Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болка след счупена Лъчева кост долния край

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болка след счупена Лъчева кост долния край

    Здравейте колеги, майка ми си счупи ръката в петък и след наместване и гипсиране се оплаква, че я боли. До сега никой в семейството ми не си е чупил крайник и не знам да ли е нормално тази болка. Сигурен съм, че при счупен крайник трябва да боли, но колко и до кога. В тоя ден имаше и други с подобни счупвания и на другата жена , която я гипсираха не я болеше. Сега се чудя да я водя ли в болницата отново. Какво ще ми препоръчате да направя?

  • #2
    От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

    Ами май не е лошо да отидете да я прегледат пак. Може да не е наместена ккато трябва, а ако зарасте така ще е лошо. Или най-малко отидете при друг ортопед.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
      Здравейте колеги, майка ми си счупи ръката в петък и след наместване и гипсиране се оплаква, че я боли. До сега никой в семейството ми не си е чупил крайник и не знам да ли е нормално тази болка. Сигурен съм, че при счупен крайник трябва да боли, но колко и до кога. В тоя ден имаше и други с подобни счупвания и на другата жена , която я гипсираха не я болеше. Сега се чудя да я водя ли в болницата отново. Какво ще ми препоръчате да направя?
      Не съм ортопед но е нормално да я боли.А колко време......хората от оно време казват колко години е човека обърнато в дни толкова дни ще го боли

      Коментар


      • #4
        От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

        Глупости. Какви ли не народни поверия съм чувал, това даже е от безобидните. Ако болния имал змия в стомаха-да се сложел да лежи настрани, и до устата му да се сложи паничка мляко. Змията като подуши млякото-сама ще излезе...И два станиола увиват шоколада с мармот...

        Идете при друг лекар, по възможност най-добрия който може да си позволите, или намерите. Не, е няма мнооого примери на неправилно наместени кости, и зараснали така, и хората си живеят, но трябва да се прави каквото трябва.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
          Здравейте колеги, майка ми си счупи ръката в петък и след наместване и гипсиране се оплаква, че я боли. До сега никой в семейството ми не си е чупил крайник и не знам да ли е нормално тази болка. Сигурен съм, че при счупен крайник трябва да боли, но колко и до кога. В тоя ден имаше и други с подобни счупвания и на другата жена , която я гипсираха не я болеше. Сега се чудя да я водя ли в болницата отново. Какво ще ми препоръчате да направя?
          Счупеното "боли",нормално е и да се подуе.Болката и оттокът трябва да отшумят на 3-4-5 ден най-късно,болка ще има но тъпа и се понася.Това ако ортопедите са си свършили работата прилично.Трошил съм си крак и говоря от опит,шест месеца бях с "бързоходки".Има вариянт гипса да започне да "стяга" и да се наложи смяна заради отток,в нормалните случаи след 15 дена започва да "хлопа",понеже крайникът отслабва сериозно.
          Последно редактирано от petroffbg; 04-12-16, 21:40.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

            Спукана, а не счупена лъчева кост, оставена без гипс от докторите,
            ме боля около 3 седмици, ката в началото беше ад- мръд-вааауууу.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

              Хи, ситуацията е същата не сме е да мърда ръката, защото я боли.

              Коментар


              • #8
                От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

                А подута ли е ръката и пръстите? Какъв е цветът на кожата? Чувство за стягане на гипса? Пусни снимката тук. Може да е начало на Зудекова дистрофия. Много неизвестни и без нов преглед няма да стане!


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

                  Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                  А подута ли е ръката и пръстите? Какъв е цветът на кожата? Чувство за стягане на гипса? Пусни снимката тук. Може да е начало на Зудекова дистрофия. Много неизвестни и без нов преглед няма да стане!
                  Тя дистрофията на Зудек е по-късно,тук въпроса е да не направи Фолкманова исхемия.Ако не е подплатен гипса и не е срязан гипса по дължина първите 7 дни,после се прави контрола Ро и се затваря.Дали е направена безкръвната репозиция като хората или просто е навъртян гипса,щото няма остеосинтеза и парички......все отворени въпроси!Медицината вече не е това което е!
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-12-16, 06:40. Причина: Корекция на цитат
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Болка след счупена Лъчева кост долния край

                    Хи, гипса е отворен. Посиняване и изтичане на пръстите нсма само болка. Почти няма положение при което да не я боли ръката. Може да си движи пръстите. В събота ни е контролния преглед и не знам какво да правим.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X