Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на Husqvarna 268

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възстановяване на Husqvarna 268

    Колеги имам Husqvarna 268 която след 20 години служба вече има нужда от основен ремонт, бърза проверка по родните сервизи и магазини показа че оригинални части няма.Търся читави бутало, цилиндър и колянов вал, тука се предлагат предимно тайвански, китайски и италиански части, като последните на фирма Метеор изглеждат най читави, ако някой е ползвал части на тая фирма да сподели отзиви, или ако има друг читав производител информацията е добре дошла?

  • #2
    От: Възстановяване на Husqvarna 268

    От личен опит с храсторез хускварна 240 r - смяна на бутало и сегмент в оторизиран сервиз 120лв. Изкарва най много 1 месец оправданието на сервиза каран е без масло в бензина. Последния ремонт го направих аз. Установих че ключа на сегмента е срещу изпускателния отвор на цилиндъра.Сегмент за 7.2 лв. буталото обърнато на 180 градуса. Изгори около 50 литра омаслен бензин и хабер си няма да откаже да запали. Машината е доста стара ама и моята не е нова части има
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #3
      От: Възстановяване на Husqvarna 268

      преди година по повод сьщия ремонт на 268,намерих телефон на сервиз у софия и говорих сьс маистора.та човека каза така:тенденцията на производителя е дори да непроизвежда резервни части нямали сметка.копуваш машина караш,чупиш ,хвьрляш и нова.има едно момче но сега е вьв англия има бутала и сигменти когато си доиде/незнам кога/ ще видиме какво има.подсещаи ме на лични.

      Коментар


      • #4
        От: Възстановяване на Husqvarna 268

        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
        Колеги имам Husqvarna 268 която след 20 години служба вече има нужда от основен ремонт, бърза проверка по родните сервизи и магазини показа че оригинални части няма.
        Не знам къде сте търсили, но това им е хубавото на Хускварни и Штилове, че оригинални части има, имало е и ще има. Вече е друг въпрос дали са Ви харесали цените на оригиналните, и от там се е стигнало до разглеждане на китайци, тайванци и метеори.

        - колянов вал пълен к-т - 330.00лв
        - цилиндър пълен к-т - 520.00 лв

        Оригинални - коляновият вал Хускварна, цилиндър Мале.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Възстановяване на Husqvarna 268

          Нормално е търговците да кажат, че нямат оригинални. Трябва сериозна смелост да съобщиш такива цени при среща на живо.

          Коментар


          • #6
            От: Възстановяване на Husqvarna 268

            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
            От личен опит с храсторез хускварна 240 r - смяна на бутало и сегмент в оторизиран сервиз 120лв. Изкарва най много 1 месец оправданието на сервиза каран е без масло в бензина. Последния ремонт го направих аз. Установих че ключа на сегмента е срещу изпускателния отвор на цилиндъра.Сегмент за 7.2 лв. буталото обърнато на 180 градуса. Изгори около 50 литра омаслен бензин и хабер си няма да откаже да запали. Машината е доста стара ама и моята не е нова части има
            И това има обяснение. В Китайските&Хонг Конг сайтове от където се пазарува масово ,цилиндър комплект е около 50лв, бутало 10-12лв, вал 30-50лв. Не може да има супер очаквания от части без пари.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #7
              От: Възстановяване на Husqvarna 268

              Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
              преди година по повод сьщия ремонт на 268,намерих телефон на сервиз у софия и говорих сьс маистора.та човека каза така:тенденцията на производителя е дори да непроизвежда резервни части нямали сметка.копуваш машина караш,чупиш ,хвьрляш и нова
              Ко значи, взимаш си една 562 за иляду и четристотин лева, пада й едно дърво отгоре, троши капака или дръжката, Оооп в кофата и тичай в магазина за нова. Не знам къде ги намирате такива майстори.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Възстановяване на Husqvarna 268

                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                Колеги имам Husqvarna 268 която след 20 години служба вече има нужда от основен ремонт, бърза проверка по родните сервизи и магазини показа че оригинални части няма.Търся читави бутало, цилиндър и колянов вал, тука се предлагат предимно тайвански, китайски и италиански части, като последните на фирма Метеор изглеждат най читави, ако някой е ползвал части на тая фирма да сподели отзиви, или ако има друг читав производител информацията е добре дошла?
                То оригинални има, но:

                544222902 - цилиндър и бутало комплект - 590,88 лв с ДДС.
                503613371 - колянов вал комплект - 336,38 лв с ДДС.
                Аз мога да ти ги поръчам, но за тази цена и малко отгоре взимаш 562XP с две години гаранция. Слагай тайвански.

