Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Тия са тотални нефелници. Ама тотални! Искаха ми 630лв за пластмасова задна броня за терано. Само за пластмасата отгоре. Уговорката ни беше за 150, и че тераното е 98-ма година. Там извадиха от нафталина 2 от първите ръбати за 94-та година. Когато му посочих каква ми трябва ми заяви - 630лв, щото било от "новите", а те "новите" от 96-та насам са все с еднакви задни брони. Като го питах за предна наистина за 2004-та - една се търкаляше в купа - пак такава невероятна цена ми съобщи. На "ей сега идвам" го чаках 20 минути, адреса им из сайтовете не е коректен, та първоначално отидох на друго място...

    Няма да споменавам че същата от UK барабар с транспорта излиза преко сили 200 - 200 и малко лв.

    Същите се мъдрят из нета и като BRITACOM.

    И едни други има - Сева Кар - 600лв за английски фар. Преди 2 дни ми пристигна един перфектен от UK за 25 лири + 5лв.

    Май вече ще се пазарува от тук само ако нещото го няма в радиус от 5000км.

    Та, пий една студена вода. После като търсиш части ги търси от официални директни вносители или направо отвън, ако тук цената не ти хареса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: TLC 90 3.4V6 Mods

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      В крайна сметка доставената и монтирана на колата ти от Бритакар рейка нова ли е , и работи ли безпроблемно за сега ?
      Уж е нова, тайванска за 1300лв(за дизелите уж били по-евтини, аз не съм сигурен дали изобщо имат разлика или са ме изментили), чиста е, за сега няма проблеми. Дали е нова или рециклирана незнам, два пъти я гледахме не видяхме признаци да е стара.

      Изглежда се усетиха, че нещата отиват на дебело и ми предложиха частична компенсация за старата рейка...200лв(само новите части в нея струват повече). В крайна сметка се съгласих на тия 200лв. и няма да се занимавам повече с тях.

      Нова оригинална рейка за 90ката - 2400лв + десетина дни доставка.

      Коментар


      • От: TLC 90 3.4V6 Mods

        44250-60022 в OAE е 804 долара, ако съм уцелил номера. Транспорта е 166 долара. Идва за около 5 дни, след като я пратят (чака се между 2 и 5 дни).

        В Русия е 684 евро + 70 евро доставка. От същото място могат да се купят и един куп неоригинални части по окачване на цени межди 1/2 и 1/4 от тукашните по магазините. Напазарувал съм си цялата предница на на тераното на CT/R буквално за смешни пари. И със сигурност е истинско CT/R. На Lemforder например само кутиите им са Lemforder. Вътре е CT/R.

        Е, ходи се по митници, ама не е нищо страшно.

        Дано не са ти набутали някой див китайски боклук с цена като за тайвански.

        Кутиите за дизелите са със същия номер - и за това са те изментили. За кутията има 3 номера през годините. Най-евтина и намираема е най-новата, но то с повечето съвместими части за японски коли е така.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: TLC 90 3.4V6 Mods

          Още негативен опит. Почвам с раздатката или по-точно с това което остана от нея.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45361655_271867483526576_2983512827601354752_n.jpg
Прегледи:1
Размер:285.8 КБ
ID:5802038
          Натрошения редуктор не изглежда много добре Купих нова раздатка, ново масло от http://polytron.bg и поредната изненада. За втори път купувам масло от там, но за пръв път маслото 75w90 не е оригинално. Тубите пристигнаха мазни и мръсни. Отворихме капачката и фолиото под нея намачкано. Надигнахме фолиото и се оказа че вече е разлепено и залепено отново...с хелми. Оригиналното лепило още си седи и върху него хелмито.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45267449_1211773235630439_6954029304694964224_n.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5802039
          На тази снимка се вижда ясно разлятото хелми. Тубите на ментето пълни, ама не до горе, ами около 850мл (а трябва да са 1л, както на оригиналното). Маслото за двигателя (5W30) не беше разпечатвано, както и едната тубичка 75/90. Втори път поръчвам от този сайт, като предния път нямаше никакъв проблем. Сега обаче нещата не бяха никак добре. Загледах се в капачките и видях, че отваряните туби са с различни капачки:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45782405_348514909231394_5650184539092287488_n.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5802040
          Ясно се вижда нащърбения ринг на подменената капачка. На външен вид ментето е по-кристално (по-чисто) от оригиналния политрон. Миризмата им е осезаемо различна. За мен са източили оригиналното масло и са налели в оригиналните туби някакво евтино, после доста некадърно са ги "запечатали". Изгубиха ме като клиент.

