Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румънски фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Румънски фиш

    Написаха ми днес такова нещо за превишена с 24кмч скорост в Арад. Всъщност дали е еквивалент на нашите фишове не знам, една розова бележка с заглавие Proces-Verbal. Класическа ситуация, на прав 4-лентов булевард с ограничение 50, метри преди табелата за край на населено място скрита патрулка с радар. За мой лош късмет аз бях първата кола от групата движеща се с еднаква скорост и изгорях аз.

    Тука идват странните моменти. Единия полицай говореше отличен английски. Питам за разпечатка от радара да видя с очите си с колко съм карал, казва не може, по нашия закон само на съда можем да я даваме. Питам това сега дето го пишете как може да го платя, казва на границата като излизаш го покажи на нашите гранични офицери, там ще го платиш. Питам, сигурно ли е това, ще ми дадат ли там документ че е платено - да 100%.

    Стигам до границата, давам го това на румънеца там и искам да го платя. Той казва тук не може да се плати това нещо. Къде може - ами във всяка община в работно време. Е казвам днес е неделя вечер сега да се връщам в работно време ли. Отговора беше - ами не го плащай. Казвам, добре като не го платя другия път като дойда пак няма ли да има проблеми. Каза само не знам, взе документите и влезе в будката. След малко от там излезе българския митничар, те са в една будка с румънците и ме извика. Каза, колегата разправя че си имал глоба я дай да я видя. Взе я и вика може да си я пазиш за спомен, безплатен съвет от мен не се занимавай да я плащаш. Нямат система не влизат никъде тия неща и няма да имаш проблеми нито на границата нито с полицията в Румъния.

    Та се чудя сега какво да правя. Не се чуствам много в нарушение в тая ситуация но бих платил за да нямам ядове после. Обаче за да се вдигна да ходя до Румъния в работно време трябва да са много сериозни ядове това. Та някой има ли опит с такава ситуация? Вярно ли пишат всичко в халваджийски тефтери румънските полицаи и няма система дето като ме спрат да каже че имам неплатен фиш?

    А някой плащал ли е такова нещо? Трябва ли да е лично и да се носи бележката? Може ли да отиде някой само с данните и да плати?

  • #2
    От: Румънски фиш

    Преди около 2,5 години и на мен ми се случи подобна случка и по съвет на румънските ми колеги не съм плащал нищо. След това няколко пъти съм влизал/излизал с кола и последствия не е имало.

    Коментар


    • #3
      От: Румънски фиш

      А спирали ли са те пак?

      Коментар


      • #4
        От: Румънски фиш

        Съдейки по това как на румънците никой не им събира глобите от България, едва ли обратната организация съществува.

        Коментар


        • #5
          От: Румънски фиш

          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          А спирали ли са те пак?
          Не.
          Сетих се, че имаше някаква опция да се плати по банка онлайн и ако това стане до някакви дни (3-5) имаше промоция, нещо като 30% отстъпка.
          Иначе и на мен ми излязоха с номера за разпечатка от радара при съдия, още повече, че радарът беше заложен преди един мост, а патрулката чакаше след моста.

          Коментар


          • #6
            От: Румънски фиш

            Ами има ghiseul.ro където може да се плати онлайн. Ако се плати до 48 часа е с 50% отстъпка без значение къде се плаща. Но, както винаги има но. На тоя сайт се попълват всички данни от фиша и сайта се опитва да валидира ЕГН-то като румънско ЕГН а то е българско и съответно се проваля тоя опит. Резултата е че ти казва че си въвел грешно ЕГН и до там с плащането.

            Коментар


            • #7
              От: Румънски фиш

              А това за радара излезе вярно. Питах в един румънско форум и потвърдиха. Странна система, като си чужденец едва ли ще обжалваш и могат да си измислят или даже да нямат радар знам ли.

              Коментар


              • #8
                От: Румънски фиш

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Съдейки по това как на румънците никой не им събира глобите от България, едва ли обратната организация съществува.
                За това не съм се замислял. На нашите катаджии нали им дадоха таблети. Като спрат румънец не виждат ли че има неплатени глоби?

                Коментар


                • #9
                  От: Румънски фиш

                  Имам познат, който си ги събира от години и никога не ги е плащал ! Патува редовно до летището и няма проблеми с фишовете! Снимки също не идват все още защото системите не са свързани !Карай си спокойно и не се притеснявай но не го развявай това лисче повече
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • #10
                    От: Румънски фиш

                    Приятел го бяха спряли с моя бус в Румъния . Казва че нямал нарушение , въртели го на шиш да почерпи . Като не станало му писали акт . Като преведохме акта се оказа , че са го обули с около 300 евро . Изброени ред нарушения , и за капак казват че не представил документите за буса . Което разбира се не е вярно . Този акт не беше платен , а сме минавали много пъти в Румъния . Последствия нямаше .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Румънски фиш

                      И аз имам акт преди 5г за настъпване на двойна непрекъсната лента ,акта беше около 150 лей или евро не се сещам вече ,не съм го плащал и съм нямал проблеми до сега.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Румънски фиш

                        Имам 2 акта , за 400 и за 250 леи , единият е 2010-та , другият 2014-та . Досега нищо не съм получил , така че карай си спокойно.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Румънски фиш

                          Що тогава проверяват и талоните на автомобилите на границата???

                          Коментар


                          • #14
                            От: Румънски фиш

                            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                            Що тогава проверяват и талоните на автомобилите на границата???
                            Това е друго. Гледат дали си собственик, или искат пълномощно. Т.е. да не е крадена колата. И поне на сръбската граница, е повече за да им дадеш некое евро на ръка.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Румънски фиш

                              Аз пък да ви дам обратна информация.
                              Румънски колега го снима наша камера и след 2 месеца получава честитка на български преведена на английски.
                              Днеска му я платихме от тук че по лесно.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X