Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимно заменяеми Пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Взаимно заменяеми Пружини

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Да де-нали и аз това казвам-че е трудна работа да вземеш пружина съвпадаща само по размери, да я сложиш на нещо друго, и окачването да работи коректно.
    Имах предвид че например в номенклатурата на KYB подходящите като размер пружини да речем за Terrano са 7-8 вида, като от тях половината са си за терано, 2-3 вида за трупър и дериватите му, и 1-2 вида за Niva, като последните естествено макар да съвпадат като размер, не стават, ама то е очеизвадно - докато терано и трупър са много подобни във всяко отношение, като тегло и вид окачване включително, то нивата няма нищо общо с тях дори и като тегло.

    ПП: Доколкото порових и за варианти за паджеро - там хавата не е твърде по-различна, макар и да не съм ровил в подробности. За терано рових в каталозите на 5-6 призводителя, включително доволно екзотични такива.
    Последно редактирано от sparkybg; 18-02-19, 09:55.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Взаимно заменяеми Пружини

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ето ти избор за нови пружини на цени межди 80 и 120лв за брой:
      - KYB RD5963 (heavy duty), или KYB RD5962 (standart) това са за дълго паджеро 2 2.8, ако искаш лифт (обикновено се получава лифт между 3 и 5см спрямо заводското положение)
      - KYB RB6296 (heavy duty), или KYB RD5966 (standart) - за късо 2.5TDI, ако не искш лифт

      Купуваш нови пружини и забравяш - от половин година съм с пружини KYB heavy duty от дълго терано, сложени на късо - нула проблем.

      На тия по моргите им кажи да се гръмнат!

      На тия цени се пазаруват от "частите бг" и поне за София за поръчки над 100лв е безплатно и ти го носят лично до адрес, понякога в същия ден..
      Колега sparkybg , тия пружини които си посочил не ги намирам никъде в Бг. магазин ....... може ли да ме ориентираш с линк....?.... Намирам нещо подобно само тук ..https://www.avtochastionline24.bg/mi...noe_oekachvane.. но ми се щеше магазин с физически адрес в Сф. .... гледаш-мериш-купуваш....
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #33
        От: Взаимно заменяеми Пружини

        От "частите.бг" ги поръчвам. Носят ги лично на крак, безплатно за поръчки над 100лв.

        Сега, дали конкретните са налични ще разбереш едва след като направиш поръчка.

        Магазин с физически адрес ползвам рядко вече. По-лесно е с 3 клика на мишката. При тия конкретно плащаш при получаване и след оглед ако искаш. Не искат предварително плащане или нещо такова.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Взаимно заменяеми Пружини

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          От "частите.бг" ги поръчвам. Носят ги лично на крак, безплатно за поръчки над 100лв.

          Сега, дали конкретните са налични ще разбереш едва след като направиш поръчка..
          Няма сайт *частите.бг* има това - https://chastite.com/pruzhini-mitsub...0213m4137.html , само че там такива пружини няма.... тия продуктови номера KYB RD5963 (heavy duty), или KYB RD5962
          - KYB RB6296 (heavy duty), или KYB RD5966 не излизат никъде в Бг....
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #35
            От: Взаимно заменяеми Пружини

            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
            Няма сайт *частите.бг* има това ...
            Търговски линкове са забранени. И аз можех да ти дам направо линкове, ама не е редно.

            Нааай горе, наааай в дясно имаш поле за търсене. Въвеждаш например RD5966, и цъкаш бутона. Излизат не само пружините на KYB, ами и аналози. Конкретно на RD5966 - още 2 аналога.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Взаимно заменяеми Пружини

              Мда , сега се получи ....
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #37
                От: Взаимно заменяеми Пружини

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...по витарите масово ползваме пружини от вартбург. Оказа се, че задните пружини на вартбурга са с доста по-дебела тел, различен диаметър, но са по-меки от предните
                Да, не помня как е различен диаметъра, но трябва да е по-голям. Което омекотява пружината. Същото прави и по-малката стъпка на навиване. При лада е също така. Като няма вартбургови, ладовите вършат работа.

                Доводи и теории как може да не стане нещо има милион. Докато начинът нещо да се свърщи както трябва е обикновено един, или да са няколко.

                Пружините с променлива стъпка и диаметър или диаметри, още наричани папагалски прогресивни - от безмислено, от английски - могат също да се вкарат в калъпа на меренето на общата им характеристика. Ще има някои несъвършенства, разбира се - важни или не, според случая и конструкцията.

                Коментар


                • #38
                  От: Взаимно заменяеми Пружини

                  Хубава тема! Интересува ме кой от трите варианта да избера защото скоро ще е наложително да лекувам задните пружини на Теракана. При минаване на полегнал полицай с над 45км/ч удря силно в буферните тампони.
                  1.Оригинални пружини за модела единствено Каяба намирам, но ще се обадя и в ИндКо за оригинални. Ако повдигам после с подложки макс до 50мм цена около 300лв с подложките и нагоре за оригинални пружини.
                  2.Dobinsons + 50мм дълги пружини 300лв. Не намирам много отзиви сега ровя в Руски сайтове, дават ги и за Паджеро 2. Опасявам се да не слегнат бързо.
                  3.Според мен задни пружини от Патрол Y61 трябва да станат като размерите за къса и дълга база са:
                  дължина/ширина в диам./деб. с нарастване
                  445/174/16,66-15,24, и дълга база
                  471/176,5/15,62-17,27
                  цената ако намеря наличност ще е под 280лв. Тези от къса база ми се виждат идеални?

