите. Някой датчик също може да прави проблем. На едно старо Ауди забиваше нос само студена и се оправяше. Реших проблема със смяна на ламбда. Беше станала мудна. Но ако е това проблема би трябвало да го прави и на газ. Инжекциона чете данните от ламбдата. С каква газова уредба си? Обикновена или инжекцион?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                    Колата прави ли го загряла? Не съм имал досег с такава кола, но принципът при всички е еднакъв. Надали е горивния филтър. Той прави мизерии, когато настъпиш яко. Просто не стига бензина. Свещи и кабели прекъсват и на топло, и на студено и е най-характерно при тръгване на ниски обороти. Пука, спъва се и после тръгва. Прегледайте дюзите и вакумите. Някой датчик също може да прави проблем. На едно старо Ауди забиваше нос само студена и се оправяше. Реших проблема със смяна на ламбда. Беше станала мудна. Но ако е това проблема би трябвало да го прави и на газ. Инжекциона чете данните от ламбдата. С каква газова уредба си? Обикновена или инжекцион?
                    "Прави ли го загряла" - ами не съм забелязвал точно това, прави го сутрин до включване на газта, след това на газ, както съм писал няма проблем. При гасене и палене на загрял автомобил трябва да видя как точно е, но определено не е било такъв проблем като сутрешното палене, като забележа прави ли го при топъл двигател ще пиша. По спомен го правеше, ама не беше такъв проблем, защото, първо бързо превключва на газ и второ, при топъл двигател като тръгна (както обикновено става) дори и да не е превключила на газ като се подава гориво от педала на газта, т.е. в движение - няма как да го прави, т.е. за да се усети проблема, колата трябва да е в покой, а това обикновено е при сутрешното палене. Свещи и кабели са сменени, ламбда сонда - също. Газовото е пълен инжекцион на Ренцо Ланди, сложено на 185294 км. на 13.11.2014, в момента съм на 220 хил. км. Сменено е филтърчето на 205 хил. км., както предписа газаджията, инжекторите трябвало да се почистят на 245 хил. км., колата с върви на газ и си има тяга, така че откъм газта съм ОК.
                    Последно редактирано от bat_pesho; 28-02-18, 20:55.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                      Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                      "Прави ли го загряла" - ами не съм забелязвал точно това, прави го сутрин до включване на газта, след това на газ, както съм писал няма проблем. При гасене и палене на загрял автомобил трябва да видя как точно е, но определено не е било такъв проблем като сутрешното палене, като забележа прави ли го при топъл двигател ще пиша. По спомен го правеше, ама не беше такъв проблем, защото, първо бързо превключва на газ и второ, при топъл двигател като тръгна (както обикновено става) дори и да не е превключила на газ като се подава гориво от педала на газта, т.е. в движение - няма как да го прави, т.е. за да се усети проблема, колата трябва да е в покой, а това обикновено е при сутрешното палене. Свещи и кабели са сменени, ламбда сонда - също. Газовото е пълен инжекцион на Ренцо Ланди, сложено на 185294 км. на 13.11.2014, в момента съм на 220 хил. км. Сменено е филтърчето на 205 хил. км., както предписа газаджията, инжекторите трябвало да се почистят на 245 хил. км., колата с върви на газ и си има тяга, така че откъм газта съм ОК.
                      Бих препоръчал проверка на налягането на бензиновата помпа, ако някой не го е правил. На студен двигател му трябва доста повече гориво, отколкото на загрял. Става и с откачване на маркуча за обратно гориво-точно след регулатора. Абе някой да погледне налягането на рейката и дюзите дали са запушени. Може и едно профилактично почистване да им се направи. Обикновено налягането трябва да е 3бара. При откачане на горе споменатия маркуч трябва на тласъци да тече стабилно количество гориво. Пробвай да покараш на бензин повече километри. Е, ще ти бръкне в джоба, но понякога дюзите се пооправят.
                      Последно редактирано от venkabg; 28-02-18, 23:27. Причина: Допълване

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                        Имах подобен проблем,сменяхме филтри и включително гарнитурата на всмукателните тръби която е на много кофти място,и нищо не се оправи. Накрая сложихме нови кабели и всичко си дойде на място.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                          Ако може колегата дедлиивъл да напише до къде е стигнал с отстраняване на проблема.
                          А аз, междувременно, пускам няколко мнения от други форуми за същия проблем, които намерих тази вечер и които
                          поради това не съм проверявал, но смятам да ги проверя:

                          "...Оказа се че е от датчика до стъпковия двигател за корекция на оборотите, и по точно лоша връзка...
                          Практиката тук показва и доказва че когато възникне проблем като този - гаснене на празен ход -
                          трябва да си 1000% сигурен че ти е наред стъпков мотор, датчик за темп на двигателя, потенциометър
                          на дроселова клапа, цялото запалване, та дори МАР сензор.
                          И при мен няколко години го имаше същия проблем /Опел Кадет 1.4NZ бензин+газ/. То не бяха мъки, то не бяха сервизи... Сменяй делко, сменяй кабели, сменяй Ламбда сонда, сменях подред без никакъв ефект. Накарая компетентно ме "информираха", че проблема ми бил в "каммпютъра".
                          Честно казанотова ме усъмни защото проблемите бяха само на бензин, на газ си беше О'К. След като цяло лято я карах само на газ /иначе винаги паля на бензин и изгаквам да загрее преди да мина на газ/ реших да се пробвам и аз - щом за 5 /пет/ години нема сервиз да реши проблема.
                          Въоръжих се с мултицет, ел.схемата на колата и се направих и аз на майстор.
                          Оказа се, че напражението от Ламбда сондата беше няколко волта и "плуваше", но винаги беше много високо. По метода на елиминирането установих, че електрониката на газовата уредба даваше някаква утечка. Понеже беше холандска с Ламбда контрол никой не пожела да се занимае с нея и просто изхвърлих електрониката. Имаше ефект и колата вече не беше същата. Оказа се, че е просто песен да тръгваш без придръпване и на светофарите да не подаваш газ с десния крак, докато натискаш спирачката с левия.
                          Как пък един майстор не го хвана, че е цъфнал електронния блок и на АГУ-то и обърква компютъра? Между другото, когато вместо дефектната електроника на АГУ сложиха най обикновена "врътка" усетих подобрение и на газ.
                          Мисля, че заради грешното напрежение компютъра се е опитвал все-повече да "коригира" обогатяването на сместа все повече и повече докато се стигне до гаснене и придръпване. Вече една година слава богу се държи нормално, но като чета патилата на колегите - то МПХ, то датчици хич не ми се иска сагата с придръпването и гасненето да се появи отново.
                          имах проблем с нестабилен ход на празни обороти, не много силно изразен, но достатъчно досаден и висок разход на гориво (Vectra C18NZ). Прочетох темата и смених температурния датчик. Промяната беше повече от осезаема - по-спокойни обороти на празен ход, намаляха вибрациите, по-добра работа на двигателя (при работна темп.), съответно и повишена мощност (особено при ниски обороти 1500-2000). Още незнам за разхода, но съм твърдо убеден че ще има понижение )
                          имах проблем с нестабилен ход на празни обороти, не много силно изразен, но достатъчно досаден и висок разход на гориво (Vectra C18NZ). Прочетох темата и смених температурния датчик. Промяната беше повече от осезаема - по-спокойни обороти на празен ход, намаляха вибрациите, по-добра работа на двигателя (при работна темп.), съответно и повишена мощност (особено при ниски обороти 1500-2000). Още незнам за разхода, но съм твърдо убеден че ще има понижение )


                          Така че колеги, който не го е сменял този датчик досега, по-добре да го направи, ефекта си заслужава. Дори и да не Ви е бил за смяна, не губите почти нищо - струва 10-20лв.

                          http://www.clubs.dir.bg/showflat.php...32210&part=all

                          Ако проблема е само докато загрее, то тогава е възможност някой температурен датчик да подава грешна информация и от там да работи бедна или богата докато загрее, което да води до нестабилни обороти.
                          И при мен го имаше същия филм с клатенето на оборотите, миналата година беше в по малки вариации, обаче тази година с настъпването на първите топли дни нещата станаха различни и се задълбочи проблема, аз си мислих, че беше проблема в газовата, обаче там всичко е ок.. след като обаче намерих в мазето колектор с стъпков мотор, който съм купувал от колега преди години и смених само дросела,заедно с ново стъпково моторче, оставих колата да работи 5 мин на празен ход и от както го смених може би вече около 2 месеца и повече не съм имал проблема, чистих колектора със спрей за карбуратор, обаче не знам дали това е дало някакъв позитивен ефект





                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                            Първоначално публикуван от deadlyevil Преглед на мнение
                            Здравейте,Имам Toyota Rav4 2.0 16v 129 коня. Отскоро се появи проблем като я карам на бензин. На газ няма никакъв проблем. Колата като я карам на бензин и подам газ на втора (примерно плавно ускорение или педала до дупка, колата почва да придърпва силно и да няма никаква мощност едвам изкарва газове отзад се едно гърнето ми е от тръбичка ф10, мъчи се така 5-6 секунди и изведнъж се отпушва и се изстрелва. Така примерно на 3-4 тръгвания го прави мъчи се и изведнъж спира и си влиза в нормален режим на работа, но като я загася на и я запаля пак и тръгна на бензин пак се получава този проблем...... и след малко пак се отпуши.Благодаря Ви предварително за помощта.
                            Здрасти,
                            имам същия проблем с моята Тойота. Пали на бензин студена и с много зор успявам да я изфорсирам до към 3000 оборота. В момента, в който обърне на газ всичко си идва на мястото и работи перфектно. След като загрее усещам някакви колебания на ниски обороти, но вече го няма този проблем с трудното форсиране.
                            При мен проблема се оказа от дюзите, като преди това смених бензинова помпа, филтър и температурен датчик. Явно от карането на газ наистина тези японски дюзи се запушват и започват с проблемите на бензин. Играх си да ги сваля, голям зор е, и ги почистих. Проблема изчезна изцяло, но само за няколко месеца, и постепенно пак се влоши. Вече не си играя да ги свалям, и не ми дреме как работи на бензин.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Rav4 1995 прекъсва

                              При мен на края се оправи с качествен бензин. И аз като колегата tomik почнах да се уморявам, всъщност само като си прочета мненията, дето съм ги постнал за стъпковия мотор и т.н., ме заболяваше главата, ама махнах с ръка и почнах да слагам качествен бензин и сега нямам проблем. Той е най-скъпия, колко е качествен не знам, ама се оправи. Излиза,че на старите коли този проблем може да е от много неща и всичките са по принцип верни, ама все пак трябва да се налучква във всеки контретен случай.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X