Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатка с дзвЕра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Палатка с дзвЕра

    Ти явно нямаш достатъчен актуален опит за оцеляване при движение по пътищата в Бг.

    Но темата е за това, какво да не забрави Асен на къмпинга, за да се чувства почти като у дома.

    Коментар


    • #32
      От: Палатка с дзвЕра

      Абе да питам-щом ще ходите на палатка(в дивото все пак)-защо си носите всичките удобства от цивилния живот? Ако толкова искате да не се лишавате от екстрите и комфорта-защо въобще го правите?
      Аз лично, ако искам да сера в кенеф с течаща вода, да спя на супер меко и удобно легло, да ми е топло и комфортно през нощта-не бих си напуснал къщичката. Апартамента де, ама така е лафа.
      Аз на палатка отивам с две одеяла(или спални чували), надуваема възглавница, и най елементарните прибори за хранене-чаша, чиния, лъжица, нож,канче за кафето, и две-три запалки(колкото съм се сетил да сложа в "хранителната кутия").
      Тоалетната хартия я броя за лукс, макар да не съм оставал засега без нея, ама при липсата и ще се оправя...

      Според мен излизането сред природата трябва да е съпроводено с максимално близки условия за живот в нея.
      Ако ще си мъкна и кафе машината, и топлия душ-по-добре да си седя в апартамента. Поне няма да ми се налага да разнасям нещата нагоре-надолу.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Палатка с дзвЕра

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Абе да питам-щом ще ходите на палатка(в дивото все пак)-защо си носите всичките удобства от цивилния живот? Ако толкова искате да не се лишавате от екстрите и комфорта-защо въобще го правите?
        Аз лично, ако искам да сера в кенеф с течаща вода, да спя на супер меко и удобно легло, да ми е топло и комфортно през нощта-не бих си напуснал къщичката. Апартамента де, ама така е лафа.
        Аз на палатка отивам с две одеяла(или спални чували), надуваема възглавница, и най елементарните прибори за хранене-чаша, чиния, лъжица, нож,канче за кафето, и две-три запалки(колкото съм се сетил да сложа в "хранителната кутия").
        Тоалетната хартия я броя за лукс, макар да не съм оставал засега без нея, ама при липсата и ще се оправя...

        Според мен излизането сред природата трябва да е съпроводено с максимално близки условия за живот в нея.
        Ако ще си мъкна и кафе машината, и топлия душ-по-добре да си седя в апартамента. Поне няма да ми се налага да разнасям нещата нагоре-надолу.
        Това както и да е!По-лошо е когато почнеш да вкарваш природата вкъщи-да сереш в хола пред фототапета,а пък да спиш в банята-иглу до ручейчето!
        Иначе на въпроса-естествен еволюционен стремежза връщане към откритите пространства и засилване на инстиктите....а може би и засилване на либидото!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          От: Палатка с дзвЕра

          Взимай колкото се сетиш повече екстри, особено ако на госпожата ще ѝ е за първи път, иначе ще ти скъса нервите и ще ти скапе почивката. В такъв случай списъкът трябва да се попълва, докато не се доближиш до домашната обстановка. Аз за първи път като водих приятелка на палатка поопразних няколко специализирани магазина и пак не успях да съм адекватен на потребностите и очакванията.

          Нагледал съм се на предбракоразводни ситуации заради липсата на неща, дето няма никаква логика да се мъкнат, като ще изкараш няколко нощи на палатка. Подсказвам. Ютия.

          Малко са жените, които се сещат преди да клекнат в храстите да отъпчат мястото. И после писъци посред нощ, змия, змияаааа, ухапа ме. Ама ква змия ма, на клечка си седнала. За копривата изобщо не говорим. Забелязал съм, жените някак си имат нюх за нея и колкото да избират място, в крайна сметка все в туфата с коприва клякат.

          Виждал съм и корави каки, дето се справят добре, не викат жандармерията ако нещо изшумули в тревата и не им пука дали ще се изкъпят в гьола или ще се подмият на реката, палят огън в дъжд без да им трябва туба бензин, ама и те се предават и истерясват, когато вечер започнат да плюят комари като семки на мач, а на сутринта, въпреки всичките химии дето са изпръскали се събудят като пица в лицето. За комарите специално, има едни серпентини, дето се палят като ароматни пръчици, пушляват и вършат добра работа.

          Така че, пиши списъка товари и ремарке и изобщо не си мисли, че ще си взел всичко, което биха очаквали, че трябва да си предвидил.
          Последно редактирано от Александър Белов; 03-12-16, 03:38.
          JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

          Манол Денев

          Коментар


          • #35
            От: Палатка с дзвЕра

            Гоблине пак погледни колко време свети факлата,че някакви минутки беше и няма да ти свьрши много работа и май по-добре един ЛЕД стоп от колело с батерийки да напипаш.

            Коле то и аз сьм с теб на тая идея ма нали трябва да захрани човек,един вид да им хареса малко и тогава да почна да режа от екстрите.Кафеварка има в списька, и мляко има - за кафето,термоси 2,Соло печка за подгряване,джезве по туско му,пласмасови чаши останали от моето бачкане барабар с льжичките...........пьк и нали за това сьм писал,че трьгвам с дзвЕро,няма да мькна на грьб я,да му е яка гьрбината на Бенци - гуми му взех,крикове,колан 20 000 за теглене,багажник и чанта за тавана докато намеря Якима/Туле кутия,остава шнорхел да му сложа ма ще почакаАко ти кажа какви матраци сьм взел,размера им и как дьржали до минус 50.........и ще ми теглиш една ма знам ли,е така е добре да има.

            Тия миризливите прьчици ми харесаха като идея,мазила сьм им взел ма защо пьк да не бодна по една миризливка.Модел нещо,именцето им,жокерче като как да ги тьрся?

            Отбой,намерих ги
            Последно редактирано от BENZBOSS; 03-12-16, 04:33.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Палатка с дзвЕра

              На RAID има такива серпентини,пробвани на Дуранкулак и на Шкорпиловци,работят.
              o888 37 63 69

              Коментар


              • #37
                От: Палатка с дзвЕра

                Босе , питаш в огромен форум , за съвети , как да забавляваш собствената си жена ...... само на мен ли ми се види странно
                Ами ако някой вземе, че даде правилния отговоро....., ама като знаем , само частта от споделените ти джелеза, никой нема се обърка
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #38
                  От: Палатка с дзвЕра

                  Баси глезльовците
                  Аз като съм сам вземам палатката - ковчег, надувното шалте, спалния чувал, връзвам на мотора и газ. А, и не забравям да си взема половинлитровата войнишка чаша за ракия
                  Като съм с жената и детето, вземам семейната палатка, по-голямото шалте и три чувала, нататък те се оправят, каквото искат.
                  От магазина пържоли и наденици, зарзават от хладилника. Всичко друго се импровизира, това му е кефа. Аз като ще си нося гардеробите с дъските, защо съм тръгнал.
                  П.С. От това лято и кучката мъкнем, но и тя е непретенциозна - яде всичко, спи навсякъде, като стопанина си

                  Коментар


                  • #39
                    От: Палатка с дзвЕра

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Босе , питаш в огромен форум , за съвети , как да забавляваш собствената си жена ...... само на мен ли ми се види странно
                    Ами ако някой вземе, че даде правилния отговоро....., ама като знаем , само частта от споделените ти джелеза, никой нема се обърка

                    Ще го почерпя бре,той да уцели само ма не е това вьпроса - вьпросчето е на какво се радват вашите и какво им липсва на палатка в планински условия.Е карти бях забравил за мой срам,куки за плетене няма да и взема и вьпроса виси - какво мькнат вашите та да не им е скучно между 3 мьжки мьчещи се да запалят огьня?

                    А железата тоя Черен Петьк ми струват една чанта пари,и в прекия и в преносния смисьл ма па как сьм ги барнал,не се пипат
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Палатка с дзвЕра

                      Босе, от твоите писания из форума съм останал с впечатление, че жена ти не е много претенциозна. То няма такива жени изобщо де, ама е от тези с по-малкото претенции.
                      Аз бих постъпил така-вземам най-необходимото, плюс още нещо, но без да прекалявам, и ако жената не мрънка много-супер, следващия път и тя ще се включи в приготовленията, и ще си вземе каквото иска.
                      Ако не и хареса-значи не е за бивакуване сред дивото, та каквито и екстри да и измислиш-няма да и хареса.

                      Жени всякакви, де да я знам твойта от коя порода е.
                      А лошото е, че май мъжете дето се грижат за лукс и удобство май стават все повече, скоро ще надминат жените.
                      Ама по всичко е видно, че сегашната ера на охолство и добруване скоро ще свърши, и на лигльовците ще им се наложи да се поизцапат и да побачкат малко физическа работа. Демек-да станат мъже.

                      Извинявам се за отклонението.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Палатка с дзвЕра

                        Така е човек,НО понеже винаги има едно НО,жената е гила гимнастичка и едно е аз с моя грьб да лежа на земята и сьвсем друго жената.Като ще ме гледа на криво цяла сутрин после то му таковам и на парите Експед матрак от двойните,по един за децата да ме ми скачат по моя и от там като дрьпнеш метьра и ти трябва палатка за 8 човека за да сьбереш матраците вьтре.
                        Другото си идва след повлечения крак - няма как моя спален чувал да е минус 10 пьк техните да ги взема плюс 20.Останалите глезотии са колкото за удобство толкова и за забавление на децата - пьрвия запалил огьн с шише вода печели двойна доза сладолед с кола..........Камерата и смях,от сега си представям майтапа.

                        Не става вьпрос дали мрьнка или не,мойта не мрьнка щом е с мен 20 години вече ма да ходя с празна кола или да се чудя защо не сьм си взел това или онова не виждам смисьл.Нищо не мькна на грьб и кефа е в оправянето на лагера и подготовката повече от самото му ползване примерно или поне от мойто бачкане е така - аз половината време в спален чувал спя и не ми ли завира кафето на печка наклонена под 45 градуса то не се брои за ден.Лесно ще им спретна екшьн ма ще има да ме гледат като прецицали.

                        Ти за един плаж ако ме видиш колко мькна или за едни ски..............140 Бенц от дьлгите се пьлни до ТАВАНА без да броя ските и обувките на децата,това за 4 дни на ски,а за 4 дни палатка не ми се мисли.То ясно,че хората и с мотори,че и само с раница ходят ма не сьм аз тоя,аз ходя с кола или ако не ми стигне една взимам още една да мькне багажа / сещаш се как се ходи на ваканция у Вегас с 2 коли,че не ми сьбират багажа /.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Палатка с дзвЕра

                          Мислим дека,че и ремарке ще ти е малко.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Палатка с дзвЕра

                            Да де-всичко за семейството...
                            Аз ако полагах толкова грижи като теб-бившата нямаше да е бивша, а настояща.

                            Действай както намериш за добре. Отиваш да направиш кефа на семейството, а за него(кефа) си трябва и добро настроение, и всичко да ти е наред, а това се постига с две коли багаж, за два дни на палатка.

                            Обаче, ако не снимаш, и не сложиш снимки да видим как сте си направили бивака, и изобщо кое-как се е случило-ще имаш грях на онзи свят, да знаеш...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Палатка с дзвЕра

                              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                              Мислим дека,че и ремарке ще ти е малко.

                              Ще наема ако трябва,и това го мислих ма по-добре багажник на тавана с кутия - 100 кила багаж в 20 кубика само на таванЯ.

                              Не бой се,аз така пьтувам и така товаря за всичко.Ела с мен лодка да караш за 20 дни и да видиш как се товари с пикап на 4 курса.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Палатка с дзвЕра

                                Абе аз знам колко е багажника на 140, и че двама могат комфортно да се возят вътре, а трима - с леки неудобства.. Ама то дотук ставаше въпрос само за общата подготовка.
                                Ами яденето и пиенето?
                                И водата?
                                Май ще товариш още една кола, ми се струва.

                                Един full-size truck ( нали така се казва голям пикап? ) под наем за два-три дни колко струва?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X