Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румънски фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Румънски фиш

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Аз пък да ви дам обратна информация.
    Румънски колега го снима наша камера и след 2 месеца получава честитка на български преведена на английски.
    Днеска му я платихме от тук че по лесно.
    Златни ти уста. Сега остава, освен доброволното плащане, да се уреди някак и доброзорното.

    Коментар


    • #17
      От: Румънски фиш

      Малко да бутнем темата за румънските закони.На приятел му взеха книжката за превишена скорост/нямам представа колко/,глобата е над 1000леи.При плащане до 48ч.сумата е наполовина,и забрана за шофиране 3м.в Румъния.Интересното за мен е ,че ако го хванат следващите 3м.да шофира на територията на страната,ще лежи наказанието ефективно.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #18
        От: Румънски фиш

        Доколкото знам нямат право да му взимат книжката. Мен ме спряха за недаване на мигач при изпреварване (заядоха се, гадовете) и докато пишеха бумагите уж за малко взеха книжката и после не ми я върнаха. В тукашния КАТ ми казаха, че нямат право да ми я взимат, могат само да напишат глобата. Впрочем после дойде по пощата след няколко месеца.
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #19
          От: Румънски фиш

          Взеха я и още как.След това ходихме да платим глобата на 50% до 48ч.и я върнаха.
          На който не му харесва или мисли ,че нямат право може да се обърне към.........да не казвам кой.
          Ония са такава пасмина,че нямам думи.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #20
            От: Румънски фиш

            Абе пасмина пасмина, ама и тук трябва да стане по този начин...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Румънски фиш

              На мен два пъти ми я взимат ,първия път че не съм отдал достатъчно предимсво в едно кръгово ,втория път за забранено изпреварване ,книжката пристигна в КАТ по служебен път след 3-4 месеца по служебен път без никакви глоби.В БГ шофирах без книжка отнесох глоба за забравена книжка от 10 лв.Като направят справка си излиза,че имам такава ! Не си изкарвайте нова книжка ,ще ви съди икономическа полиция! Според мен нямат право да я взимат ,аз само минавах пътувах от унгария ,исках да си платя на място глобата колкото и да е ,но не можело ,втория път бях бесен и пак ми я взеха ,казах че пътувам за казакстан ,а без книжка !!!!!!!!Не става ,уважавам законите но това е гавра със нас ,звънях в посолството никъв отговор!
              Последно редактирано от iszs; 23-02-17, 09:33.
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #22
                От: Румънски фиш

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Абе пасмина пасмина, ама и тук трябва да стане по този начин...
                Ченгесарите да разказват играта на чужденците които не знаят процедурите?

                Коментар


                • #23
                  От: Румънски фиш

                  [QUOTE=slowtraveler;3113933]Абе пасмина пасмина, ама и тук трябва да стане по този начин...[/QUOTE

                  Съгласен,въпроса е че изградиха закони,но не ги спазват,продължават да се държат измекярски.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #24
                    От: Румънски фиш

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ченгесарите да разказват играта на чужденците които не знаят процедурите?
                    Не, да се направи същата (или подобна) система за законно разказване на играта на чужденците (за нас е ясно - и сега има лостове за разказване на играта)...
                    Ако и тук бе същата процедура, нямаше почти всеки чужденец да кара като изоглавен... Редовно пътувам Бяла-Плевен... Ами наблюденията са еднозначни
                    Що нашите са значително по-кротки в Гърция? Що аз си карах като изоглавен в Русия - причината е същата - нямаха лостове за въздействие
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Румънски фиш

                      В момента съм в МВнР по работа. По някаква причина в приемната се водеше точно такъв разговор - кога румънещи ще ми върнат книжката. Щото минали месеци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Румънски фиш

                        Ти да видиш...За това варианта е на място срещу процента от глобата.
                        След това се правиш на хитър понеже имаш СУ,и пак влизаш в Румъния.Гепят те и в панделата.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #27
                          От: Румънски фиш

                          Толкова ли е трудно да се кара по правилата ? И тук и там !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Румънски фиш

                            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                            Толкова ли е трудно да се кара по правилата ? И тук и там !
                            "Там",това са недоразумения , "тук" -... Малки са им санкциите на румънците!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Румънски фиш

                              Алоууу. Да не обиждате съседите. За 2 години каране са ме спирали два пъти, като втория път отнесох 500рона глоба за 26км/ч превишаване. Нито са ми вземали книжка, нито са се разправяли. Платих си 250 в банката и по живо по здраво. Книжката ти я вземат обаче, ако по тяхните правила си за такава санкция. Имаш вариант да си а чакаш по пощата след изтичане на наказанието или декларация, че няма да караш в Румъния в периода на наказанието и ти я връщат.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Румънски фиш

                                съдейки по *шофирането* на румънците в България най вероятно те не получават български фишове и си карат ОПАСНО ЗА ЖИВОТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X