Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се справяте с акарите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се справяте с акарите?

    За тия турските био ленти знаете ли нещо?/
    /догал варроа докме/
    това пише на опаковката но с турски букви
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #32
      От: Как се справяте с акарите?

      Тази година третирах с бисанар. 1 час по-късно забелязах на входовете пчели с акари които се пощеха а също и попадали акари.

      Коментар


      • #33
        От: Как се справяте с акарите?

        Тази година с Вароа Голд ще третирам, само още малко да паднат температурите...
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #34
          От: Как се справяте с акарите?

          Ползвах ги пролетта, но много акари имаше цяло лято, може лентите да не свършиха работа, може да е от дъждовното лято но акари имаше. Сложих сега варостоп. Мисля да третирам и с оксалова киселина
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            От: Как се справяте с акарите?

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Ползвах ги пролетта, но много акари имаше цяло лято, може лентите да не свършиха работа, може да е от дъждовното лято но акари имаше. Сложих сега варостоп. Мисля да третирам и с оксалова киселина
            От къде намери Варостоп и с какъв срок на годност. МИналата година всички ленти бяха с изтичащ септември срок на годност. Взех накрая едни в последният момент, но ми се струва че са сменили опаковките и са пренабили датата. Когато ги сложихме я нямаше характерната миризма на лентите(до сега само с такива сме третирали)
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Как се справяте с акарите?

              Нямам представа дали са преопаковани, действително не миришеха на нищо но ми обясниха, че това е с цел да не дразнят пчелите.
              На един кошер намерих лентичката отвън, бяха я изхвърлили, явно ги дразни.
              Дано изчистят акарите.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #37
                От: Как се справяте с акарите?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Нямам представа дали са преопаковани, действително не миришеха на нищо но ми обясниха, че това е с цел да не дразнят пчелите.
                На един кошер намерих лентичката отвън, бяха я изхвърлили, явно ги дразни.
                Дано изчистят акарите.
                Това с дразненето е такава смехория,че няма на къде просто. Миризмата идва от активното им вещество, как ще я махнат? Разбирам да са ги ароматизирали и да махнат това...
                Това ,че е изхвърлена означава ,че не е фиксирана правилно, паданала е на дъното и оттам са я извлекли. За толкова години нямам една паднала долу, съответно нито една изхвърлена. Бтв Вароа голд е с тимол, и там миризмата е потресаваща. Миналата година слагах отделно освен Варостопа и тимол сет, беше някакъв сръбски. От него имам още, но мога на пролет да го сложа.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #38
                  От: Как се справяте с акарите?

                  Сигурно съм писал някъде нагоре - не знам вече от колко години слагам само Варостоп, от 6-7 години само есенно време, като долу- горе на 3 години слагам и пролетно време. Ползвал съм веднъж и оксалова, може би няма да повторя.
                  Вар-чето го купувам от вет.аптека, а тая година от един СС магазин тука в града. Срок на годност беше нещо като октомври 2020 на кутийката, лентите вътре си имаха лека миризма след разопаковане /нямам силно обоняние/. Не ги пипам с пръсти. Това с изнасянето навън е точно поради гаф с фиксацията както казва и колегата. На мен ми се случи /и преди се е случвало/ - понеже ги закачам с едни кукички от алумин - малко съм разкъртил дупчицата, като наместих съседната пита и видях че лентата падна на дъното. Извадих две пити, запретнах ръкава че бях с дълги ръкави, бръкнах, извадих я и после си я нагласих. Никога не съм забелязал пчелите да се дразнят от това нещо, но ако е близо до повърхността на питата изгризват малко около нея да могат да минават. Скъсяват един вид височината на килийките, никакъв проблем не е.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се справяте с акарите?

                    Аз се свързах с производителят миналата година(на варостопа), с въпрос дали не е спряно производството, защото по вет аптеките наирам сами с изтичащ срок на годност - не ми върнаха абсолютно нищо. Търсих около месец. Навсякаде само такива. След месец, вече в същите аптеки мистериозно се появиха с "удължен" с година срок на годност(колко удобно..) Тази година ще пробвам с Вароа, и като захладнее още малко и махна лентите ще ги третирам с оксалова к-на.
                    Иначе за флуметрина не съм чувал досега нищо лошо , а и съм чел че не водят до резистентност. Догодина може пак да пробвам с вростоп.
                    Последно редактирано от Juiced; 11-09-19, 15:57. Причина: тире
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се справяте с акарите?

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Сигурно съм писал някъде нагоре - не знам вече от колко години слагам само Варостоп, от 6-7 години само есенно време, като долу- горе на 3 години слагам и пролетно време. Ползвал съм веднъж и оксалова, може би няма да повторя.
                      Вар-чето го купувам от вет.аптека, а тая година от един СС магазин тука в града. Срок на годност беше нещо като октомври 2020 на кутийката, лентите вътре си имаха лека миризма след разопаковане /нямам силно обоняние/. Не ги пипам с пръсти. Това с изнасянето навън е точно поради гаф с фиксацията както казва и колегата. На мен ми се случи /и преди се е случвало/ - понеже ги закачам с едни кукички от алумин - малко съм разкъртил дупчицата, като наместих съседната пита и видях че лентата падна на дъното. Извадих две пити, запретнах ръкава че бях с дълги ръкави, бръкнах, извадих я и после си я нагласих. Никога не съм забелязал пчелите да се дразнят от това нещо, но ако е близо до повърхността на питата изгризват малко около нея да могат да минават. Скъсяват един вид височината на килийките, никакъв проблем не е.
                      Варостопа го слагам като промуша лентичката с кибритена клечка, когато са нови рамките се случва да избутат клечката. При 60 кошера немогат да се заигравам с кукички и тема подобни. Рядко пада лентичка но се случва 1-2 от 220.
                      Защо няма да ползваш повече оксалова киселина?
                      Мисля да направя тази година още едно третиране с нещо преди зазимяването.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се справяте с акарите?

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Варостопа го слагам като промуша лентичката с кибритена клечка, когато са нови рамките се случва да избутат клечката. При 60 кошера немогат да се заигравам с кукички и тема подобни. Рядко пада лентичка но се случва 1-2 от 220.
                        Защо няма да ползваш повече оксалова киселина?
                        Мисля да направя тази година още едно третиране с нещо преди зазимяването.
                        Аз ги слагам също с кобритени клечки, но ги залепям с малко восък. Винаги има надградено по малко отгоре на рамката и така или я слагам където е восъка да не се мандахерца или си обирам от другаде и залепям едно топче.
                        Тази година ще пробвам рецептата 900гр вода, 100гр захар и 35 гр оксалова к-на суха. Прясно забъркано,защтото готовата оксалова к-на става токсична като престои повече от няколко часа. Този сироп се слага по 5мл на междурамие, дори си взех дозатор за целта, защото с пулвелизатор не мога да съм прецизен а и за 50 мл на кошер ще ми се откачи ръката да помпя.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се справяте с акарите?

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Варостопа го слагам като промуша лентичката с кибритена клечка, когато са нови рамките се случва да избутат клечката. При 60 кошера немогат да се заигравам с кукички и тема подобни. .
                          Е аз веднъж съм се наиграл и докат имам кошери повече няма да си играя. Това дето му викам кукичка е парче алуминова тел с размер кибритена клечка и лек овал по средата. При поставянето между питите задължително едно топченце восък отгоре. Като махна лентите, "кукичките" отиват в сандъчето за догодина. Като се сетя, може и едно обеззаразяване да им направя. Бе намирам си играчки.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X