Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румънски фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Румънски фиш

    У предното ми село ме караха да доказвам , че СУМПС , мое , последен европейски формат е законно издадено и бла,бла.А некои от тех карат с книжки , дет се сгъваха , като първата ми , от 1979г. Така нареченият "контролен талон" го нема , като документ из еврипейските нормативи.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #62
      От: Румънски фиш

      Имах предвид това: http://www.uab.org/%D0%BF%D1%8A%D1%8...E%D1%84%D1%8C/
      В реалност е доста неугледен документ, с лепена с плюнка (или телбод - забравих вече) лична снимка...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Румънски фиш

        Румънеца вчера каза, че давали някаква бележка, с която могло да караш 15 дни. Ама това за тях, за чужденците не се знае... А и тая бележка си я признават сигурно само в Румъния.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #64
          От: Румънски фиш

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Румънеца вчера каза, че давали някаква бележка, с която могло да караш 15 дни. Ама това за тях, за чужденците не се знае... А и тая бележка си я признават сигурно само в Румъния.


          За всички е така,дават документ за отнето СУМПС и технологично време за напускане на страната,можеш да караш през това време с този документ,където има фиксирана дата,след това бой.Плащаш до 48ч.и си взимаш веднага СУМПС на 50% от глобата и наказанието за съответния период,спрямо извършеното нарушение.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #65
            От: Румънски фиш

            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
            За всички е така,дават документ за отнето СУМПС и технологично време за напускане на страната,можеш да караш през това време с този документ,където има фиксирана дата,след това бой.Плащаш до 48ч.и си взимаш веднага СУМПС на 50% от глобата и наказанието за съответния период,спрямо извършеното нарушение.
            Нещо не се връзва ,хем дават бележка да напуснеш страната ,пък ако платиш ти дават книжката,защо не може на място да си платиш и въобще да не ти взимат книжката? Защо ли отговарям си сам ,защото могат,и главно да се ГАВРЯТ защото им го позволява закона ,а на България не и пука какво става с гражданите и .
            Товоа листче важи само за РО,в БГ отнесох глоба за неносене на книжка
            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

            Коментар


            • #66
              От: Румънски фиш

              Момчета ,от 8 години съм ежемесечно по 2-3-4 пъти в Румъния.Навъртях много хиляди километри и се позапознах с основните им правила за движение по пътищата.А те са:
              - в големия град караш с алкохол ,но се пази много от полицията - одраска ми стопа пиян и ми брои леи колкото половин кола
              - в големия град ,ако можеш да бягаш след ПТП и си виновен - бягай
              - в големия град ,ако си участник в ПТП вади полицата ,пиши кво ти дойде на ума и маскирай някоя буква - чист си отвсякъде
              - по магистралите - никога не спирай
              - спазвай ограниченията - камерите са навсякъде и при закупуване на следваща седмична /примерно/ винетка може да получиш отказ
              - ако случайно ти пишат акт - или плащаш или последващите 12 месеца влизаш с различно МПС
              - купувай си винетка - в повечето случаи по нея ловят стари задължения на колонката на такса мост


              При рутинна проверка показвайте книжката ,а за проверка давайте лична карта.
              Последно редактирано от Паджеровод; 27-02-17, 14:44. Причина: по молба на автора
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #67
                От: Румънски фиш

                Здравейте.
                Миналия ден ми написаха фиш за неправилно паркиране от общинска полиция в Пловдив. Питах полицая на място как се плаща и той каза че било по банков път и трябвало да чакам писмо на адрес(ако дойдело). На самия фиш пише,че ако не се плати в седем дневен срок се съставял акт и наказателно постановление. Поразрових малко в интернет и там намерих съвети от рода на : "абе трай си то ще му мине давност" ; "ако не платиш задължението ти отива в нап" ; "дават те на частен съдебен изпълнител и мамата ти се е****" Моля някой да ми даде компетентно мнение. Интересува ме дали се начисляват някакви допълнителни лихви ако да речем след няколко години се принудя да го платя.

