Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 90 3.4V6 Mods

    След леко ПТП се наложи да спра джипа от движение за известно време и реших че това е идеалния момент за осъществяване на идеите ми за подобрения по него.
    И така, изправени ламарини, частична боя и сме готови за старта:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161113_154319 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:6124357
    Отворите на калника са за шнорхел, за да се разпробие правилно и да се монтира е необходимо сваляне на калник, подкалник и мигач. В моя случай те си бяха демонтирани По надолу в темата ще има и самото му закрепване. Сега е ред на бронята. Реших лебедката да е на мобилен монтаж и да се захваща с адаптери към нея. Също с адаптери ще може да се дига и с хай джак пак за нея. За самото изпълнение заложих на 8мм П-образен профил за силовата част, квадратни разпънки и ламарина 3мм. Започваме поред.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_183423 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:221.5 КБ
ID:6124358
    Захващането на силовата част е директно към шасито посредством 2 х 10мм якостни болта от двете страни. За целта на шасито бяха пробити съответните отвори. Следва направата на горната линия.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_193104 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:184.4 КБ
ID:6124359
    Пропуснах да спомена, че казанчето за течността за чистачки беше преместено в коша на двигателя при по-ранен етап, за да не пречи толкова ниско долу (вижда се на следващата снимка). Следва поставяне на разпънките, докато ОТК екипа наблюдава стриктно работата отстрани по нашенски тертип. Гледат, ама разликата с обичайното за подобни ситуации е, че тук мненията си ги казват само на ум. Важни са само на собственика и на майстора
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_225333 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:211.2 КБ
ID:6124364
    След като се прихване леко на място следва сваляне и усилване.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161122_224656 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:264.7 КБ
ID:6124365
    Ушите отпред са накрайници за тегличи, фабрични, квадрати от едната страна и шегели от другата. В моя случай ще служат за закрепване на лебедка и повдигане с крик.
    Продължението в следващия пост.

  • #2
    От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Не става така. Тази броня, освен да намачка предницата и да счупи фаровете, друго няма да направи. И не знам как би карал спокойно с тези стърчи куки отпред. Не се заяждам, но топлата вода при железата е открита, колкото и да не съм им фен.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: TLC 90 3.4V6 Mods

      Продължаваме със заварките и усилването.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161122_232056 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:207.1 КБ
ID:5736255
      При евентуален удар първо трябва да се смачкат тънките квадрати и ламарините, след което да стигне до основните греди. Те се падат доста назад и ще трябва доста силен удар за да ги размести. По този начин са реализирани зони за деформация, а за да се намалят щетите по фарове, мигачи, ламарини и други карантии, фугите между ламарината и тях е 1-2см. Как е направено това, малко по-надолу в темата.
      След като основата е готова се подреждат ламарините, първо точково и после плътни шевове отвън и отвътре, шлайфане, страничните и долни ламарини...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161124_212052 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5736256
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161125_225901 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5736257
      Дойде ред за ролбарите и закачените към тях ванти. За да определя къде трябва да минава неръждаемото жило за вантите, трябваше да се монтира шнорхела и след него и ролбарите. Вижда се добре как е захванат шнорхела отвътре на калника.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161126_193638 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5736258
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161126_205915 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:192.0 КБ
ID:5736259
      Вантите са направени така, че да не пречи на отварянето на предния капак и да са извън шнорхела за да го пазят. Бронята свалена и готова за финално шлайфане.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161126_213208 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5736260
      Следва пясъкоструйката и прахово боядисване в черен мат. Разстоянието между бронята и ламарините, фарове и т.н. е изчислено да се уплътни с уплътнение за врата от лада Така ще се оберат евентуални вибрации в ламарината и при удар ще има място за деформиране. Прокета продължава в следващия пост, а на колегата дето не се усети защо съм пуснал снимката с мълчащите кибици, бих желал да видя реализирани и подробно представени поне няколко подобни проекта реализирани лично от него. Проектите му трябва да са за метална броня с ламарини, а не тръбарки, без вградени лебедки, но с възможност за закачането им, както и за дигане с хай джак. Тази броня не е с нищо по-опасна от всяка друга метална броня, без значение тръбарка, фабрична на москвич или лада, фабричен или правен метален булбар на джип или сув, с нищо не е по-опасна и от тези продавани от ARB или друга известна марка.

