Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение

    Jimi, незнам какво гледаш, говоря за това ограденото в черно:
    Аз знам какво гледам, а ти виждал ли си окачване на цели мостове от близо?
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #47
      От: TLC 90 3.4V6 Mods

      В това ограденото има колело, което се върти свободно и е пред моста. Вероятно, както казваш, вътре е на втулка. Какво има закачено отзад в случая не е интересно. Снимката не е перфектна, но нямам по-добра. Говорих със собственика на джипа и според него върши добра работа. Когато има препятствия, те се удрят в колелото, то се завърта и надига моста. Така препятствието слиза под гредата и го предпазва от удари. Както и да е, мисля да заваря подобно колело за долните носачи на 90ката. Тогава се надявам да стане по-ясно с по-добри снимки, а дали ще има полза времето ще покаже.

      Коментар


      • #48
        От: TLC 90 3.4V6 Mods

        То че се удря е ясно, но нито се върти, нито въобще е направено за това.



        И моя съвет е да не слагаш "колело" на предните носач, защото само ще се намалиш клиренса.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #49
          От: TLC 90 3.4V6 Mods

          Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
          В това ограденото има колело, което се върти свободно и е пред моста. Вероятно, както казваш, вътре е на втулка. Какво има закачено отзад в случая не е интересно. Снимката не е перфектна, но нямам по-добра. Говорих със собственика на джипа и според него върши добра работа. Когато има препятствия, те се удрят в колелото, то се завърта и надига моста. Така препятствието слиза под гредата и го предпазва от удари. Както и да е, мисля да заваря подобно колело за долните носачи на 90ката. Тогава се надявам да стане по-ясно с по-добри снимки, а дали ще има полза времето ще покаже.
          Ама вЕрно ли собственикът на Патрул-а ти е казал това за "колелото"?!? Горкият Нисан в какви ръце е попаднал! Мъкааааааааааааааааааааааа
          Ей ти малко картинки да видиш, че не става въпрос за някакъв "тунинг" ами за елемент от предното окачване, както се опитва да ти обясни Jimi. И не се занимавай с диви глупости да заваряваш някакви "колела" по носачите!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-18065109.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5738759

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0270.jpg
Прегледи:1
Размер:190.5 КБ
ID:5738766


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:getImage.png
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5738760
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-12-16, 09:47.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Ясно, патролско окачване не съм виждал на живо, но със снимките по-горе вече е ясно че собственика на патрула и аз след него сме били в грешка. Нямаше как да го огледам подробно на паркинга пред магазина и да видя какво е всъщност. Благодаря за разяснението.

            Проблема обаче си остава, как да предпазя заградената част на окачването на 90ката. На снимката се вижда, че другите части отпред са зад/под ламарини, но точно носачите са си съвсем открити. Други идеи освен допълнително колело?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161223_150146 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:306.6 КБ
ID:5738768

            Коментар


            • #51
              От: TLC 90 3.4V6 Mods

              Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
              ... Проблема обаче си остава, как да предпазя заградената част на окачването на 90ката. На снимката се вижда, че другите части отпред са зад/под ламарини, но точно носачите са си съвсем открити. Други идеи освен допълнително колело?
              Да предпазваш носачите от какво?!? Още повече на кола, която се прави за "пред кафето".
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                Да ги пази от камъни и пънове.

