Обява

Свий
Няма добавени обяви.

E46, какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: E46, какво?

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Благодаря!
    Типичният мотор на е46 си е 2.0 дизел. Повече ще го карам извънградско Троян-София. Не знам дали ще е автомат, но се замислям дали да не е комби.
    Радо, напълно му е достатъчен. Разхода на гориво е доста нисък. В тези години няма да ти е лесно да намериш автомобил под 250-300 000 км. В чужбина ги карат и то не малко. Колкото и колеги да обясняват, че Х драйва е тривиален, факта е че в наше село няма никакъв проблем по неизчистените улици зимата. Дано намериш читаво. На мой колега 3 ката още е в гаранция и редовно ходи да му доливат масло, нормално било, другия ми колега смени турбо и секторна кутия на 40 000, след това се кара и до ден днешен без проблем. Теябва ти късмет. Аз не бих си купил такава кола от България. Относно тойота имам ужасната урисия да карам едно недоразумение ярис 1.3 на 100 000 основен ремонт на двигател, имаме още 3 за същата интервенция. На колегата чисто нова корола на 30 000 км вече яде масло. Единствено авенсисите още не ни създават ядове.

    Успех и да се похвалиш. Помисли си само за 4х4.

    Коментар


    • От: Re: От: E46, какво?

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Помисли си само за 4х4.
      И за кво му е? Освен че всички части са Х2?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Re: От: Re: От: E46, какво?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        И за кво му е? Освен че всички части са Х2?
        За да не го изпреварва задницата примерно. Кои точно части са по 2. Турбото си е 4 700 независимо от 4х4 или не 😂

        Коментар


        • От: Re: От: Re: От: E46, какво?

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          За да не го изпреварва задницата. Например. Кои точно части са по 2. Турбото ди е 4 700 независимо от 4х4 или не ��
          Епа повечето. Имам такоо нали, не е да съм чувал от лелята на братовчедка ми
          Иначе тя пак си върти гъза ако знаеш как, а ако знаеш и тая само със задно не го.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: E46, какво?

            Дани, 4х4 са само 3-литровите дизели и от 2.5 нагоре бензиновите. Мисля, че с хубави зимни гуми и разумно каране няма да имам чак такива проблеми.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • Re: От: E46, какво?

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              Дани, 4х4 са само 3-литровите дизели и от 2.5 нагоре бензиновите. Мисля, че с хубави зимни гуми и разумно каране няма да имам чак такива проблеми.
              Не знаех Радо. Наблюдения имам от едно 2011 та, другите 2 окло мен са 2015 и 2016. Всичките са 320 дизел 4х4. Като последното е 190 коня с 2 турбини. Това 2011 та съм го карал и да си призная не ми харесва. Супер дървена возия и твърд волан като на зил. Много тясно и неудобно, седиш на асфалта. Иначе много върви 184 катъра. Търтейче и аз съм ги виждал тези, не като да съм чел по форумите.

              Коментар


              • От: E46, какво?

                Е90 имат 4х4 и на 2.0. Но Е46 не. Жалко.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: E46, какво?

                  Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                  ... имало някакъв специален комплект за разцепване на мотора и струвал към 600 лв ...
                  Специалния инструмент е за зацепване на VANOS-ите. Задължително се сменят болтовете на главата - всички!
                  Цилиндрите са с твърдо покритие ALUSIL или NIKASIL в зависимост от модела на двигателя и за това нормално се износват сегменти и изключително рядко повърхността на цилиндрите.
                  За голям разход на масло като посочения, най-вероятно причината са лагери на к.в. поради тази причина, голяма част от маслото изтича между шийката и лагера и облива обилно стената на цилиндъра и маслените сегменти не успяват напълно да го изчистят. Пада и налягането.
                  Ремонта не е ефтин, но почти винаги е възможен и успешен.
                  Последно редактирано от tsb_bg; 11-12-16, 19:17. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • От: E46, какво?

                    Въпросният инструмент наистина струва толкова и трудно се намират сервизи, които се заемат с този ремонт. На 320-ката която карах при високи скорости започваше да тече масло от ваноса и го завихряше някъде отзад, при ниска скорост нямаше никакъв проблем. Друг често срещан проблем е капенето на масло върху колекторните тръби и ако не си човек, който отваря капака и следи за автомбила си има немалък шанс да пламнеш. Характерно за бензиновите двигатели на БМВ е, че си хапват доста масло.

                    Щом си те кефи БМВ-то, другото мисля е излишно. Взимай 2.0d, 150 к.с., по възможност с 6 скорости.

