Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    ctek-a го намерих първо, но e ~60 паунда.

    В описанието на това нещо от 21 паунда има:



    Което ме навява за мисълта за някакъв лог все пак. И монтаж/демонтаж е в рамките на минута-две.


    Допълнение: стек-а може да се намери за 50-на евро, но и в англ. и немския амазон има нисък рейтинг.
    Е, с тази възможност става малко по-практично.
    Не мисля, че съм виждал подобна възможност при мерилката на CTEK.
    Ако и разхода на ток е колкото са го написали няма да е зле.
    Ако "скочиш" ще споделиш, предполагам
    Враг усраине

    Коментар


    • #62
      От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Е, с тази възможност става малко по-практично.
      Не мисля, че съм виждал подобна възможност при мерилката на CTEK.
      Ако и разхода на ток е колкото са го написали няма да е зле.
      Ако "скочиш" ще споделиш, предполагам
      Скачането е почти сигурно, ако до утре някой не ме разубеди. Имам известни колебания, защото не знам дали не е по-правилно да се направи на захранването на OBD буксата. Ама пък там не знам дали плюса е "прав" или минава през нещо. От друга страна - така е много универсално

      Коментар


      • #63
        От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

        Единствената ми резерва е за някаква китайска джиджавка директно върху батерията и за която не е сигурно колко ще източи от нея за да работи.
        Пък и как/колко ще работи, че не е съвсем без пари a няма особени отзиви за него - в UK амазон хвърлих око.
        Но ти си решил да скачаш и ще се разбере
        Едва ли ще има драматична разлика в показанията и през ODB буксата но ще бъде по-лесно да я закачиш директно на клемите.
        И по-добре според мен.
        Враг усраине

        Коментар


        • #64
          От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

          Скачането осъществено. Чакам доставка до 10-15 дни.

          Коментар


          • #65
            От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

            Преди време "полазих" подобни на каснтрекс-а приборчета за монтаж на падел.
            Взех 2 вида - с вграден шунт и външен такъв. И то по няколко.
            Не защото "обичам да има" но всички знаем какво се случва с китайската душа, попаднала в рая

            За цената си вършат работа, съвсем приемливо точни са но не ги купувах за мобилни цели.
            Всъщност не съм сигурен дали могат да мерят отрицателни стойности на тока.
            Не пише, че могат а и не съм пробвал.
            Ако могат не виждам защо да не вършат работа и за това.
            Долу в случая съм монтирал такъв на един OpenUPS за по-лесно наблюдение на консумацията.
            Странно но работи нормално вече няколко месеца

            Враг усраине

            Коментар


            • #66
              От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

              Наскоро ние си уредихме едно СТЕК-че от българския вносител.

              Закачили сме го на допълнителния акумулатор, не точи никакъв ток практически. Но това му е недостатък - няма data logger (вътрешна памет), където да пази данни до следващото синхронизиране, но едно допълнително модулче може да се направи и да се върже към Wi-Fi модула на по-модерните 'жипки, за да синхронизира данните през уеб сървиз (т.е. някакъв портал), както например съм си направил GPS-а и след това си свалям траковете в GPX формат. Друго е, че ви трябва версия на Android над 5.0 и да сте в поне 5 метра около него с телефона / таблета. При нас това не е проблем, понеже смартфона не ни е всекидневка (за всекидневка използвам "дядовски" с копчета).

              Според мен негативите за СТЕК-а идват от първоначалните бъгави версии на приложението, което е поправимо - стига да няма проблем в хардуера, който ми се струва, че трудно биха "сгрешили", софтуерно телефонно приложение е напълно поправимо.

              За сега съм прибрал leasure акумулатора на топло, че не караме джипа много по барбекюта, пък и в легена е достатъчно студено за да не поддържам хладилник - цялата система я зареждам през един от контролерите на RedArc (остана само да извадя кабела за соларния регулатор, като отивам някъде лятото да зареждам през соларните панели).

