Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Бачо Ачо, не съм я теглил, но на ръка около 50 до 60кг. Нямам кантар на лесно.

    Коментар


    • #17
      От: TLC 90 3.4V6 Mods

      Проблема като цяло е, че нищо не осигурява конзолно бронята и тръбите и при удар, ще се наклони назад, чупейки фарове, решетки и т.н. Другото е, както е споменал Чавдар, даже и при леко ПТП, с тези куки правиш страшни поразии на другия, което не е някак готино. Ама като те кефи, действай си.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: TLC 90 3.4V6 Mods

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Проблема като цяло е, че нищо не осигурява конзолно бронята и тръбите и при удар, ще се наклони назад, чупейки фарове, решетки и т.н. Другото е, както е споменал Чавдар, даже и при леко ПТП, с тези куки правиш страшни поразии на другия, което не е някак готино. Ама като те кефи, действай си.
        Мислех че се вижда от снимките, но явно трябва да пояснявам очевидното. Бронята се хваща освен челно с 4 болта за дебелите греди и за още 4 на оригиналните места за захват на предна броня чрез страничните разпънки. Ако те се смачкат при удар, то удара няма да е бил никак безобиден, а съвсем сериозен. Височината там е около метър, нормална кола няма как да достигне там. Луфта между ламарината на бронята и карантиите по колата е пак да напомння около 1-2см, поне толкова има и до мястото където горната ламарина на бронята може да опре в нещо ако се огъне назад. За да не си личат фугите, ще се сложи уплътнение за врата. Тръбите са хванати отдолу точно за ребрата на бронята, вижда се съвсем ясно. Ако нещо е в състояние да ги изкриви...то помисли си какво би станало ако изобщо ги нямаше? Като цяло целта на тръбите не е да пазят от тежко ПТП, а от клони.
        Какво повече от това би препоръчал, ако все още мислиш че не е достатъчно?

        Относно поразиите които евентуално може да станат при птп, на последната снимка във втория ми пост по темата, тази с почти готовата за боядисване броня, в ляво на един чувал, под сваления подкалник има една синя макара с навити на нея различни гумени ленти. Идеята ми е да ползвам някоя от тях и да опаша бронята. Коя точно, незнам още, няколко модела са, ще видим коя би изглеждала най-добре. Все още очаквам предложения за тампони на куките отпред, нищо което ми е попадало под ръка не е било подходящо. Някой идеи за направа на такива?
        Докато измисля какво да сложа на тях ако стане леко ПТП не по моя вина, дреме ми на фара за щетите по другата кола. Ако е по моя, ще се разберем нещо или ГО. Никаква драма няма. Не е по-опасно от стърчащ теглич отзад или броня тип тръбарка. Всеки ден не стават ПТП-та.

        Коментар


        • #19
          От: TLC 90 3.4V6 Mods

          Бронята е вече боядисана и монтирана, остават малко неща за изкусуряване. Вижда се уплътнението между бронята и частите над нея. Като я завърша ще пусна и по-добри снимки. Пет нови гуми 265/75/16, реглаж и пробно каране. На първо четене тотална промяна на поведението на джипа(повече като го тествам подробно), вече дори ми се налага да се повдигам за да се кача в него. При монтиране на гумите вентилите бяха сменени и е сложена система за следене на налягането им в реално време. Самите предаватели са захванати към вентилите с болтове, вътре са с батериики на който дават поне 3-4 години живот. Когато ги отворих, видях че са оригинални на сони. Опресняване на показанието - на всеки 3 секунди. Всички в гумаджииницата се изредиха да видят какво е това и как се монтира. Всеки от работниците направи по една гума. Окабеляването за него е лесно, маса и 12В от контакт. В случая най-лесно беше да се преправи бушон в бушонната кутия в купето и от там да се вземе +12В контакт. В оригиналния комплект на TPMS имаше запоен преправен бушон за да се смени оригиналния и да се вземе захранване от там, но беше твърде къс и се наложи смяна. Дисплея (за по-нов модел на тойота) беше монтиран на свободните отвори до ключовете за осветлението. Ако тойотата е по-нов модел, би трябвало да пасне точно без да се налага преправяне както при мен.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_155037 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5736418
          И вече с гуми и номер.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_203219 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:5736414
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_204049 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:202.2 КБ
ID:5736415
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_203250 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5736416
          Работещ дисплея ще го снимам малко по-късно, когато пиша за ел. инсталацията и му направя тарирането.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161130_004925 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5736417

