Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 24

Тема: Гуми за Жигула

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Гуми за Жигула

Добър ден.

Имам въпрос относно гумите, които да сложа на енда стара дама. Става въпрос за една червена хубавица комби 2102. Поседяла е 20 години в един гараж и вече е след основен ремонт със с сменно всичко, което се е скапало от времето. Още е с оригиналните гуми, които от толкова стоене на едно място са се сплескали отдолу и при движение друса. Искам да закупя нови гуми ако може с 4 нови джанти за да имам комплект зимни и летни. Четох в доста форуми вклщчително и този относно размерът и все повече се обърквам. За по кратко имам 2 въпроса:
    1. Какъв размер гуми да си закупя ? Спокойно каране до 100 км/ч без дрифтене и други подобни.
    2. Може ли с тези стоманените джанти да се ползват безкамерни гуми или стават само за външни + вътрешни ?
    На много места има доста предложения заедно с един, който твърди че си слага безкамерни гуми с вътрешна гума за всеки случей (това незнам доколко е сигурно). Не мисля да пестя и искам да си взема нови гуми за да се чуствам сигурно. Лек ден и всичко хубаво.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,968
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Гуми за Жигула

Джантите на ВАЗ са няколко вида и по-късните варианти стават за безкамерни гуми. Твоите дали стават ще ти каже гумаджията. Джанти лесно ще си намериш, стават и от най-различни Фиат. Болтовете са 4х98мм и НЕ СТАВАТ джанти от немски или френски леки коли (те в общия случай са 4х100мм)

Вътрешната гума не допринася за безопасността - при спукване силно влошава управляемостта.

Оригиналният размер мисля че е 155x80R13 и няма нищо лошо в него, освен че не навсякъде го имат. Но се намира.
    BENZBOSS за очилата: ...Очи са това,да е дупе да го прежалиш ма си е око,дупе давам за него.

Място
    София
    Публикации
    1,970
    Точки (при гласуване)
    13

За размера на гумите-165/80/13. И както каза Ясен-консултирай се с гумаджия. Като види джантите,ще ти каже дали стават за безкамерни гуми! А този който слага вътрешни,ей така,за "всеки случай"-не го слушай!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Колата е прозводство 1982 година. Евентуално ще се спра на безкамерни пък било и с джанти от друга кола. Бях при гумаджии даже я ги гледаха, но като го питах дали стават за безкамерни и като го гледах как се чеше и накрая каза дай да и сложим пък ще видим . . . 175 70 13 също ми препоръчват.

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,648
    Точки (при гласуване)
    24

Дай снимки да я видим тази красавица!
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

Място
    София
    Публикации
    5,344
    Точки (при гласуване)
    17

На ВАЗ-2102 след 1974г се монтират 5" джанти. Съответно гуми 165/70/13. Интересното е, че "братушките" от ГДР в книгата "АЗ ремонтирам "ЛАДА", упорито твърдят, че нито един оригинален вид джанти за Лада-класика, не са подходящи за безкамерни гуми.

П.П. Самите братушки пък казват, че след 1991 година са пуснати в производство 5" джанти с ръбове за безкамерни гуми.
    Последно редактиран от коко келеша ; 02-12-16 в 15:43
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,968
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    ... "братушките" от ГДР в книгата "АЗ ремонтирам "ЛАДА", упорито твърдят, че нито един оригинален вид джанти за Лада-класика, не са подходящи за безкамерни гуми.
    Джантите за безкамерни при Лада се появяват след издаването на книгата.

По това време в ГДР и Вартбург, и Трабант отдавна са с безкамерни гуми.
    BENZBOSS за очилата: ...Очи са това,да е дупе да го прежалиш ма си е око,дупе давам за него.

Място
    Габрово
    Публикации
    1,207
    Точки (при гласуване)
    10

На първата ми Лада 2106 - 79-то лето, си карах с безкамерни. На втората, 21061, 86-ти набор също. Размер 175/70. На жигулата оригинално май е с 155, ладата 165. Имам книга, ще погледна.
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    Червен бряг
    Публикации
    3,065
    Точки (при гласуване)
    15

Жигулата оригинално е 155/80/13
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

Място
    Шуменско
    Публикации
    333
    Точки (при гласуване)
    9

Фиятови 6,1/2 с гуми 185/60/14 - моята е с такъв летен комплект, зимния е с предни 13. Ако държиш на 13-ки от фият някой от тях опират в предния спирачен апарат.
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    14,802
    Точки (при гласуване)
    34

Цитат Мнение на krismarg Преглед на публикациите
    Ако държиш на 13-ки от фият някой от тях опират в предния спирачен апарат.
    Да, а отзад на барабана също не влизат и не прилягат като хората. Пробвано преди 20+ години с джанти от "Фиат Ритмо" и от "Застава ГТ 55 (или нещо такова беше)". През 90-те години си купих на старо някакви джанти 13" от ВАЗ 2105 и ставаха за безкамерни гуми.