                    Коментар


                    • От: E46, какво?

                      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                      Въпросният инструмент наистина струва толкова и трудно се намират сервизи, които се заемат с този ремонт. На 320-ката която карах при високи скорости започваше да тече масло от ваноса и го завихряше някъде отзад, при ниска скорост нямаше никакъв проблем. Друг често срещан проблем е капенето на масло върху колекторните тръби и ако не си човек, който отваря капака и следи за автомбила си има немалък шанс да пламнеш. Характерно за бензиновите двигатели на БМВ е, че си хапват доста масло.

                      Щом си те кефи БМВ-то, другото мисля е излишно. Взимай 2.0d, 150 к.с., по възможност с 6 скорости.


                      Нямаше течове ,единствено изпушваше обилно през ауспуха и то от време на време .Ако си купя такава кола нова и ми гори масло след 100хил. км с брадвата ще я нацепя . Не ми ли изкара 300/400 хил без такива масларски изпълнения за мен си остава пълна пародия.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • От: E46, какво?

                        Тук сериозни глупости взеха да се пишат. Трудно се зацепвали Ваноси и никой не се наемал да го прави, Алусила бил твърдо покритие, пръскало масло от лагерите и сегментите не насмогвали... Баси кошмара са тия БМВ-та

                        Коментар


                        • От: E46, какво?

                          Един мой приятел кара 3.0Д имаше проблем първо с помпата ,някакви вихрови клапи,турбото му издъхна и за капак на това му счупи бутало и накрая го продаде. . Сега си купи в203 мерцедес 2.7 ЦДИ то това нещо няма чупене стана 4-та година го кара като животно и няма чупене

                          Коментар


                          • От: E46, какво?

                            Първоначално публикуван от deso_bg Преглед на мнение
                            Тук сериозни глупости взеха да се пишат. Трудно се зацепвали Ваноси и никой не се наемал да го прави, Алусила бил твърдо покритие, пръскало масло от лагерите и сегментите не насмогвали... Баси кошмара са тия БМВ-та
                            Хайде да ми намериш в Пловдив сервиз различен от М кар, който ще го направи това нещо и тогава да видим кой пише глупости. Дори и в Найс кар нямаха този "специален 'струмент".

                            Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                            Един мой приятел кара 3.0Д имаше проблем първо с помпата ,някакви вихрови клапи,турбото му издъхна и за капак на това му счупи бутало и накрая го продаде. . Сега си купи в203 мерцедес 2.7 ЦДИ то това нещо няма чупене стана 4-та година го кара като животно и няма чупене
                            Уникално сравнение. Не разбирам какви прентенции може да имаме към автомобили повечето, от които на милион километри, неизвестно как поддържани, захвърлени и пратени към Източна Европа и живеещи втори живот. Така че, кой каквото избере и на каквото случи. Преди няколко седмици обикалях автокъщите и като гледам какви коли се купуват направо ми се плаче за новите собственици.
                            Ако ще сравняваш, сравнявай нови, купени от магазина.

                            Коментар


                            • От: E46, какво?

                              Първоначално публикуван от deso_bg Преглед на мнение
                              Тук сериозни глупости взеха да се пишат. Трудно се зацепвали Ваноси и никой не се наемал да го прави, Алусила бил твърдо покритие, пръскало масло от лагерите и сегментите не насмогвали... Баси кошмара са тия БМВ-та

                              Това не е начина(като пуснеш една пръдня без да се обосновеш) да станеш утвърден участник ,има си други начини.
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • От: E46, какво?

                                Да ви питам сега той комплект за сервизиране на бмв ли търси или е46ца?!
                                И да само в бмв форума могат да се намерят една камара народ дето може и сервизира бмвта отделно от официалните сервизи.
                                Отделно още колко могат.....божа работа.
                                Важното е спам да има.
                                Райковски смятам се ориентира.
                                Дизел комби 2.0 ръчка или автомат.Инфо има много.Сядаш и четеш преди да стреляш.
                                Имат си детски болести,решими са и не са безбожно скъпи.
                                Комби ще ти върши повече работа за багаж и предвид,че ще се пътува доста и най-вероятно с други на партия е хубаво да има къде да си слагате багажа.
                                С добри гуми зимата няма да е проблем повече от колкото за всяка друга кола в зимни условия.Ако не е минавал снегорин всичките ще стигнат кой до където може.
                                Поздрави и чакам снимки да се похвалиш.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X