          Коментар


          • #20
            От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Както обещах, следва част от допълнителната ел. инсталация.
            Таблото вътре с пуснати лед бар и на контакт за сензорите за налягане и температура на гумите. Има нужда леко да ги изпусна, замерването с няколко други манометъра показа, че разликата с електрнния е в рамките на 0.1бар.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161207_233531 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5736601
            Захранването на леда и предвидените допълнителни светлини (за в бъдеще) се осъществява през предпазлителите монтирани на бакелитовата плочка, ключетата показни на горната снимки, релета и 4 см.см кабели. Всички кабели от коша на двигателя влизат в купето през щатния отвор за кабели. Леко нарушената гумена връзка там е уплънена със силикон. Монтирани са 4 допълнителни бушона в кутии, за ЛЕДа, за радиостанцията, за допълнителни фарове отпред и един резервен за бъдещи идеи.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161207_210905 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5736602
            Предстои да се монтира планка за релетата или да се сменят с релета с "уши" за захващене към купето, ако намеря такива.
            До сега не съм монтирал лебедки. Взел съм 9500 либри, високоскоростна, 6.4 kw мотор. Кабелите за нея са от акумулатора през бушон (подариха ми 375А). На схемите попадали ми в нета, не съм виждал да се връзва през предпазители, а директно. Освен това не мога да намеря в моя град основи (бази, кутия за предпазители) от типа показан на снимката (отделно по изчисления трябва да са 2 бушона в паралел). Някой може ли да помогне с намирането на подобни основи за предпазители. Висящ монтаж както е в момента не ми харесва. Опциите който се предлагат по близките ми магазини са или малки за аудиоусилватели или прекалено големи индустриални, от типа показан на снимката не намирам.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161207_210527 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5736604
            Бързите връзки за лебедки предлагани в оффроад магазините са с гилзи на накрайниците за 25 квадрата кабел. Толкова дебели са и пуснатите от мен кабели отпред и отзад. Когато обаче отрязах оригиналните накрайници на лебедката за да монтирам бързата връзка и видях че там кабела е 50 квадрата Със стандартната инсталация на колата от само един акумулатор и алтернатор, дори 25 квадрата биха издържали без проблем. За сега не мисля да променям конфигурацията с други връзки и кабели, ако се наложи в практиката ще си поиграя по-нататък. Не виждам и подходящо място в коша за втори акумулатор за бъдещи подобрения в тази посока.
            Намерих много подходящо сухо местенце за кабелите за задната лебедка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161207_204138 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5736614

            Коментар


            • #21
              От: TLC 90 3.4V6 Mods

              Имам едни съмнения, че с тези 25мм2 няма да стане работата особено за задния монтаж. Има бързи връзки и за 50мм2 и си трябват кабели 50мм2. Отделно не ти трябва предпазител, а ключ на плюса, който седи изключен през времето което не я ползваш. Предпазителя, ще те предаде в най-лошия момент.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                Гнездо за такива бушони може да потърсиш в магазините за лодки и друго яхтено оборудване, но цените има са бая дебели- почват около 70 лв...
                Би ли дал линк към системата за налягане на гумите.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #23
                  От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Благодаря за отговорите, ще махна бушона и ще сложа ключ на плюса.

                  В ebay пишеш TPMS toyota, накратко от tire pressure monitoring system и излизат доста варианти за система за следене налягането на гумите.
                  Последно редактирано от LZ2BVB; 09-12-16, 15:47.

                  Коментар


                  • #24
                    От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    Следва монтиране на точки за вдигане с хай джак под праговете, служи също и да пази от удари отдолу.
                    Странично като се погледне от ниско се вижда само това, от нормална височина не се вижда почти нищо.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_155506 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5736676
                    Сега самото изпълнение. За тези който ще започнат веднага да търсят кусури как това ще влоши проходимостта бих обърнал внимание на няколко неща. Лайзена е над ауспуха и над гредата за скоростната кутия, т.е. тези оригинални елементи слизат по-ниско.
                    Задна част, гърнето слиза малко по-ниско от допълнителните профили.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_155753 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:215.4 КБ
ID:5736677
                    Предна част.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_155706 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:188.9 КБ
ID:5736678
                    От този ъгъл не се вижда добре, но гредата за скоростната кутия е под напречния П профил за усилването. Теста с джака показа странично вдигане на колата без никакви проблеми и деформации. Ако се налага цялото допълнително усилване се сваля лесно от шасито при ремонтни дейности.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161206_155653 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:203.1 КБ
ID:5736679
                    Предстои пълно грундиране, боядисване...

                    Коментар


                    • #25
                      От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      Яка работа! За какво ще се ползва колата?
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        Браво колега продължавай в същия дух ще следя темата .И аз съм на този принцип да е здраво а не за красота , но да има и естетически вид.

                        Коментар


                        • #27
                          От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Тойотите по принцип са с меки шасита. Тази конструкция отдолу ограничава 'движението' на рамата. Какво й е предимстово пред това просто да захванете всеки праг само към шасито от неговата си страна?

                          Коментар


                          • #28
                            От: TLC 90 3.4V6 Mods

                            Още няколко подобрения и килограмите отиват за категория Ц.
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #29
                              От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                              Докато измисля какво да сложа на тях ако стане леко ПТП не по моя вина, дреме ми на фара за щетите по другата кола. Ако е по моя, ще се разберем нещо или ГО. Никаква драма няма. Не е по-опасно от стърчащ теглич отзад или броня тип тръбарка. Всеки ден не стават ПТП-та.
                              С която и да е самоделна част от автомобилар, ако причиниш щети при ПТП, дори и да не си пряко виновен, ще те осъдят като стой та гледай. Ама нали не ти дреме на фара...
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • #30
                                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Тойотите по принцип са с меки шасита. Тази конструкция отдолу ограничава 'движението' на рамата. Какво й е предимстово пред това просто да захванете всеки праг само към шасито от неговата си страна?
                                Ае ти па къде си виждал Тойота??
                                Интересно е че на Штраката заварките бяха по убави
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X