Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румънски фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Румънски фиш

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    ... Он-лайн е най-евтино но няма да имаш документ и като им знаем системата.
    Онлайн банкиране.

    Със сигурност помни всички пратени пари откакто съм клиент. В момента в който някой повдигне въпроса - печатам. Ако много високо повдига въпроса - минавам през баМката да ударят един печат на листа.

    То се е случвало досега 3 пъти и последния път ме домързя да ходя за печат. На мрънкането че нямало печат и не било доказателство че съм платил отговорих че не им го нося за доказателство, а само за сведение. По номера на превода да си го намерят в техните сметки. Ако много искат печат могат да си го получат приложен към жалба със сигнал за злоупотреби.

    Коментар


    • #77
      От: Румънски фиш

      Печаташ, ако си все още клиент на тази банка. Аз наскоро смених банката, онлайн банкирането все още работи, но не мога да видя старите преводи... хубу, че си разпечатвам овреме платеното за глоби/данъци.

      Коментар


      • #78
        От: Румънски фиш

        Е що онвлаЙн да нямаш документ!?!?!Аз имам един фиш платен точно през онВлайн банкирането ми!Разпечатал съм си платежното и си го нося с мен заедно с фиша щот нали естествено в системата им седи неплатен и ми е мноу кеф кат ме спрат и щастливо ми обЕсняват как имам фиш неплатен,аз им го показвам /платежното с фиша/!
        А па имам случка от преди 15 дена!!!
        Прибирам се от Сърбия през Стрезимировци и на завойте след Трън ме спират КАТ!Спря ме с ръка,не държеше стоп палка,разгърден и без фуражка!Аз още при спирането започнах да ръкомахам възмутено и като слязох,започнах да обЕснявам как нЕма право да ме спира в тоя вид!!!!ОБАЧЕ,след горе доле културен спор ми показа законя в който пише едва ли не че и с хуй може да ме спре ако ситуацията го изисква!!!Как са го извъртели еийййй.....
        Та,тоя въпрос го уточнихме и естествено след мойта си реакция човекО реши да ме провери през служебнияТ им таблет!!!!
        Аз естествено знаейки за платеният фиш на стойност 10 лева,издаден 2014та,който в системата им седи като задължение,ехидно им го обЕсних!
        Още по ехидно гусин полицая ми обЕсни как съм имал още един невръчен от 02,2018 на стойност 100 лева!
        Аз в началото се учудих,но след като видях къде е снимката,а именно камерата преди Ситняково след ТВ кулата се сетих за случката при която се усетих че би трябвало да са ме снимали!
        И ги питам ко праЙм!
        -Ми....тряа да ти го връчим.
        -Е убу.
        -Ама не можем!!!
        -Що бре?
        -Техническото ни средство е неизправно!/принтера/
        -И ко праЙм в такъф случай?
        -Варианта е или да идеш в КАТ София или ако видиш патрул по надоле да ти го връчи.
        Разговорихме се и за други работи,те ми дадоха съвета за ИзиПей и по живо по здраво си тръгнАх!
        Обаче!
        Мене ме човърка щото в края на краищАта с шофьорлък си слагам леба на масата!
        И ти да видиш на входа на Брезник гледам патрулка бре!!!!!
        Те у лево на бензиностанцията спрели,аз спирам у десно,и с бодра крачка пресичам и отивам прау при тех.
        -Добър ден.
        -Добър ден.
        -Аз таковата искам един фиш да ми връчите!
        Тия ме изгледАха се едно съм отровна змия!!!!
        -Кви ги приказваш бе!?!?!
        -Ами преди полвин час разбрах че имам фиш и искам да ми се връчи че да го платя и да ми се махне от главата!
        -И от де разбра БЕ???
        -Ми...от едни ваш колеги дето след Трън ме спряха....
        -И що ти го не връчИха те?
        -Ми щот средството им неизправно....принтера
        Две змии се появиха
        -Слушай ся!Аз съм у една програма служебна дето едвам съм влязъл!Ако изляза за да вляза в програмата за фишовете ша ми утрепаш 2 часа работа.За туй зЕми си оди по живо,по здраво!
        Демек културно ми казА да му се махам от главата.Аз обаче тъпо и упорито си искам фишО.Щот нали книжки зимали,номера сваляли и т.н.Той:
        -Абе аланколуууу,тоя фиш ти се води невръчен,демек ти не знаЙш за него,демек маани ми се от главата и си глей живот!!!!!
        -Ама аз знам бре!!!!
        -Абе не знаеш бе!!!!Кой те пита имаш ли нямаш ли!Ако някой ден те спрат и те проверят ще ти излезе невръчен,ще ти го връчат и имаш 14 дни да го платиш!Къф ти е проблема!?!?!
        ПочесАх се,почесАх се,па си тръгнАх......
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #79
          От: Румънски фиш