          Коментар


          • От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Това е много грозно и некадърно.
            Върна ли им го?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: TLC 90 3.4V6 Mods

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Това е много грозно и некадърно.
              Върна ли им го?
              За съжаление маслото го купих преди повече от две седмици и не пазя товарителницата.

              За раздатките, оказа се че не е лесно да се намери правилната. Автоматици и ръчки са различни, както и при различни двигатели. Трябва да си е точно за модела, като няма значение дали купето е къса или дълга база. Ляв и десен волан имат разлика в наклона на лостовете, т.е. ако се ползва раздатъчна кутия от деснячка на кола с ляв волан, трябва да се прехвърлят лостовете от кутията на левия волан(както в моя случай).

              Междувременно отново извадих "късмет". В случая късмета беше че това на снимката се случи с 5км/ч, а не се пречуках със 100 примерно.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45273672_526626431137258_8119816018764759040_n.jpg
Прегледи:1
Размер:331.0 КБ
ID:5802067
              Причината развити и скъсани болтове на шарнирите към главината:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45163628_1887747111343916_298530347677646848_n.jpg
Прегледи:1
Размер:217.5 КБ
ID:5802068
              Не виждам как може тези болтове да се саморазвият. Шарнирите бяха подменени с нови преди повече от месец в мое присъствие и болтовете бяха добре стегнати. Единия от механиците ми беше навигатор на трофито в Приморско, точно след ремонта. Сега се оказа, че са развити и 8те болта и от двете страни! Единствените, които имаха достъп до ремонт по джипа в мое отсъствие бяха тези, дето смениха кормилната рейка(там категорично не искаха да присъствам на ремонта). Няма как да съм сигурен къде и как тези болтове са се оказали развити, факт е обаче че на друго място джипа не е ходил на ремонт в мое отсъствие. А това определено не го е направил някой, който не знае какво точно прави...

              Използвахме момента и за щателен сериозен оглед на кормилната рейка. Определено е нова, но производителя и няма как да се определи.
              Огледа установи и друг проблем по окачването, за който ще пиша по-късно като го реша.

              Коментар


              • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                Слагайте лепило за резби. Loctite 245 например. Така нито ще се развият, нито ще ръждясат и като дойде време да сменяш няма да псуваш.

                За твое "успокоение" - случва се и шарнира да изскочи. Едно от няколкото неща, дето все са ме спирали да си купя 90-ка. На 120-ката шарнира неслучайно е обърнат (както трябва да е, IMHO).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ..

                  За твое "успокоение" - случва се и шарнира да изскочи. Едно от няколкото неща, дето все са ме спирали да си купя 90-ка. На 120-ката шарнира неслучайно е обърнат (както трябва да е, IMHO).
                  Значи, на най здравата джипка според форумът, лисан тиранозавър ( ти също си присрастен, знам ), и на четирите предни носача шарнирите "гледат" надолу. Демек, не са "както трябва" !?

                  Коментар


                  • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                    Значи, на най здравата джипка според форумът, лисан тиранозавър ( ти също си присрастен, знам ), и на четирите предни носача шарнирите "гледат" надолу. Демек, не са "както трябва" !?
                    Не знам колко пъти си оглеждал долните шарнири на терано, ама хавата е тъкмо обратната - усилието на торсиона, през носача, носача натиска тялото на шарнира към ябълката, тоест опитва се да вкара ябълката навътре. При Тойота 90, при някои Jeep-ове също (Гагич, ти да мълчиш) е точно обратното - усилието на пружината, пак през носача, се опитва да изтръгне ябълката извън тялото.

                    На терано да видиш таква картинка е изключено:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:32cc3d7e472ac554f3e70d64bb27904d.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5802075
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:80f8d913077e6e9907fceb5a8a54a36b.jpg
Прегледи:1
Размер:47.2 КБ
ID:5802072

                    На 90 шарнира е така:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9c6f5d79c74b0a882365d7648ba6752b.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5802073

                    на 120 (и терано) е така:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55bb2449be41f197e88decc838cf7d50.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5802074

                    И в двата случая носача "бута" надолу. Изводите си ги прави сам.

                    Не е важно на къде "гледа" шарнира, а на къде е насочено усилието върху него. Забележи че и на двете снимки щарнира "гледа" в една и съща посока, ама усилието върху него е на 180 градуса.

