Обява

Свий
Няма добавени обяви.

E46, какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: E46, какво?

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    ... искам кола с която да ходя от Троян до София и обратно....

    Предполагам ще се подвизаваш из Студентски град.
    Имай предвид, че през ден ще осъмваш без огледала, гуми, лайсни и т.н.

    Коментар


    • #32
      От: E46, какво?

      Ще,ще.
      Вземи си не особено крадяща се кола като съвет от мен.
      БМВ-тата са хубави автомобили.Поддържаните такива струват пари.
      Боклуци на пазара бол.Е46 е тясна младежка кола за малки хора.
      Части има колкото искаш.
      Имат си детски проблеми описани в тонове теми в бмв форума.
      Ако си избереш конкретна конфигурация мотор и скорости можеш да потърсиш и прочетеш там кое как.
      Аз лично бих търсил 330д.Най-добро съотношение динамика/разход.
      Решиш ли да е 4х4 мини на вариант синхро или куатро.По евтино ще ти бъде от всякъде както за покупка на автомобил така и за последващи ремонти.
      Предвид на това,че ще ти се налага да пътуваш и зимата във условията на нашата действителност извънградско то бих заложил на 4х4 варианта.
      Поздрави и ще чакаме да видим какво си избрал.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #33
        От: E46, какво?

        За често пътуване и то точно по този маршрут най-важното e ди си вземеш 4x4 варианта. Двигателя е по-маловажен, а и на баварските нищо не им разбирам, така че съвет не мога да дам. С дизела както обикновено ще има драми при -15, а Троян не е Сандански.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: E46, какво?

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Предполагам ще се подвизаваш из Студентски град.
          Имай предвид, че през ден ще осъмваш без огледала, гуми, лайсни и т.н.
          Които каското не покрива !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: E46, какво?

            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
            Колко прекрасна може да е която и да е мазда...
            По темата: Карах Е46 комби 320d
            Много приятен автомобил, приличен разход. Вярно, отзад е доста тясно, но все пак е среден клас автомобил. Динамиката не е впечатляваща, но с подходящ чип става много приятно за каране.
            Аз съм си направил сметката, че дизел и висок клас кола не мога да карам и поддържам. Под висок клас със съответните предимства и недостатъци визирам БМВ, Мерцедес, Ауди, Лексус, Инфинити, Субару и др.. След 2000г. имат по-скъпа поддръжка и не са по-здрави от Японските Мазди и Тойоти, Фолцвагена е +50% в цените на частите спрямо Маздата при близки модификации. Отделно, че седан и комби не искам, предпочитам (по-голям) хечбек. За конкретния бюджет и дизел вероятно бих търсил Авенсис.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #36
              От: E46, какво?

              Лично аз от всички разновидности на Е46 съм карал само М3. Имал съм възможността да карам всичките поколения баварски 3-ки, и Е46 ми е най неудобна.
              Имам двама познати с 320d - единия е около 30 и кара комби, разхода му е 5.5-6. Другия още няма 20, разхода му е 10.5-11. Така че си зависи и от задкормилното устройство.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #37
                От: E46, какво?

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                E45 с 3.0д автомат с 204 к.с,има ли разлика с автомата на 184 к.с?Освен броя скорости?
                Има разлика, ама не и в броя на скоростите. Кутиите са две, през годините на производство, с разни модификации. Общо взето, въртящият момент на тоя мотор (М57D30) варира според възможностите на кутиите да го понасят

                Коментар


                • #38
                  От: E46, какво?

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Предполагам ще се подвизаваш из Студентски град.
                  Имай предвид, че през ден ще осъмваш без огледала, гуми, лайсни и т.н.

                  Всичко се краде просто не знаем къде кога и на кого му трябва или каква поръчка има ...

                  Огледалата се крадат на Е53 - защо и до кога????
                  На останалите модели рискови са: навигацията сензорите на парктроника, само стъклата на огледалата (само ако са с автоматично затъмнаване) и М-кови детаили по купето (ако е накичена)

                  Коментар


                  • #39
                    От: E46, какво?

                    Нещо взех да се замислям. Доста хора ми казаха да не си взимам BMW за студентски, защото освен откраднатите огледала, е много вероятно някоя сутрин да осъмна и без кола. Мислех за платен паркинг, който е 50 лева на месец, но е с бариера и високи павета, тоест огледалата пак могат да си ги крадат от там. Клоня към 320д, 150 к.с.
                    До коментара на Генчев- ти си карал е60. Сестра ми има такова- 530 дизел, 4х4, 2009 година. Широко е отзад, отпред пасатът е по-широк, ама сигурно така ми се струва, защото на 5-цата е голяма конзолата. Върви в несвяст и харчи 8,3 смесено. Да, ама хората висшисти и могат да си го позволят. Аз все още не.
                    Jimi, тя 70-ката на -15 палеше от 6,7 път. Пасатчето пали и то, малко трудно, но за дизел е добре. Много зависи и от нафтата.
                    Благодаря на всички за мненията. Не е изключено да взема някой трошник за 2 години, докато завърша, а после да мисля за БМВ, ама не знам. Ще чакам да изпадне нещо добро, защото е пълно с боклуци из сайтовете, както казахте.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #40
                      От: E46, какво?