          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
          ...
          Всичкото КАТ пак работи частно.

          Коментар


          • #80
            От: Румънски фиш

            Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
            Здравейте.
            Миналия ден ми написаха фиш за неправилно паркиране от общинска полиция в Пловдив...... На самия фиш пише,че ако не се плати в седем дневен срок се съставял акт и наказателно постановление. Поразрових малко в интернет и там намерих съвети...... Интересува ме дали се начисляват някакви допълнителни лихви ако да речем след няколко години се принудя да го платя.
            Правилно си прочел. Фиш, или акт-все е 50лв. Не се начисляват лихви. Няма отстъпка, ако платиш веднага. Нвма общо с КАТ. Можеш да платиш след няколко години. Все пак не можеш да разчиташ на давност, защото малко преди да изтече наистина те дават на НАП, където те осъждат задочно и следва запор.

            Коментар


            • #81
              От: Румънски фиш

              Като ще си описваме случки...
              Влизам в Сърбия през Калотина(края на март), и на един плавен завой ограничение 60, след него права, близо километър дълга, на 300м след завоя патрулка.
              Някакъв ми присветка в завоя, не карах бързо - 70, та просто пуснах газта...Като ги видях включих и скорост надолу... А старшинката от 100-150м излезе на средата на пътя, ръкомахайки да отбия при тях.
              Взеха ми документите, викнаха ме да гледам запис... ама на записа друга кола с около 67-68км/ч... въртяха нещо записите, показаха ме и мен но само с 61- 62км/ч... ама ми обясняват, че съм бил с 67, и не съм ли го бил видял на записа, всичко било ясно... Опитах се съвсем приятелски да им кажа, че нещо не е така, но гледам че почнаха да ми подвикват и да се ядосват(па не им знам арменския поп в Сърбия къде е да се оплача)... мен ме чакаха още над 1500км път, не ми се разправяше, обърнах мекия брус, и се съгласих да плащам каквото трябва, та ако ще и почерпка да е...
              И ми пишат някаква бумага, акт ли е, фиш ли...не знам и не помня... 1600 динара глоба.
              Докато не платя, не ми връщат документите, а в евро не приемат. Да съм ходел(Без документи), да търся динарЕ, или да плащам по банка, и да им донеса документа...
              За мой късмет, на това уширено място, на 50 метра след патрула, имаше спирка на някакви междуселски/междуградски автобуси, и двама младежи там ми обмениха пари със засрамени погледи - единия вика - "Ние не сме лоши хора, нищо че сме сърби" - и ми кимва към полицаите... Едвам успях да ги накарам да вземат 5 евро горница, че нямаха баш точно да ми обменят, и се бъркаха да търсят някакви техни дребни, които и без друго нямаше да ми трябват.
              Та те така Балкански изпълнения...