                Коментар


                • #53
                  От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                  Както обещах, следва част от допълнителната ел. инсталация.
                  Таблото вътре с пуснати лед бар и на контакт за сензорите за налягане и температура на гумите. Има нужда леко да ги изпусна, замерването с няколко други манометъра показа, че разликата с електрнния е в рамките на 0.1бар.
                  [ATTACH=CONFIG]893870[/ATTACH]
                  Захранването на леда и предвидените допълнителни светлини (за в бъдеще) се осъществява през предпазлителите монтирани на бакелитовата плочка, ключетата показни на горната снимки, релета и 4 см.см кабели. Всички кабели от коша на двигателя влизат в купето през щатния отвор за кабели. Леко нарушената гумена връзка там е уплънена със силикон. Монтирани са 4 допълнителни бушона в кутии, за ЛЕДа, за радиостанцията, за допълнителни фарове отпред и един резервен за бъдещи идеи.
                  [ATTACH=CONFIG]893871[/ATTACH]
                  Предстои да се монтира планка за релетата или да се сменят с релета с "уши" за захващене към купето, ако намеря такива.
                  До сега не съм монтирал лебедки. Взел съм 9500 либри, високоскоростна, 6.4 kw мотор. Кабелите за нея са от акумулатора през бушон (подариха ми 375А). На схемите попадали ми в нета, не съм виждал да се връзва през предпазители, а директно. Освен това не мога да намеря в моя град основи (бази, кутия за предпазители) от типа показан на снимката (отделно по изчисления трябва да са 2 бушона в паралел). Някой може ли да помогне с намирането на подобни основи за предпазители. Висящ монтаж както е в момента не ми харесва. Опциите който се предлагат по близките ми магазини са или малки за аудиоусилватели или прекалено големи индустриални, от типа показан на снимката не намирам.
                  [ATTACH=CONFIG]893873[/ATTACH]
                  Бързите връзки за лебедки предлагани в оффроад магазините са с гилзи на накрайниците за 25 квадрата кабел. Толкова дебели са и пуснатите от мен кабели отпред и отзад. Когато обаче отрязах оригиналните накрайници на лебедката за да монтирам бързата връзка и видях че там кабела е 50 квадрата Със стандартната инсталация на колата от само един акумулатор и алтернатор, дори 25 квадрата биха издържали без проблем. За сега не мисля да променям конфигурацията с други връзки и кабели, ако се наложи в практиката ще си поиграя по-нататък. Не виждам и подходящо място в коша за втори акумулатор за бъдещи подобрения в тази посока.
                  Намерих много подходящо сухо местенце за кабелите за задната лебедка.
                  [ATTACH=CONFIG]893883[/ATTACH]

                  Не искам да те разочаровам ,но тези 25кв са слаби в смисъл че като натовариш лебедката тези 25кв ще станат консуматор и ако лебедката почне да тегли 200А ток с тънките кабели ще се повиши драстично ампеража,отделно че ще почнат да греят и ще съборят акумулатора за има няма минута .
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #54
                    От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    jimito, предвидил съм замяната им с 50мм2 на по-късен етап, отчетох че 25 няма да е достатъчно. За сега съм намерил ключ вместо бушони, когато се сдобия и с читави бързи връзки за 50 квадрата ще ги сменя.
                    За момента съм добавил в оборудването на джипа и акумулаторно стартерно, в случай че основния акумулатор клекне по някаква причина.
                    Нещо не виждам подходящо място за втори акумулатор в коша на мотора без сериозно преаранжиране на частите в него. Не искам и да е в багажника и да заема място там.

                    Коментар


                    • #55
                      От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                      jimito, предвидил съм замяната им с 50мм2 на по-късен етап, отчетох че 25 няма да е достатъчно. За сега съм намерил ключ вместо бушони, когато се сдобия и с читави бързи връзки за 50 квадрата ще ги сменя.
                      За момента съм добавил в оборудването на джипа и акумулаторно стартерно, в случай че основния акумулатор клекне по някаква причина.
                      Нещо не виждам подходящо място за втори акумулатор в коша на мотора без сериозно преаранжиране на частите в него. Не искам и да е в багажника и да заема място там.
                      А защо не помислиш за зареждане на два акумулатора едновременно ? Или по голямо динамо ? Инък няма смисъл от втори акумулатор да се вози като пасажер само.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #56
                        От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        При положение, че няма място за втори акумулатор, всякакви други интервенции нямат особен смисъл. Ако намеря място за втори акумулатор, тогава ще мисля за зареждане, смяна на алтернатор и т.н.
                        Дърпане на джипа с лебедка повече от десетина метра не очаквам да ми се случи. Гледам да не влизам в дълбокото. Лебедката е предвидена само ако нещо се обърка и лекия/среден оффроад се е превърнал в затъване.

                        Един пример за лек оффроад в долното видео, както обещах по-нагоре в темата.

                        Снимка на закъсване при среден оффроад:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160128_172412 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5738797
                        А когато нещата се объркат при наглед лек оффроад...



                        и



                        За година и половина при каране не повече от 10% на оффроад на старата ми фероза успях да счупя три пъти скоростна кутия, два пъти задни ресори, веднъж преден диференциал, накрая и мотора изпуши и я продадох.

