Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с КОБРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с КОБРА

    Колеги,имам проблем с Кобрата.
    Купих едни 6 броя преди около 2г. и преди 10 дни още едни 5бр.(Кобра975).Проблема ми е следния,не мога по никой начин да ги свържа помежду им.Старата група се чуват между тях,както и новите помежду си,но станция от старите със станция от новите НЕ!
    само на 8 канал (ctcss00/dcs00) като че,ли отвреме на време се чуват.Направо ми скъсаха нервите,на последния лов с 15 човека егати какафонията,егати и чудото.
    Направил съм на всичките следните настройки: channel 2 (ctcss:22 / dcs:11) като въобще нямам идея дали е правилно.
    Дайте съвет,моля за помощ!

  • #2
    От: Проблем с КОБРА

    Дали случайно едните не са американски?
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с КОБРА

      Здравейте, ще използвам темата на колегата, че и при мен има подобен проблем? Дадоха ми 2 бр. Cobra CTX-90, GMR, 22 channel, FRS/GMRS, не се знае от къде изровени. Разглобих ги, почистих ги и сложих батерии. Настроих Baofeng 5R на техните честоти и ето какво стана: Радио1 предава на Радио2, но не приема от 2,не може да предаде на 5R но приема от него. 5R предава и на двете Кобри. Когато натисна бутона за позвъняване "call" и двете го приемът и предават между тях. Изключил съм всички DCS и CTCS кодове. Някакви идеи?
      LZ1ACU

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X