              За основния акумулатор съм изнамерил едно по-компактно решение, въпреки че може да се върже още едно CTEK-че и да се гледа през приложението, но ме е срам да искам второ.
              Последно редактирано от Sartor; 29-01-19, 13:25.
              Тел / Viber: +359 889 396 793

              Коментар


              • #67
                От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                Първоначално публикуван от Sartor Преглед на мнение
                ...
                За основния акумулатор съм изнамерил едно по-компактно решение, въпреки че може да се върже още едно CTEK-че и да се гледа през приложението, но ме е срам да искам второ.
                Колегата го "изнамери" преди 2 седмици това за мотора и аз се присъединих към поръчката.
                Вероятно нашите ще дойдат по-скоро въпреки, че не съм сигурен дали ще го монтирам.
                Типичната китайска цигания в стил "панаирджийско стрелбище".
                Поне според снимките в този малък обем са сложили абсолютно всички възможни цветове.
                Вероятно ще работи... Поне в началото. И се обзалагам, че ще вади очи в тъмното.
                Поне не струва много и ще си струва хейта
                Враг усраине

                Коментар


                • #68
                  От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                  Нашите "боклучета" пристигнаха.
                  Двете показват еднакво. Поне това.
                  Нямам уред за да видя доколкото еднаквото е и вярно.
                  Освен, че свети като коледна елха и "зрънчо" вид (което беше ясно) на тъмно светлината е поносима.
                  Струва ми се че няма да дразни прекалено.
                  На слънце обаче не се вижда почти нищо от бар-а.
                  Има шанс да се разпознае нещо от цифрите.
                  Дава вид като да не се плаши от мокрене, поне отгоре.
                  На това не бих залжил повече от жълти стотинки, тоест малко по-малко от себестойността му.

                  Какво пък - за толкова пари - толкова.
                  Остава неизвестно само колко време ще продъжи "толкова"-то


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Малко в страни от лебедките, да питам. Някой да е ползвал:

                    [ATTACH=CONFIG]979389[/ATTACH]

                    Целта е да се следи акумулатор на кола в тежък режим с много фабрични консуматори.

                    Играчката поръчана, доставена, монтирана и леко пробвана.

                    Не се различава от снимката, така че няма смисъл да я снимам. На пипане си е китайче с умерено качество, монтира се лесно (което е очевидно де), закача се за телефон без проблем. Наистина записва данни, докато телефона го няма в колата:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:day1.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5809023
                    и продължението от днес:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:day_2.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5809024

                    Коректно разпознава, кога е въртян стартера и записва какво става тогава:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:crank.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5809025



                    Недостатъци:

                    Апликацията иска достъп до локация, което е абсолютно необяснимо и достъп до снимки и т.н., което би било обяснимо, ако можеше да се експортват суровите данни, а не да се гледат само шарени картинки.

                    Възможно и аз да не мога да намеря как се експортват или къде ги експортва автоматично. Писах на авторите, дано получа отговор.

                    Апликация си стои във фонов режим и няма изход, освен със инструментите на самият андроид.

                    За тежки параноици - един път монтирано в колата устройството - то става видимо за всеки в обхвата и със съответното приложение. Няма възможност да се смени пин или да се ограничи достъп по какъвто и да е начин.

                    По-скоро съм доволен, но ще се търси какво смучка ток. В момента, в който намеря DC амперклещите ще му замеря приблизителната консумация.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                      Изглежда ОК.

                      А какво ще мериш с ампер клещите, неговата консумация или общата на колата?
                      Ако се вярва на чайниците с този 1mA май е по-реалистично на тях отколкото на клещите [emoji6]
                      Между другото ако не те затруднява провери с мултицет колко наистина смуче то самото.
                      Ако е наистина там някъде - супер, тя самата ще се окаже, че гори по-малко ток от апликацията в телефона [emoji23]
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Изглежда ОК.

                        А какво ще мериш с ампер клещите, неговата консумация или общата на колата?
                        Ако се вярва на чайниците с този 1mA май е по-реалистично на тях отколкото на клещите [emoji6]
                        Между другото ако не те затруднява провери с мултицет колко наистина смуче то самото.
                        Ако е наистина там някъде - супер, тя самата ще се окаже, че гори по-малко ток от апликацията в телефона [emoji23]

                        Офф глупости бях писал.

                        Ще я мерна.
                        Последно редактирано от bokomo; 16-02-19, 16:51.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                          До сега се пуля к'во ше му мериш с амперклещи на това нещо...
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                            Зависи какви са му амперклещите. Има и такива за милиампери.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                              Сигурно но аз този момент съм го пропуснал.
                              Когато съм ползвал такъв тип уреди токовете бяха такива, че трудно се откопчаваха клещите...
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                трудно се откопчаваха клещите...
                                Стига бе, това са хиляди ампери. Не са много местата където има такива.

                                То има де ама не навсякъде можеш безопасно да бръкнеш с клещи в ръка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X