Място
    Разград
    Публикации
    1,015
    Блог Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    12

Няма проблем да се монтират безкамерни гуми на старите стоманени джанти. Лично съм карал така Москвич 2138 от 1977 г., както и 2140 от 1980 г.
    Гумите са 165/70R13 - има чудесни BARUM Brillantis по около 55 лв. бройката.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

Публикации
    484
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на gabocvet Преглед на публикациите
    Жигулата оригинално е 155/80/13

Точно.
    2103 са с 165....

Място
    София
    Публикации
    5,344
    Точки (при гласуване)
    17

А пък 2102 (питащият е с такава), по незнайни причини е с гуми като тези на 2103. Сигурно заради по-голямата товароносимост.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Габрово
    Публикации
    1,207
    Точки (при гласуване)
    10

Според книгата "Автомобили ВАЗ" от 1976 г., която имам, за 2102, 21021 - диагонални камерни 6,45-13(165-330) или радиални 165-13Р. Джанта по книга за модела 127J-330(5J-13).
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    Валенсия,Испания; Пловдив
    Публикации
    1,335
    Точки (при гласуване)
    12

Карах полски Фиат с безкамерни гуми на оригиналите джанти, без ръб и не съм имал никакви проблеми. За по-сигурно, гумаджията (прятел) мажеше джантите с разтворен в бензин суров каучук, същия дето ползваха да вулканизират вътрешни гуми.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

0034 605 82 41 87

Frysco е офлайн
    Радослав Желев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    863
    Точки (при гласуване)
    8

Това с лепилата го правеха навремето много гумаджии, при това независимо на какви гуми и джанти.Така преди време нося щастлив четири джанти за реставрираната си лада на едни гумаджии, с молба да ги разджантят за да си ги изправя, пясъкоструя и боядисам... гумите са пълен крах-една видинка и три различни вида съветски гуми.Едната е фул слик и се е подула по средата като на пистарка задната.Двете момчета в гумаджииното любезно ги свалиха от реното ми, сложиха първата на машината и майстора натисна с лапата на машината гумата, при което всички заедно видяхме как борда се опита да потегли заедно с гумата и фаса падна от устата на майстора.Той ме погледна ококорен, ококорен го погледнах и аз.Пита ме-държиш ли на тези джанти наистина?Отговорих утвърдително, след което ме напъдиха в колата, затвориха вратата на работилницата, след четвърт час тя се отвори и изхвърлиха... първата гума.И пак се затвори... чуваха се и удари и викове.
    Целия демонтах отне към 45 мин.Пичовете честно не ми взеха повече от нормалната цена, но не изглеждаха весели.За сметка на това, майстора спомена, че сега и тримата знаят защо не се взимат такива джанти, с гуми от едно време.Имаха и вътрешни гуми, но въпреки това, бяха залепени бордовете и на четирите.
    П.С.Поради промени в плановете, джантите си останаха неизправени и боядисани със спрей.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,792
    Точки (при гласуване)
    19

На времето старата ми лада беше с 4 джанти от на BMW. Име:  89008090_3_585x461_originalni-retro-dzhanti-s-gumi-4h100-ot-bmv-bmw-gumi-i-dzhanti.jpg
Прегледи: 693
Размер:  20.8 Кб
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Публикации
    484
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    А пък 2102 (питащият е с такава), по незнайни причини е с гуми като тези на 2103. Сигурно заради по-голямата товароносимост.

Логично да е така... нали се води комби по руски универсал.

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Малко късно, но не бях в София. Това е колата. Да не се бърка със колата на колегата от съседния отдел. Много мерси за мненията. Както казах няма да си правя експерименти и да вдигам по 120, но все пак когато карам с 70 - 80 искам да имам самочуствието, че гумите няма да ме предадат.
    Име:  ^43E6BF1C27AE0857D42FD47F4B9A32C7412E07B8BA1EAFD65D^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи: 606
Размер:  160.4 Кб

Име:  IMG_20161205_152138.jpg
Прегледи: 608
Размер:  160.9 Кб

Име:  IMG_20161205_152150.jpg
Прегледи: 606
Размер:  113.7 Кб

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Питане за Жигула
    От Максим... във форум ВАЗ
    Отговори: 41
    Последно мнение: 26-11-08, 15:13
  2. Магаре в Жигула...
    От Валентин Стоилов във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 6
    Последно мнение: 21-08-08, 08:29
  3. Жигула...Ягуар...Жигуар
    От quadra във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 3
    Последно мнение: 12-06-06, 20:53

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •