Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снежец 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Снежец 2017

    Да, световният ден на снега е само на 14ти януари за съжаление. Боро парка си беше безплатен, на една врътка от един час там е напълно достатъчна за децата и им омръзва. А груповите безплатни уроци така не ги и дочакахме, което си беше нормално.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Снежец 2017

      Междусрочната ваканция на децата я съчетахме пък тази година с Банско. / 4-8 февруари/. Такива пълни хотели лично аз не помня да е имало от години. Всичко, което що годе си струваше парите, беше запазено прекалено отдавна, и да се направи избор за семейна почивка / а не само за ентусиазирани скиори/ беше доста трудно. В крайна сметка, съвсем случайно открих места в Аспа Вила в с.Баня. За първи път посещавахме този хотел и общо взето останахме доволни:

      - прекрасен, горещ ВЪНШЕН минерален басейн, където децата киснаха с удоволствие, дори и при температура леко над нулата. Ревизиран спа център в хотела с прилична парна баня и стандартна сауна. Водата е с лек мирис на сероводород и доста изморява при продължително киснене, но пък разпарва тялото идеално.
      - като минуси, леко висока цена от 55лв със закуска/вечеря според мен, липса на транспорт до ски пистите на Банско, и доста семпла закуска вечеря, но пък за сметка на това постоянно поддържаща се, да не намалява в количество.

      Като допълнителен плюс е ползването на един масаж бонус, като масажа не беше само отбиване на номера, а компетентно направен и доста приятен.

      За ски зона Банско: нормално е, че долу на лифта, батака беше пълен: народ, народ, нарооооооооооооод на опашка. Кръгом с колата от паркинга и нагоре към Бъндерица, да, да ама не.... на 50 метра от светофарите, колите вече вървяха в колона едвам-едвам, в пропорция 5 румънски, 3сръбски, 1с бг номера. След 15на минути видяхме и причината - затворен път от Полицията, отбиваща всички коли обратно, паркинзите горе били препълнени. Леко изхитрях, като казах, че отивам към хотел Катерино, нагоре по пътя, почесаха се малко и ме пуснаха, с предупреждение, че са ми запомнили номера и ще проверяват. На разклона Шилигарник-Бъндерица, от будката не излезнаха да ми вземат таксата за паркинга, аз пък не съм и спирал за да ги чакам да ми вземат 12лв, вдясно за Бъндерица междинният паркинг беше доста пълен но места имаше, самият път беше затворен, но този път от патрула на Банскоски, спрях да питам, пуснаха ме без проблеми през бариерата и на кабинковият паркинг си намерих място без проблеми, без да паркирам по преспи или на пътя. До тук добре ......

      На бъндеришка имам чувството, че се бяха изляли всичките скиори на България, Румъния, Турция и Сърбия. Една огромна тълпа, която цялата се редеше на Коларски лифт, причината я разбрах после - сямо тя беше нормално обработена и без мъгла.

      Първо пратих жената и децата да загряват, децата на детската пътека, жената пусна единицата до долу. На пътеките и детската, и горната беше пълен комунизъм, никой не те дири за никаква лифт карта, карай и се учи на воля.

      За разгряване реших да ползвам лифта Бъндерица, там пряката връзка с платото и по синята до Шилигарника, на горната станция пътя към платото беше затворен, ама гледам, че се пускат от горе, та минах покрай затвореното и ..... кара се, ама по необработваното си друса, до шилигарника всичко изровено на бабуни, оффроуд, но пък с доста сняг и без никакъв лед, ама и доста народ, които на този терен, карат бавно, падат, просто лежат по пистата на всевъзможни места, при това не само типичните за това бордисти, ама и скиори.

      Реших, че ми стигат две дължини и си поех по червените надолу, е тук оцелих късата клечка, не знам защо, ама цялата мъгла на Банско беше там, видимост 2 метра и бабуни до коляно. Караш, скачаш на бабуна, летиш приземяваш се, ако се задържиш добре, но в повечето случаи не се задържаш. На половината писта, вече не чувствах краката си от напрежение. Повторих опита си по другия ръкав, със същият резултат и разбрах, защо навалицата е на Коларският шестседалков.

      Та това беше Банско на 7ми и 8ми февруари.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        От: Снежец 2017

        На Банско вече няма да карам за съжаление. Харесва ми планината но пистите са им в окаяно състояние. Нямат карта до обяд - умишлено.
        Не мога да карам повече от 3 часа. Като се има в предвид че съм бил винаги в 8,30 със ските и с карта на Бъндеришка поляна, два пъти чакам до 9,00 - 9,20 да пуснат седалката нагоре. Правят си каквото искат. Говоря за през седмицата. В събота и неделя никъде не карам. В неделя само на нощно на Боровец. Поне паркинга е безплатен.

        Добре че на Аспа Вила са подобрили някои неща.

        Забел: Храната навсякъде е под всякаква критика. За това качвам колата и фамилията и айде в Разложка маза.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #19
          От: Снежец 2017

          Здавейте, дайте инфо в това топло време, кой къде е ходил тези дни и как е положението?
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #20
            От: Снежец 2017

            Те тука:

            http://skimap.skiwelt.at/

            Коментар


            • #21
              От: Снежец 2017

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

              Не бьди лош да не почвам и аз,че се разцепих за 3 дни каране,грам задрьстване нямаше и времето беше муцка.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Снежец 2017

                И това е там:
                http://www.alpeniglu.com/de/igludorf/

                Коментар


                • #23
                  От: Снежец 2017

                  Нещо линк не се отваря.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X