      Коментар


      • #4
        От: TLC 90 3.4V6 Mods

        Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
        ... а на колегата дето не се усети защо съм пуснал снимката с мълчащите кибици, ...
        Ако си решил да си публикуваш проекта в Интернет форум и очакваш само възторжени ахкания и ръкопляскания малко нещо си в грешка. Що се отнася до "подобренията", в същност, каква е целта на занятието?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: TLC 90 3.4V6 Mods

          "Челната дъска" колко е широка?

          Коментар


          • #6
            От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Що се отнася до "подобренията", в същност, каква е целта на занятието?
            Да пуаши гаргите.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: TLC 90 3.4V6 Mods










              Последно редактирано от VULKAN; 05-12-16, 09:28.
              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
              Стефан Арзатов

              Коментар


              • #8
                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                Следва смяна на окачването с олд ман ему. След консултация с представителите на марката в Пловдив, биелетките на стабилизиращата щанга няма да се удължават, защото отклоненията с 40мм лифт са в нормата. Окачването е съобразено с повишените килограми отпред. На снимката главината е свалена, но само за смяна на окачването, това не е необходимо.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161127_213903 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5736268
                Разлика отпред и отзад при свалена броня.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161128_183736 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5736269
                Смяна и отзад.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161128_195100 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5736270
                Разлика между нова и стара задна пружина, за тези който мислят подобен ъгрейд.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161128_195944 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:242.9 КБ
ID:5736271
                Продължението на проекта в следващия пост.

                Вико, не разбирам точно за кой размер ме питаш, този между ушите ли?

                Чавдар, очаквам обосновани мнения от хора, който са правили нещо подобно. Мнения тип "Да пуаши гаргите"(от потребител дето не го питат) и "Не става така... " без да е обяснено защо и как не са полезни за никой и стават само за кръчмата, а не за форум с претенции каквито уж има тук. Предназначението на модефикациите са на първо място за личен кеф на собственика му, за леки и ако се наложи средни оффроад разходки при запазване или подобряване на външния вид и здравина на колата за повече време. Не се предвижда тежък оффроад по стандартите на този форум, събаряне на дървета с нея и т.н. Колата ще се кара над 90% по асфалт.
                Очаквам Явор Мичев да представи изчисленията си как тази броня би намачкала предницата повече от която и да е друга, как ще счупи фаровете... а за:"Не става така." няма да питам, защото очевадно става :Д

                Моля, не превръщайте темата ми в махленски заяждания!!!

                Коментар


                • #9
                  От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Браво,супер е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                    .... а на колегата дето не се усети защо съм пуснал снимката с мълчащите кибици, бих желал да видя реализирани и подробно представени поне няколко подобни проекта реализирани лично от него. Проектите му трябва да са за метална броня с ламарини, а не тръбарки, без вградени лебедки, но с възможност за закачането им, както и за дигане с хай джак. Тази броня не е с нищо по-опасна от всяка друга метална броня, без значение тръбарка, фабрична на москвич или лада, фабричен или правен метален булбар на джип или сув, с нищо не е по-опасна и от тези продавани от ARB или друга известна марка.
                    Ти го остави колегата. Освен брони и други работи е правил, пък и никой не е отменил съпромата.

                    Виждам че си твърдо убеден в безопасността на бронята. Би ли ни разказал на какво базираш твърдението. На изчисления или тестове?
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      Вулкан, хубав джип, само с тези снимки обаче не става ясно как е направено. Отделно не отговаря на заданието ми, трябва да е с външна лебедка (колата ще се кара основно по пътя и няма да ходи по състезания), няма къде да бъдат захванати вантите, няма какво да пази фарове и другите карантии над основната броня. Сигурен съм, че има сериозно усилване отпред за лебедката, как е постигнато съчетанието между здравина за лебедката и "да не чупи предницата"?

                      В моя случай, избрал съм лебедката да е външна по няколко причини.
                      1. Мога да я слагам отпред или отзад на теглича, когато се налага.
                      2. Не тежи, през 90% от времето е прибрана на сухо и не е в колата.
                      3. Въжето е синтетично(сваля 10кг), да не тежи много като се носи насам натам, по-лесна работа с него, не пречи на дълголетието му поради доброто му съхранение далеч от вода, кал и т.н.
                      4. По-малка маса отпред, което е важно когато газиш в калта, 50кг по-малко си е файда. По-малката маса натоварва по-малко детайлите на предницата по чудните ни пътища.
                      5. Я се ползва 1-2 пъти в годината, я не.
                      6. При смяна на джипа, лебедката си остава