                      Ти направи груба грешка, като продаде Тойотата. Сега беше момента да и насадиш един 3,0d. Така хем щеше да имаш динамиката на БМВ, хем истинско 4х4, хем нямаше да те е страх за откраднати лайстнички и пръскалки.

                      Иначе - като студент, най-добре е да добуташ следването с някой евтин кошник. После като се хванеш на редовна работа - "кеф ти риба, кеф ти паламуд". Ама какво ли ти давам акъл, като аз като студент, бачках като луд и си купих 3 коли, а за каране и поддръжка събирах пари от закуски ...
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: E46, какво?

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Аз съм си направил сметката, че дизел и висок клас кола не мога да карам и поддържам. Под висок клас със съответните предимства и недостатъци визирам БМВ, Мерцедес, Ауди, Лексус, Инфинити, Субару и др.. След 2000г. имат по-скъпа поддръжка и не са по-здрави от Японските Мазди и Тойоти, Фолцвагена е +50% в цените на частите спрямо Маздата при близки модификации. Отделно, че седан и комби не искам, предпочитам (по-голям) хечбек. За конкретния бюджет и дизел вероятно бих търсил Авенсис.
                        От тези години двигателя дизел е маломощен, а бензина е умрял кон. 1.8 има ясно изразен маслен апетит и съм чувал, че вкопават клапани на газ.


                        А вярно ли е че 2.5 дизел харчи повече от 3.0? За вървенето е ясно.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          От: E46, какво?

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          А вярно ли е че 2.5 дизел харчи повече от 3.0? За вървенето е ясно.

                          Е-60 2,5Д ръчка 177кс,имам го от 2007г,като е на почти 400000км у мен.Кара се всеки ден,харчи между 6,3-7л извънградско при скорости 110-130км/ч.Зимата е чук,стига да има прилични зимни гуми.
                          За хафтомата не знам,но разходът ще е поне 1,5-2 нагоре.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #43
                            От: E46, какво?

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Е-60 2,5Д ръчка 177кс,имам го от 2007г,като е на почти 400000км у мен.Кара се всеки ден,харчи между 6,3-7л извънградско при скорости 110-130км/ч.Зимата е чук,стига да има прилични зимни гуми.
                            За хафтомата не знам,но разходът ще е поне 1,5-2 нагоре.
                            E61,3.0Дс две турбини, 286кс оригинално,360+ с тунинга.Имам го от 2013-та, на 50000 километра у мен. Кара се всеки ден, ако успея да го карам със 110-130 извънградско харчи 5.7-6. На градско в Козлодуй дава 8.5-9.
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • #44
                              От: E46, какво?

                              Пичове той ще си купува кола на цената на тия двете турбини от последното мнение.Няма смисъл от тия мнения.И аз карам разни такива дизелови дръгели с по-няколко турбини 2016 модел ма то каското им повече от цената на е46ца.Та при е46 колегите написаха що годе какво и как.
                              Остава да мислиш за алтернативите ауди(аз не бих освен за запазена стотица куатро,ама къде е),и разните му там вагени.
                              Недей да наливаш излишни пари за коли който не са ти по джоба.Аз съм го ял,ял,ял тоя и сега пак го ям ама стискам зъбите и бой напред.
                              Може и по-лесно да е.Изкарай студенстването с нещо дето няма да го мислиш и ще се си спокоен по пътищата и после ще видиш на къде ще те духне вятъра.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • #45
                                От: E46, какво?

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Ти направи груба грешка, като продаде Тойотата. Сега беше момента да и насадиш един 3,0d. Така хем щеше да имаш динамиката на БМВ, хем истинско 4х4, хем нямаше да те е страх за откраднати лайстнички и пръскалки.

                                Иначе - като студент, най-добре е да добуташ следването с някой евтин кошник. После като се хванеш на редовна работа - "кеф ти риба, кеф ти паламуд". Ама какво ли ти давам акъл, като аз като студент, бачках като луд и си купих 3 коли, а за каране и поддръжка събирах пари от закуски ...
                                А колко си прав.. за жена няма да ме е яд толкова никога, колкото за Тойотата. Ама това е друга тема, болна тема. И за другото си прав- хем си казвам, че съм 20 годишно ла*но, което не е пораснало за BMW, хем пък ме сърби от вътре и знам, че всичките ми спестявания ще отиват в него, ама поне ще мирясам. А и някой имаше аватар- Life is too short to drive dull cars.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X