                От тук са с добро качество и цилиндъра с бутало струва 192 или 240 лв, а коляновия вал е 192 лв:
                http://mina-parts.com/

                Аз лично не бих дал толкова пари и в двата случая.

                Коментар


                • #9
                  От: Възстановяване на Husqvarna 268

                  То лошото е, че ти гледаш и новото изпълнение, а неговата е 20 годишна. А при цилиндъро-буталната група не е проблем да сложиш новото изпълнение, но при коляновият вал е проблем. И ще налее 192+ 240лв в нея, ще изтропа коляновият вал след първите 30кубика и ще почне едно псуване на части, как всичко е менте в България и при Българските търговци.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възстановяване на Husqvarna 268

                    Различни ревизии са валовете, този от 1990 година е 501658571 и го няма по ценовите листи, през 1991 вече е 501528402 и също го няма, през 1997 вече е 503613371 и струва 336,38 лв. Машината има общо 10 различни ревизии, виждам сменени лагери на коляновия вал няколко пъти и др. Най-добре е ако се прави да е в оторизиран сервиз. Цената обаче обезмисля начинанието, аз бих си купил нова машина. Да беше нещо дребно за ремонт, става.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възстановяване на Husqvarna 268

                      Това пиша и аз, че по-евтините части, които се продават, няма да му станат на машината / не, че са лоши, а просто не стават на неговата Хускварна, въпреки, че са за 268модел/. Т.е. те ще станат, машината ще запали и ще работи, лошото е, че няма да работи много, а гаранция никой няма да му даде.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възстановяване на Husqvarna 268

                        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                        Не знам къде сте търсили, но това им е хубавото на Хускварни и Штилове, че оригинални части има, имало е и ще има. Вече е друг въпрос дали са Ви харесали цените на оригиналните, и от там се е стигнало до разглеждане на китайци, тайванци и метеори.

                        - колянов вал пълен к-т - 330.00лв
                        - цилиндър пълен к-т - 520.00 лв

                        Оригинални - коляновият вал Хускварна, цилиндър Мале.
                        Питах в 3 уж официални сервиза на Хускварна , най сериозната оферта беше за италиански части, и на трите места ми казаха че оригинални части за толкова стар модел няма.Иначе е ясно че при посочените цени ремонта е безсмислен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възстановяване на Husqvarna 268

                          Да, италианско-тайванските части на Метеор не са лоши. Поне 50% от скутерите карат с метеорски бутала, при резачките натоварването е доста по-сериозно и дори и метеорски бутала не издържат на професионална работа. И се получава следното:

                          - Ако, режете по 20-30 кубика годишно, то няма никакъв проблем да се смени цилиндро-буталният комплект с Метеор или алтернативен тайвански производител, има доста приемливи предложения от гледната точка на цена/качество.
                          - Ако ще сменявате допълнително и колянов вал, което допълнително ще добави към разходите - лагер/семеринги и гарнитури, то е по-добре да се ориентирате към нова резачка.
                          - Ако ще сменявате само бутало и работите професионално, то препоръка е да се вземе оригинално бутало Хускварна / 100-120лв в зависимост от резачката/. На 100-150 часа, метеора, на мощна резачка, получава луфт в буталният болт, който няма как да се компенсира от технологичните луфтове на коляновият вал и в резултат се получава задиране на буталото, което общо взето пък, се диагностицира в сервиза, като неправилна гориво-маслена смес. При достатъчен опит, новите шумове в работата, се усещат и се минава само с ново бутало, при работа на "непукисти" с резачката, следва надиране и на цилиндъра.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възстановяване на Husqvarna 268

                            Търси някоя със същата шина и верига, поне тях да може да ползваш. Би трябвало да са 3/8 на 1.5 мм. Не знам какво режеш, но ако е за вкъщи не ти трябва машина 60 - 70 кубика, това са машини за гората и за доста работа.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X