              А за "частното" на нашите полицаи, един ми се кара преди години в районното в Сливница - викнаха го от улицата, да дойде да ми напише акт за изтекъл международен паспорт, за да мога да подам документа за нов(за това бях там). А онзи юнак ми говори без срам, че заради мене губел пари...може би е имал предвид да го компенсирам
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #82
                От: Румънски фиш

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Правилно си прочел. Фиш, или акт-все е 50лв. Не се начисляват лихви. Няма отстъпка, ако платиш веднага. Нвма общо с КАТ. Можеш да платиш след няколко години. Все пак не можеш да разчиташ на давност, защото малко преди да изтече наистина те дават на НАП, където те осъждат задочно и следва запор.
                И това не е баш така,2/3 фиша имам с изтекъл срок,и никой не си направи труда да ме потърси.Така че има и доста потънали фишове.

                Коментар


                • #83
                  От: Румънски фиш

                  Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                  И това не е баш така,2/3 фиша имам с изтекъл срок,и никой не си направи труда да ме потърси.Така че има и доста потънали фишове.
                  В Пловдив е баш така. В Румънско не знам.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Румънски фиш

                    Платих през онлайн банкиране. Такса за превод 1.20. Получих едно pdf-че със съответната платена сума и ще ходя да му одарят един печат в банката(дано да не вземат и за това такса). Това, което ме смути е, че говорих с юрист и той не можа да ми даде дефинитивен отговор на това какво се случва ако не платиш. Може да не те потърсят никога. Може да те потърсят, да обжалваш в срок и да се бориш в съда(ако спечелиш плаща общината, ако загубиш-познай). Може да си траели тихичко и да те дадат на съдебен изпълнител. По принцип не се начислявали лихви, но можело глобата да се мултиплицира. И накрая имало вероятност след незнам си колко години ако имаш нещо вземане даване с държавата(например да прехвърляш или продаваш имот) тази глоба да ти вгорчи живота ако си на зор и бързаш примерно.
                    П.С. Извинявам се, че пиша в темата за румънския фиш. Не ми е пускаше нова тема за фиш във форум 4х4. В този форум като имаш питане ти обясняват като на човек и се опитват да ти помогнат(ЕВАЛА!!!)В другите форуми като имаш питане ти обясняват колко си тъп.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Румънски фиш

                      На тоя "юрист" само му предай да си скъса дипломатът
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Румънски фиш

                        Преди два месеца със служебната кола на фирмата минавам в Пловдив пред патрулка,спират ме ,и ми казват че са ме спряли не защото съм без колан,а защото не съм го сложил като съм ги видял от 150 метра.Казах им че щото съм карал много бързо и затова ,докато успея да сложа колана и замалко да ги подмина....както и да е,ударихме го на мохабет,решиха да се смилят и ми написаха фиш за 10 лева...месец по късно ,от счетоводството ми звъни счетоводителя и ми казва че получил известие от НАП за неплатена глоба и дрън...дрън..понеже неговия тел е даден за връзка с НАП и фирмата.Та си ги взеха моментално...на личните коли,едва ли ще стане точно така.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #87
                          От: Румънски фиш

                          Не съм спец, ама какво общо има фирмата собственик на возилото, с фиш издаден лично на конкретен шофьор, пък бил той и на служба с тяхно МПС?!

                          Във фирмите ходят фишове, при които не се е установил кой е бил шофьора - примерно електронни фишове със снимки от камери, или за неправилно паркиране. Това, с цел фирмата да каже кой е карал, и от него да си търсят отговорността.
                          И при личните електронни фишове и подобни, също има срок в който да се посочи друг извършител вместо собственика.
                          Докато фишовете са само с парични глоби, е все тая кой ще се посочи за виновен, важното е да им дадеш парите.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Румънски фиш

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Не съм спец, ама какво общо има фирмата собственик на возилото, с фиш издаден лично на конкретен шофьор, пък бил той и на служба с тяхно МПС?
                            Управител съм на фирмата.А и не твърдя или оспорвам нищо,просто споделям факти.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X