                    ПП: Иначе и в тераното не е като да няма конструктивни решения, дето трудно приемам за читави, но поне не са с толкова голям потенциал като въпросното да се пребичеш като куче. Например "шиша" на долния носач се протрива и може да се скъса, ако не си сменял тампони и втулки едни 200000км. Ама ефекта от това е не колело със собствено мнение на къде да отиде.
                    Последно редактирано от sparkybg; 08-11-18, 14:23.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      Съгласих се, посипвам си главата с пепел.

                      Коментар


                      • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        Мисля че накъдето и да гледа шарнира ще има усилие на "изваждане" при различни ситуации - при събиране или разтягане на окачването. Може би оказва влияние и тежестта на гумите и вида и състоянието на амортисьорите и пружините.
                        Имах 90ка и я продадох защото 2 пъти ми се вади шарнир. И двата пъти на асфалт в лек завой и с 5 км/ч. Вторият път с един крик на купето и друг на носача събрах шарнира и с колан м/у двата носача стигнах до сервиз. Това го споделям защото имаше момент при който няма усилие в носача на събиране/изваждане.
                        0+

                        Коментар


                        • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
                          Мисля че накъдето и да гледа шарнира ще има усилие на "изваждане" при различни ситуации
                          Помисли пак би се случило усилие на издърпване при долния носач при терано (с ограничение надолу от горния носач и ограничение нагоре на долния носач)

                          Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
                          Това го споделям защото имаше момент при който няма усилие в носача на събиране/изваждане.
                          Докато колелото е на земята усилието на изваждане върху шарнира на 90-ка винаги го има. Усилие върху шарнира няма единствено като вдигнеш с крик и опре на ограничителния тампон надолу (или свърши хода на амортисьора).
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Усилие върху шарнира няма единствено като вдигнеш с крик и опре на ограничителния тампон надолу (или свърши хода на амортисьора).

                            Усилия статични и динамични много
                            Наблюдението ми е, че все се случва с по-тежки от стандартните гуми (при мен и двата пъти малко след потегляне, студени амортисьори)
                            Нека и други споделят ситуациите.
                            0+

                            Коментар


                            • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                              ... смяна на окачването с олд ман ему. След консултация с представителите на марката в Пловдив, биелетките на стабилизиращата щанга няма да се удължават, защото отклоненията с 40мм лифт са в нормата.
                              ...
                              Това се оказа не съвесем вярно. Да може да се кара и с оригинални биелетки, но нехоризонталната стабилизираща щанга явно води до повишени натоварвания в биелетките( и стабилизиращата щанга, което смазва тампоните и на нея) и след третата им смяна в рамките на година се наложи да предприема мерки за решаване на проблема с размазаните тампони. Оригиналните биелетки идват къси. Предните и задните биелетки се различават само в дължината си, накратко предните биелетки могат да се монтират отзад. За предни биелетки е необходимо да се подходи творчески. В случая взех една предна биелетка и в магазин за авточасти потърсихме подходящ донор. Идеална заготовка се оказаха биелетки от Пежо 405 от 1995 до 2004 година, с номер: 06-540-G7. На долната снимка в ляво е донора, в дясно е оригинална предна биелетка за тлк 90.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45577812_1358698227597950_1941981806622408704_n.jpg
Прегледи:1
Размер:274.4 КБ
ID:5802320
                              Цена на двете биелетки 25лв., и после още 10лв. на стругар да направи необходимите резби и подложка за шайбите. В резултат:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181113_155226.jpg
Прегледи:1
Размер:318.1 КБ
ID:5802321
                              В моя случай се наложи да се удължат с около 5см. Така монтирани стабилизиращата щанга е вече хоризонтална.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181113_161643.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5802322

                              Коментар


                              • След дълъг застой на темата, малко ъпдейт. Лифтнатото окачване, което съм монтирал (подробности за него назад в темата) осигурява по-големи ходове на колелетата. Освен описаните по-горе проблеми породени от това, се появи и още един. Както се вижда на снимката в червено съм оградил разбития от повишените ъгли горен шарнир. Това е третия разбит комплект след смяната на окачването. Монтирането на оригинални от тойота не решава проблема, единственият вариант е да се мине на унибали. Тук обаче става дебело, при готовите горни носачи с унибали цените не са приятни. Примерно:
                                http://mebar-auto.com/total-chaos-to...-control-arms/
                                Някой има ли идея къде могат да се намерят и доставят на по-нормални цени или трябва да се мине на вариант ръчна изработка. Да се жертват комплект оригинални горни носачи (или хебел) и да се преправят за унибали. Друга опция е да се напасне на мястото на оригиналния шарнир - унибал и болт през него. Бих се радвал на коментари от хора, който са правили подобна процедура (особено на 90ка).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X