Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

    Привет колеги, от години ползвам музикална система и тонколони на JBL - Harman/Kardon, от няколко дена забелязах че от субуфера при изключени всички кабели и включен в отделен контакт, има едно постоянно ниско бучене, не се чува много, но като пипнеш мембрана си бучи и заради това се чудех защо не искаше да се самоизключва от зелена на червена индикация когато не му е подаден определено време звуков сигнал, на какво може да се дължи това паразитно ниско честотно бръждене, години наред не е имало и помен от бръждене, пак казвам това при махнати всякакви аудио кабели?

    Буфера е активен със вграден усилвател и е с реални 150 вата мощност.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E150.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:6124180

  • #2
    От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

    Ако "годините наред" са повече от 7-8 - отваряш и сменяш електролитните кондензатори. Опитен техник би знаел кои точно (и с какви) да ги смени, но смяната наред също е вариант.

    Коментар


    • #3
      От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

      Май може и да не са само кондензаторите. При мен подобна техника има следният проблем. Има шум при включване на кабели от телевизор (без значение на кой вход). От компютъг или телефон проблем няма.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

        При мен го има същото при чисто нови колонки с буфер, дори при изключен си има звук. Взех си механичен таймер за контакт и реших проблема, че през ноща ме дразни, а ги ползвам за приспиване.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Ако "годините наред" са повече от 7-8 - отваряш и сменяш електролитните кондензатори. Опитен техник би знаел кои точно (и с какви) да ги смени, но смяната наред също е вариант.
          Системата ми е на 10 и повече години със сигурност, когато ги купувах тогава бяха топ моделите с най-добра конфигурация, та май ще е много голяма вероятността да са за смяна въпросните електролитни кондензатори....



          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
          Май може и да не са само кондензаторите. При мен подобна техника има следният проблем. Има шум при включване на кабели от телевизор (без значение на кой вход). От компютъг или телефон проблем няма.
          Проблема го има и при изцяло махнати аудио кабели и без директна връзка с какъвто и да е музикален източник на звук...

          Коментар


          • #6
            От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

            Бихте ли ми препоръчали техник, сервиз, колега, за София става въпрос, който да ми смени качествено въпросните електролитни кондензатори с по-добри такива, другия вариант за който се чудя, дали да отида до музикалната къща ''Фактор'' откъдето и съм купувал техниката и вече към техния официален сервиз да ми го оправят?

            Коментар


            • #7
              От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Бихте ли ми препоръчали техник, сервиз, колега, за София става въпрос, който да ми смени качествено въпросните електролитни кондензатори с по-добри такива, другия вариант за който се чудя, дали да отида до музикалната къща ''Фактор'' откъдето и съм купувал техниката и вече към техния официален сервиз да ми го оправят?
              Колега имаш ЛС
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #8
                От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Май може и да не са само кондензаторите. При мен подобна техника има следният проблем. Има шум при включване на кабели от телевизор (без значение на кой вход). От компютъг или телефон проблем няма.
                Към телевизора има ли включена кабелна телевизия ?
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Бихте ли ми препоръчали техник, сервиз, колега, за София става въпрос, който да ми смени качествено въпросните електролитни кондензатори с по-добри такива, другия вариант за който се чудя, дали да отида до музикалната къща ''Фактор'' откъдето и съм купувал техниката и вече към техния официален сервиз да ми го оправят?

                  За какво ти е техник?
                  Отваряш, виждаш кой/кои кондензатори са забременели и ги подменяш. За марка търси нещо японско.. НИЧИКОН примерно. Тъй като намирането на хубави кондензатори обикновено е свързано с доставки и чакане, най-добре отвори, запиши си данните на кондензаторите, пусни поръчката и затвори. Като дойдат отваряш и сменяш.
                  Ако не ти се чака, отиваш в първия магазин за ел. компоненти, взимаш това, което е налично и сменяш.
                  За цялата работа ти трябва една филипс отвертка, поялник, припой и евентуално флюс. Желателно е и да хванеш кондензаторите с топъл силикон.
                  Виж, ако няма видимо надути кондензатори, тогава вече търси техник или просто подмени всички.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                    Можеш ли да го отвориш и снимаш елементите, отвътре
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                      За какво ти е техник?
                      Отваряш, виждаш кой/кои кондензатори са забременели и ги подменяш. За марка търси нещо японско.. НИЧИКОН примерно. Тъй като намирането на хубави кондензатори обикновено е свързано с доставки и чакане, най-добре отвори, запиши си данните на кондензаторите, пусни поръчката и затвори. Като дойдат отваряш и сменяш.
                      Ако не ти се чака, отиваш в първия магазин за ел. компоненти, взимаш това, което е налично и сменяш.
                      За цялата работа ти трябва една филипс отвертка, поялник, припой и евентуално флюс. Желателно е и да хванеш кондензаторите с топъл силикон.
                      Виж, ако няма видимо надути кондензатори, тогава вече търси техник или просто подмени всички.
                      Като бях ученик много често ми се налагаше да запоявам от едновремешните жакове "петици" към усилвателите ми от това време - "Респром" и "Студио 3", май ще взема да си купя приличен поялник и да си припомня запояванията


                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Можеш ли да го отвориш и снимаш елементите, отвътре
                      Докторе, само да намеря време ще го отворя и снимам в близък план платката, тъкмо чрез снимките ще ми кажете колеги, кое е за смяна и дали ще има видимо надути кондезатори.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                        Павка много си личат надутите. Също като развалена трушийка в буркан. Подува му се капачката, а често и протичат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                          Към телевизора има ли включена кабелна телевизия ?
                          Да. Има ли решение?
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                            Аз, без да съм какъвто и да е специалист в тази област, съм засичал неподут кондензатор, който е тотално свършил.

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Да. Има ли решение?
                            Първо се почва с това. Не е лошо да го изискаш от оператора ти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Субуфер JBL - има паразитно бръждене...

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Да. Има ли решение?
                              Галваничен разделител. Кабелджиите го имат, кажи им да не се правят на ударени ами да ти сложат един.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X