Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Жигула

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми за Жигула

    Карах полски Фиат с безкамерни гуми на оригиналите джанти, без ръб и не съм имал никакви проблеми. За по-сигурно, гумаджията (прятел) мажеше джантите с разтворен в бензин суров каучук, същия дето ползваха да вулканизират вътрешни гуми.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #17
      От: Гуми за Жигула

      Това с лепилата го правеха навремето много гумаджии, при това независимо на какви гуми и джанти.Така преди време нося щастлив четири джанти за реставрираната си лада на едни гумаджии, с молба да ги разджантят за да си ги изправя, пясъкоструя и боядисам... гумите са пълен крах-една видинка и три различни вида съветски гуми.Едната е фул слик и се е подула по средата като на пистарка задната.Двете момчета в гумаджииното любезно ги свалиха от реното ми, сложиха първата на машината и майстора натисна с лапата на машината гумата, при което всички заедно видяхме как борда се опита да потегли заедно с гумата и фаса падна от устата на майстора.Той ме погледна ококорен, ококорен го погледнах и аз.Пита ме-държиш ли на тези джанти наистина?Отговорих утвърдително, след което ме напъдиха в колата, затвориха вратата на работилницата, след четвърт час тя се отвори и изхвърлиха... първата гума.И пак се затвори... чуваха се и удари и викове.
      Целия демонтах отне към 45 мин.Пичовете честно не ми взеха повече от нормалната цена, но не изглеждаха весели.За сметка на това, майстора спомена, че сега и тримата знаят защо не се взимат такива джанти, с гуми от едно време.Имаха и вътрешни гуми, но въпреки това, бяха залепени бордовете и на четирите.
      П.С.Поради промени в плановете, джантите си останаха неизправени и боядисани със спрей.

      Коментар


      • #18
        От: Гуми за Жигула

        На времето старата ми лада беше с 4 джанти от на BMW. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89008090_3_585x461_originalni-retro-dzhanti-s-gumi-4h100-ot-bmv-bmw-gumi-i-dzhanti.jpg
Прегледи:1
Размер:20.8 КБ
ID:5736136
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          От: Гуми за Жигула

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          А пък 2102 (питащият е с такава), по незнайни причини е с гуми като тези на 2103. Сигурно заради по-голямата товароносимост.

          Логично да е така... нали се води комби по руски универсал.

          Коментар


          • #20
            От: Гуми за Жигула

            Малко късно, но не бях в София. Това е колата. Да не се бърка със колата на колегата от съседния отдел. Много мерси за мненията. Както казах няма да си правя експерименти и да вдигам по 120, но все пак когато карам с 70 - 80 искам да имам самочуствието, че гумите няма да ме предадат.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^43E6BF1C27AE0857D42FD47F4B9A32C7412E07B8BA1EAFD65D^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5736293

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_152138.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5736294

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_152150.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5736295

            Коментар


            • #21
              От: Гуми за Жигула

              Красавица е! Сложи си оригинално огледало на вратата да е в оригинален вид.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #22
                От: Гуми за Жигула

                Имам, в кашона с частите. Сменено е по татово време защото оригиналните много ги крадели. Днес бях за гуми като накрая се спрях на Barum Polaris 3 175/70R13 82T. Всичко излезе 302 лв с монтаж демонтаж и т.н. При калибрацията сложиха по 5 гр. на две гуми а другите си излязоха идеални (иначе си платих за тежести на 4те гуми но хайде). Намясто получих оферта за 2000 за колата :-). Продаваха ми алуминиеви джанти за 80 лв 4 броя, но май ще се спра на 2 комплекта оригинални с тасове защото супер много ми харесват. Благодаря за получените съвети и като за последно снимка от спирачните апарати.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zd.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5737142
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zl.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5737143
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pl.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5737144

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми за Жигула

                  Ами аз се спрях на оригиналните железни джанти.
                  От време навреме претърсвам разните електронни магазини за комплект 4 джанти + тасове.
                  Да не говорим че съм хвурлил очо и на тези рингове около тасовете, каквито е поставил коелгата.
                  Като мине зимния период ще пусна нова тема с въпроси които съм събрал относно реставрирането и хромирането на някой загубили блясък детайли.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035051062-big.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5741034

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми за Жигула

                    Май твоята кола загледах веднъж пред един денонощен магазин на бул. Черни връх.
                    Джантите ти ако са за комби 2102 и за 2103, а те са такива като гледам, следва да са широки 5 цола точно.
                    На 2101 са 4,5 цола. Съответно трябва да търсиш други рингове, тия моите горе не пасват.
                    Като реставрирах колата беше именно с ладови джанти. Викам си - слагам ринговете и никой няма да ме хване. Е не стана, та в спешен порядък слагах жигулови заради ринговете.
                    След това купих 4 нови жигулови джанти, нови гуми и вече съвсем я преобух. (резултатът по-горе)

                    Виж тука как на ладова джанта не пасват рингове за тясната жигулова джанта, иначе можеш да вземеш комплекта от колегата де:
                    http://www.classiccar-bg.com/index.p...c,7506.20.html

                    Ще се радвам някой път да се засечем с колите. Може да дойдеш на среща на Лада клуба - правят се всяка неделя. Има стабилни фенове и си помагаме за дефицитни части.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X