                  Кое да избера като покупка в дългострочен план?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Взаимно заменяеми Пружини

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Хубава тема! Интересува ме кой от трите варианта да избера защото скоро ще е наложително да лекувам задните пружини на Теракана. При минаване на полегнал полицай с над 45км/ч удря силно в буферните тампони.
                    1.Оригинални пружини за модела единствено Каяба намирам, но ще се обадя и в ИндКо за оригинални. Ако повдигам после с подложки макс до 50мм цена около 300лв с подложките и нагоре за оригинални пружини.
                    2.Dobinsons + 50мм дълги пружини 300лв. Не намирам много отзиви сега ровя в Руски сайтове, дават ги и за Паджеро 2. Опасявам се да не слегнат бързо.
                    3.Според мен задни пружини от Патрол Y61 трябва да станат като размерите за къса и дълга база са:
                    дължина/ширина в диам./деб. с нарастване
                    445/174/16,66-15,24, и дълга база
                    471/176,5/15,62-17,27
                    цената ако намеря наличност ще е под 280лв. Тези от къса база ми се виждат идеални?

                    Кое да избера като покупка в дългострочен план?
                    С колега от ФБ групата събираме чаркове за лифт. Руснаците го правят масово и споделят положителни отзиви.
                    Отпред се ползат тези подложки , ние ги поръчахме да ни ги направят там, защото в БГ никой не познава парите и те вече пътуват насам.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:54729344_321752791816385_9171819239458209792_n.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5811988
                    в комбинация с амортесьори от паджеро 2
                    Отзад пружини от патрул У61 в комбинация с амортесьори от ТЛК 80 или 100. Дори пуснах линк на колегата онзи за амовете от обявата на Джоу и ги отнесе.
                    Има и в добавка удължени биалетки за отзад, ползват предни от патрул У61 отново.
                    https://www.drive2.ru/l/515116800640...0heh9gyCzDJIyY
                    https://www.drive2.ru/l/505851216153...IdrSCC-_l_9hDE
                    като гледам как се е разчекнал теракана ми изглежда добра комбинация от части.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #40
                      От: Взаимно заменяеми Пружини

                      Какво е това на снимката? Едното ми прилича на подложка за горен шарнир, другото ми мяза на планка на изнасяне на преден горен носач? Ако е така на къде ще го изнасяш навътре или навън?

                      Подсказаха ми още един вариант за пружина сега ще го проверя

                      Коментар


                      • #41
                        От: Взаимно заменяеми Пружини

                        В момента гледам това дето днес ми подсказаха:
                        -Намирам пружина с дължина 447 с диаметър на спиралата за витка и половина 11,5 после 18 и после пак витка и половина 11,5 диаметъра е 170 цена по 100лв+ за бр.
                        -Намирам обаче и 479 със спирала на 15,5 и диаметър на 178 на 85лв/бр.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Взаимно заменяеми Пружини

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          В момента гледам това дето днес ми подсказаха:
                          -Намирам пружина с дължина 447 с диаметър на спиралата за витка и половина 11,5 после 18 и после пак витка и половина 11,5 диаметъра е 170 цена по 100лв+ за бр.
                          -Намирам обаче и 479 със спирала на 15,5 и диаметър на 178 на 85лв/бр.
                          А линковете от мен видя ли? Руснаците дори и парт номера пишат.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #43
                            От: Взаимно заменяеми Пружини

                            Да видях ги и много ти благодаря, просто няма никъде нови пружини за Патрул. Това което горе съм дал го има налично на прилична цена.
                            Моля те само кажи ми тия неща от снимката за това което съм написал ли са?
                            Последно редактирано от IvanVG; 03-04-19, 08:36.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Взаимно заменяеми Пружини

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              Да видях ги и много ти благодаря, просто няма никъде нови пружини за Патрул. Това което горе съм дал го има налично на прилична цена.
                              Моля те само кажи ми тия неща от снимката за това което съм написал ли са?
                              Да ,точно това са. Подложка за горния шарнир и подложка на носача от външната страна на рамата(към гумата) с транспорта , материала и изработката струваха по 85 лв на комплект. Защото само двама поръчахме, ако бяхме повече ,щеше да е по-евтино,но във ФБ групата,където колегата Цветан писа ,никой друг не изяви желание.
                              А Люцкан има ли вариант за нови патрулски пружини? Аз все още не съм стигнал дотам и си признавам,че не съм запознат с пазара.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • #45
                                От: Взаимно заменяеми Пружини

                                Хич няма да копам за пружини от Патрул, те не са хич на цената която са тия дето давам горе. Ще са 130лв+ и доста нагоре.
                                Ако не е нахално колко е дебелината на пластината, и колко е дебелината на подложката на шарнира? Аз мисля и на долния шарнир да подложа малко, но нямам никакво време в момента(то за това не мога да намеря темите с чертежите в нета)

                                Въпроса е дали да взема пружина с форма на буре 11,5мм дебелина на навиките в двата края и 17мм в средата или просто 15,5мм за цялата дължина(дължината е 6см повдигане на задницата само с пружина)? Тия варианти на пружина са от G-класа и там има доста голямо разнообразие от цени и видове пружини(все пак е немска кола) Има и модели с прогресивно навиване, има и още по дебели и тн.
                                Последно редактирано от IvanVG; 03-04-19, 15:15.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X