                      Jimi, тестовете на използваните материали показаха че един 8мм П-образен профил е по-здрав от поне 3 квадратни профила на усукване или сгъване. При евентуален удар първо ще се сгънат квадратите и ламарината отпред. Ако удара е още по-силен ще стигне до основното усилване с П-профила. Ако си се натресъл зверски и цялата броня отдаде, тогава освен че ще се смачкат фарове, ламарини и други дреболии ще се укриви и шасито. При такъв удар обаче приоритета е да слезеш жив от колата, а това че машината евентуално ще е за скраб е последна грижа(и на каското). Здравината и деформациите при евентуален удар са осигурени от подбора и подредбата на вложените винкели. Луфта между ламарината, фаровете, решетката, мигачите, калниците и веждите осигурява предпазването им при леки деформации на бронята. Отделно се пазят и от тръбите над нея, ако някой клон реши да се изпречи отпред. Снимките са подробни, обхващат целия процес по изработката, за да се види как е реализирано това в конкретния случай. Нека сега ти да обясниш защо не се е получило според теб и да заформим една креативна дискусия.

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                        ... Чавдар, очаквам обосновани мнения от хора, който са правили нещо подобно. Мнения тип "Да пуаши гаргите"(от потребител дето не го питат) и "Не става така... " без да е обяснено защо и как не са полезни за никой и стават само за кръчмата, а не за форум с претенции каквито уж има тук. Предназначението на модефикациите са на първо място за личен кеф на собственика му, за леки и ако се наложи средни оффроад разходки при запазване или подобряване на външния вид и здравина на колата за повече време. Не се предвижда тежък оффроад по стандартите на този форум, събаряне на дървета с нея и т.н. Колата ще се кара над 90% по асфалт. ...
                        Общо взето, отговорът е в рамките на очакванията. Тъй като анонсираната употреба на автомобила изобщо не предполага необходимост от силова броня, остава другото. За кефа на собственика и "подобрение на външния" вид няма да ги коментирам, защото това е въпрос на субективен вкус и споровете са безсмислени. Потенциални проблеми, които аз виждам:

                        а) влошена проходимост на автомобила. Доколкото мога да съдя по снимките, металното изделие се издава по-напред, отколкото щатната пластмасова броня. Още повече, ако вземем предвид двата "тарана", стърчащи от бронята.

                        б) здравината хубаво, обаче ми се струва, че тези две плътни железа (ушите), стърчащи пред бронята, ще предадат евентуален удар директно на шасито с потенциал за неприятни последствия. Отделно, дето с тях ще се нанасят по-тежки щети на друго МПС дори и при сравнително безобидни съприкосновения, които биха се разминали с някоя драскотина. Дали на застрахователя ти това ще му хареса при евентуални събития по ГО?

                        в) Доколкото имам визуален спомен, в долната щаст на щатната броня има отвори, през които влиза въздух за обзухване на радиатори. В долната част на металната броня не виждам предвидени отвори, което навежда на мисълта за потенциален проблем с охлаждане.

                        П.П. А въженцата за простори могат да предпазят най-вече челното стъкло от клони, но могат и да нанасят сериозни поражения. В частност, чудесно чупят странични стъкла ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Тук не спорим и не се заяждаме, дори си помагаме когато можем, кога със съвет, кога с друго. Снимката с наклона съм я постнал за да се види колко е прибрана бронята, дори с вградена лебедка в нея, а твоята много надстърча и това ще пречи. Това дето държи вантите на тавана няма да остане там дълго, клоните ще го килнат още на първата разходка в гората, а за асфалта не ти трябва. Иначе хубава ти е темата и желанието ти да ни направиш съпричастни, ние също се учим и приемаме упреци и съвети (ама и аз къде се слагам само), без да се сърдим. Аз съм с ЛОУВЕЛС окачване плюс 2 инча и плюс 100 килограма допълнителна тежест, също и полиуретанови втулки и тампони навсякъде.
                          Последно редактирано от VULKAN; 05-12-16, 11:38.
                          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                          Стефан Арзатов

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            а) влошена проходимост на автомобила. Доколкото мога да съдя по снимките, металното изделие се издава по-напред, отколкото щатната пластмасова броня. Още повече, ако вземем предвид двата "тарана", стърчащи от бронята.

                            б) здравината хубаво, обаче ми се струва, че тези две плътни железа (ушите), стърчащи пред бронята, ще предадат евентуален удар директно на шасито с потенциал за неприятни последствия. Отделно, дето с тях ще се нанасят по-тежки щети на друго МПС дори и при сравнително безобидни съприкосновения, които биха се разминали с някоя драскотина. Дали на застрахователя ти това ще му хареса при евентуални събития по ГО?