                Коментар


                • #68
                  От: Румънски фиш

                  Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
                  Здравейте.
                  Миналия ден ми написаха фиш за неправилно паркиране от общинска полиция в Пловдив. Питах полицая на място как се плаща и той каза че било по банков път и трябвало да чакам писмо на адрес(ако дойдело). На самия фиш пише,че ако не се плати в седем дневен срок се съставял акт и наказателно постановление.
                  А не пише ли как се плаща?!
                  Може и по банка, може и през пощата.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Румънски фиш

                    Пише че може да се плати на каса в общината. Има и дадена банкова сметка. Ако глобата отива в НАП няма смисъл да бия път до общината или да се занимавам с банкови преводи.Ще платя когато плащам данъците. Въпросът е дали там ще искат лихви начисления.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Румънски фиш

                      Най сгодно е в ИзиПей!
                      Отиваш с книжката и фиша и комисионна нема......
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Румънски фиш

                        Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
                        Пише че може да се плати на каса в общината. Има и дадена банкова сметка. Ако глобата отива в НАП няма смисъл да бия път до общината или да се занимавам с банкови преводи.Ще платя когато плащам данъците. Въпросът е дали там ще искат лихви начисления.
                        Като стане акт, ще плащаш по наказателно постановление, и ще ти отнемат и точки.
                        Не съм 100% сигурен, но мисля че парите от фишовете от общинска полиция отиват в общината.

                        Отделно, с тия нововъдения за отнемане на книжките по пътищата, при задължения по НП, със сигурност ще трябва да си го платиш своевременно.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Румънски фиш

                          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                          Най сгодно е в ИзиПей!
                          Отиваш с книжката и фиша и комисионна нема......
                          ИзиПей май наистина е най-добре, но има такса. Миналата седмица ми плащаха снимка и за 70лв. е под 2лв. таксата. Другия по-евтин вариант е пощата. Он-лайн е най-евтино но няма да имаш документ и като им знаем системата...
                          П.П. много е вероятно на имаш 30% отстъка при плащане в 14 дневен срок, поне за снимките има.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Румънски фиш

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            ИзиПей май наистина е най-добре, но има такса. Миналата седмица ми плащаха снимка и за 70лв. е под 2лв. таксата. Другия по-евтин вариант е пощата. Он-лайн е най-евтино но няма да имаш документ и като им знаем системата...
                            П.П. много е вероятно на имаш 30% отстъка при плащане в 14 дневен срок, поне за снимките има.
                            Глобата е за неправилно паркиране. 50 лева. Отидох в банката. Няма отстъпка. 3 лева превод. В изи пей превода е 1.40

                            Коментар


                            • #74
                              От: Румънски фиш

                              Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
                              Здравейте.
                              Миналия ден ми написаха фиш за неправилно паркиране от общинска полиция в Пловдив. Питах полицая на място как се плаща и той каза че било по банков път и трябвало да чакам писмо на адрес(ако дойдело). На самия фиш пише,че ако не се плати в седем дневен срок се съставял акт и наказателно постановление. Поразрових малко в интернет и там намерих съвети от рода на : "абе трай си то ще му мине давност" ; "ако не платиш задължението ти отива в нап" ; "дават те на частен съдебен изпълнител и мамата ти се е****" Моля някой да ми даде компетентно мнение. Интересува ме дали се начисляват някакви допълнителни лихви ако да речем след няколко години се принудя да го платя.
                              И от кога Пловдив е в Румъния ?
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #75
                                От: Румънски фиш

                                Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
                                Здравейте.
                                Миналия ден ми написаха фиш за неправилно паркиране от общинска полиция в Пловдив. Питах полицая на място как се плаща и той каза че било по банков път и трябвало да чакам писмо на адрес(ако дойдело). На самия фиш пише,че ако не се плати в седем дневен срок се съставял акт и наказателно постановление. Поразрових малко в интернет и там намерих съвети от рода на : "абе трай си то ще му мине давност" ; "ако не платиш задължението ти отива в нап" ; "дават те на частен съдебен изпълнител и мамата ти се е****" Моля някой да ми даде компетентно мнение. Интересува ме дали се начисляват някакви допълнителни лихви ако да речем след няколко години се принудя да го платя.

                                Изгорял си, пич, изгорял си..
                                Паднал си в ръчичките на репресивнатата система у нас.

                                Някъде бях писал, как отидох и си платих неправилното паркиране няколко часа след мазната, лепкава хартишка на стъклото. Платих по банков път - в Общинска банка, там, дето се събират тия пар
                                След няколко месеца получих писмо, че съм осъден на смърт чрез разстрел, че не съм си платил.

                                Добре, че пазех платежното.
                                Вдигнах една огромна патардия при нещастниците, дето това им е работата.
                                Обясниха ми, че връзка нямало между банката и платените глоби.
                                По една случайност жена ми работи като админ при тия кретени, и се оказа, че връзка между банката и платеното - има..

                                Ако мине номера, това е пиниза - бойкови простотии...
                                Пази си всички платежни документи, копирай ги, сканирай ги, и се бори с кретените, дето ни управляват и тормозят!

                                Успех!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X