                        Коментар


                        • #57
                          От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Не разбирам , защо правиш толкова доработки след като мислиш да караш по път който и средно висока лека кола би се справила . А колкото до затъванията не знам как ще оцелее тая лебедка при този монтаж. А представи си че ти се наложи да я слагаш при затънала предница на джипа , ако не е сложена преди това . Но пък тогава се връщаме на въпроса ми как ще оцелее като стърчи толкова много .

                          п.п. Бързи връзки може да намериш в магазини за ел материали . Слагат се такива при ел. мотокарите примерно .

                          Коментар


                          • #58
                            От: TLC 90 3.4V6 Mods

                            Днес ми се наложи да вадя джипа, че закъса докато си карам в реката. Опитите с повдигане и подлагане под гумите не бяха успешни и се наложи да връзвам лебедката отзад. Хай-джака потъна метър в тинята и изваждането му впоследствие беше начинание с доста попържни. По законите на Мърфи наоколо нямаше достатъчно здрави дървета и реших да ползвам джокер обади се на приятел. Минах и през един ловно-рибарски магазин да си купя гумени ботуши, реката на места беше до около половин метър и си падна газене. Междувременно ми изпищя и датчика за задна лява гума за ниско налягане, погледнах и видях че вентила се е счупил докато ровя из камънаците и тинята. Отделно ми се появиха съмнения относно добрата работа на задния блокаж, това ще го изследвам допълнително. На около 10-15м зад мен спря моя човек на каменист участък с хонда CRV и се закачих към него. Окачването на лебедката с меки дръжки се оказа крайно неподходящо, измята се и се завърта около тях, в резултат става много неудобно да я носиш и слагаш към адаптерите. Меките дръжки ще бъдат заменени с твърди при първа възможност. Запалих мотора, обрахме въжето, тръгнах да я мъча назад, лебедката се навива...джипа ми не помръдва. Хондата я влача като прани гащи с лебедката и не успява да запре. Сменихме тактиката, огледахме се пак за нещо друго и видях насред наносите от реката един отрязан дебел пън. Разрових около него и се закачих между коренаците. Безжичното дистанционно бих казал че е задължителна екстра в подобни ситуации, много по-удобно е с него, оператора може да стои на безопасно разстояние. Този път работата стана. Излезнах малко назад на чисто и преминах към смяна на гумата. Оригиналния крик към колата като затъне малко и идва къс, но в комбинация с дългия джак нещата станаха(вече сменен с 1.5м). Впоследствие в гумаджииницата смениха вентила с гумен (тези в комплекта са метални), късмет че имаха подходящ с болт за захващане на датчика.
                            Изводи от случката:
                            1. Датчиците за налягане на гумите предпазиха гумата от счупване на вентила, като ми изписка че е ниско налягането и видях къде е проблема не съм я въртял мека в камъните да се нареже и проблеми с нея нямаше впоследствие. Извадих джипа основно на лебедката. Системата вече се е изплатила от цената на една нова гума. Пета гума същата като основните е задължителна.
                            2. Инсталацията на лебедката с бушон (375А) и 25 квадрата жило се справи с възникналата ситуация без загряване на кабели и т.н., но подобрения в тази посока предстоят.
                            3. За смяна на гума на пресечен мек терен трябва не само щатен крик, но и джак.
                            4. Гумените ботуши до кръста минават в щатното оффроад оборудване (17лв.).
                            5. Меките дръжки за подвижен монтаж на лебедка не са подходящи.
                            6. Идеята за подвижен монтаж на лебедка при необходимост е идеална за моите цели. Ако беше монтирана щатно отпред щеше да ми е безполезна (пред мен имаше вир и трябваше да викам трактор да ме дърпа назад). Ако се наложи се разчиства малко от калта в зоната на адаптерите и проблема с монтажа е решен.
                            7. Добре е да се напомня на хората в автомивките да не насочват водоструйката към отвора на шнорхела :Д

                            Коментар


                            • #59
                              От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              Купи си или са направи основа за джека
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                                Имам купешка основа за джека, но не я ползвах, защото после няма да мога да я извадя отдолу. Става за кал, но за река

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X