                            в) Доколкото имам визуален спомен, в долната щаст на щатната броня има отвори, през които влиза въздух за обзухване на радиатори. В долната част на металната броня не виждам предвидени отвори, което навежда на мисълта за потенциален проблем с охлаждане.

                            П.П. А въженцата за простори могат да предпазят най-вече челното стъкло от клони, но могат и да нанасят сериозни поражения. В частност, чудесно чупят странични стъкла ...
                            а) Проходимостта на автомобила не е влошена, точно обратното. От снимките няма как да се добие ясна представа, но бронята стъчи г/д колкото щатната (не съм мерил, защото оригиналната е смазана), тараните отпред стърчат, но не са в ниската точка, а доста над нея. Като се опъне линията между гумите, бронята и тях се вижда че не пречат на проходимостта. Бронята отстрани е скосена много.

                            б) Тук си абсолютно прав, удара ще се пренесе върху шасито, то обаче е достатъчно здраво за да издържи повече от усилването отпред (или поне така се надявам, доно да не разбера дали съм прав). Смятам, че тараните отпред ще отдадат преди шасито защото са от по-тънък материал, допълнително отслабени от заварките, а усилването към тях е от квадратен профил между тараните и наклонен П образен. Наклона на П-образния би трябвало да осигури смачкване през заварките при силен удар или ако е препятствие тип камък да надигне джипа над него. Няма как да избегна допълнителното усилване, все пак там ще се тегли и дига цялата кола. Относно щетите по другите МПС-та, тук приемам предложения за подходящи тампони към рогата отпред, който да мога лесно да слагам в града и махам в гората. Не съм ги измислил още. Може би поръчка за специално изработени някъде?

                            в) В щатната броня вероятно има отвори (не си спомням, а старата е прекалено повредена), но влизането на свеж въздух е осигурено от разстоянието между фабричната подкартерна защита на двигателя и края на долната част на ламарината на бронята.

                            Относно вантите и захващането им, на стария джип имах същите и удържаха на местата където ходя, въжето е здраво и трудно ще се скъса, за да счупи прозорец. Закрепването отгоре е предвидено да надстърча толкова, защото под него се монтира и лед бар, както ще видим малко по-нататък в темата. Няма пълно щастие, хем да пази и носи всичко което искам, хем да е ниско и супер здраво. Отделно комплекта на напречните рейки за тавана включва две, аз съм монтирал една рейка. Ако евентуално стане фал имам резервен

                            Следва монтирането на лед бара. Наложи се планките за закрепването му към рейките да се преправят, а самите рейки да се разпробият. Някой от болтовете ще бъдат леко прикапани с СО-то против кражби. Сваляне само с флекса.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161130_221237 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5736275
                            Тест на светлините, включени къси без лед бар.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161130_233012 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5736277
                            Същото, но с включен лед бар.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161130_233039 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5736278
                            Свети като ден отпред. Включва се независимо от другите свелини и независимо от запалването. Окабеляване, предпазители и т.н. в друг пост.

                            Към изработката на бронята съм пропуснал да отбележа един важен момент. Квадратите за захващане на лебедката (ушите, рогата, тарана) са заварени към П-профила с лек ексцентритет навътре и нагоре спрямо шасито. Така при евентуален удар те трябва да се сгънат нагоре (при удар в друга кола, джипа е висок и тя ще влезе отдолу) и/или навътре при челен сбъсък с нещо друго. Да се удариш ТОЧНО перпендикулярно спрямо стена примерно е мнооого малко вероятно, затова лекото застъпване навътре ще спомогне за сгъването им дори при съвсем малки ъгли на удар. Тези неща се виждат, ако се загледаш добре на снимките, естествено на живо е много по-лесно. За да не се скъсат обаче при теглене с усилие под ъгъл от лебедката е сложена напречната разпънка между тях, но тя е слаба за да удържи на нещо рязко и силно. Отделно за тази разпънка е захваната челната и долната ламарина.
                            Бронята няма как да е по-прибрана заради тръбите за ролбара. Със запазване на оригиналното изнасяне навън се запазва необходимото място за пластична деформация, ако се наложи. Ако е много прибрана, място за буферна зона просто няма.
                            Последно редактирано от CarTest™; 05-12-16, 17:28.

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              Колега,колко тежи бронята.Добра е.Браво.
                              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X