Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

    500A стартов ток на 12 волта предполага 5-6л дизел.

    На УАЗ не съм виждал никога над 230 ампера от стартера - независимо от условията. 50мв са ти бял кахър, имаш поне 1в по кабелите.

    Коментар


    • #32
      От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

      Предвид бомбаджийската тел, която са сложили от отрицателният полюс към корпус вероятно си прав.
      Иначе искат батерия 100Ah и към 600А по книга.
      Тия дена като монтирам ПОНЕ шунта ще видя.
      Или на прибора или на хантек-а.
      До сега не съм мерил стартов ток!
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

        имам амперклещи

        Коментар


        • #34
          От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

          Аз нямам и вероятно затовa не съм мерил [emoji6]
          А нямам щото им нямам никакво доверие. Еле пък за такива пикови токове.
          За деце си има шунтове и както виждам още не са се демодирали [emoji16]
          Враг усраине

          Коментар


          • #35
            От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

            По лодките имаме такива Ксантрекс мониторчета. И си работят на лодки с дизели от по няколко стотин коня. Не съм гледал какво показва джуджавката като върти стартера- други са ми приоритетите в тоя момент.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

              Шунта двъхва доверие на живо - няма да го мисля повече.
              Сега ако трябва да размишлявам то има над какво около монтажа.
              Но наистина е доста обемист на дълбочина този прибор!

              Интересна е примерната постановка за използване с 2 акумулатора в книжката му:



              По този начин ли се свързват 2 акумулатора в лодки, каравани и т.н?
              Мислех си, че се ползват последователно с 24V сумарно напрежение, както е при камионите.
              Просто любопитствам, в случая ще го ползвам само с 1 акумулатор.
              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                Двата акумулатора се ползват отделно. Единият е жилищен, другият е стартов. Умната машинка може да следи състоянието на "жилищния", но само напрежението на "стартовия".

                Впрочем умната машинка идеално се оправя и с 24-волтови инсталации.
                Както и с произволно големи банки от батерии - и даже с големите по-добре.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                  Цитати от велики умове:
                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  ...
                  На мене мама ми е казала мотора да е с отделни акумулатори от жилищната част. Щото тоя номер с "абе малко само ще го ползваме" води до интересни моменти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                    Ахаа... Мъдро
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                      За по лодките акумулаторните истории са мътни и кървави, и не им е мястото в тая тема /защото, ако започна... няма спиране/.
                      Ксантрекса мери каквото каквото през минусовите кабели. Ама за да е тъпо, ние си имаме няколко банки /групи/ акумулатори.
                      1. Стартови акумулатори за всеки мотор и всеки генератор /тук може да говорим за 2 главни мотора и 3 генератора/
                      2. Банка за жилищната част
                      3. Банка за инверторите
                      4. Банка за котвения рудан
                      5. Банка за носови тръстър
                      6. Банка за кърмови тръстър
                      7. Банка за комуникационно оборудване
                      ....
                      От тия всичките ме интересува най много жилищната част и инверторите /колко ампера ми няма/, за другите волтажа ми е достатъчен. Понякога имаме по няколко Ксантрекса /за да ставаме разногледи/. И понякога различните банки са различен волтаж, а банките с един волтаж се зареждат или на каскаден режим или през Шотки диоди /за да ти пада волтажа и да те шашка/. И в тая попара слагаме и падове на напрежение защото алтернатора е на 20 метра от акумулаторите. И после добавяме аварийни ключове свързващи отделните банки, и после и няколко зареждачки работещи на различни режими...

                      На горната схема Ксантрекса следи всичко на жилищната част и само волтаж на стартовата батерия. Класическа схема на 12 волтова система с една банка жилищна част и един стартови акумулатор. Да речем ветроходна лодка до около 15 метра. Над 20 метра лодки, и работата става дебела. И тогава дупе даваш да имаш Ксантрекси набодени навсякъде.

                      На последната лодка която карах до Мексико имахме 14 акумулатора, 3 алтернатора, 4 зарядни, 2 инвертора, 2 джуджавки за понижаване от 24 на 12 волта... и нито един Ксантрекс. Резултата- 4 изпечени акумулатора, един изпечен алтернатор, няколко интересни “смърди на бакелит” момента и един собственик дето му умря интернета /пък го чакат 47 адвоката да им каже какво да правят с тая сделка за 230 милиона/.

                      Ксантрекса е ГОЛЯМА работа.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                        Па викаш после Проста била, да се чудя неделя с цялото семейство и нов собственик на нова лодка къде Сантрекси да гледам.

                        Сантрекса помага много,без него съм сляп.

                        В колата имам волтметьр,показва там една стрелк колко волта ти е батерията и си стои в средата.Отделно съм забил един дигитален в запалката та като запаля да видя едни 14.1-14.3 волта,че каквато и батерия да му сложа няма как да стъпи на 7-8 дълбоко разрядни ма пък и колко и волтметьра да му сложа съм сляп като загася мотора.

                        Нямам и много електрики да смучат пък алтернатора е или 180 или 250 ампера ма и ми е все тая,аз не дърпам много ток от там.Имам ли лебедка обаче,кекаво алтернатор че,голям инвьртър или цицам на загасено.......задължително проглеждам с един Сантрекс,глава от него не боли.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Ксантрекса е ГОЛЯМА работа.
                          Вече съм в тотално недоумение Колумб как е успял да открие хАмериката само на свещи, без дори батерия от волт и половина...
                          Ксантрекс е сигурно, че е нямал!

                          [emoji23]

                          А пък след толкова суперлативи за тази мерилка се замислям дали не трябва да си купя и нещо, което да осмисли притежанието и.
                          Лодка е ясно, че няма да мога, водно копелело няма нужда но поне една жипка, може би...

                          [emoji6]

                          Сега сериозно, това нещо изглежда, че е доста специализиран уред.
                          Наивно е да се сравнява с амперклещи и прост волтметър и реално погледнато е излишно разточителство ползването му в редови автомобил за контрол на зареждането.
                          Да, контролната лампа е абсолютно недостатъчна, един волтметър покрива всичко а този ксантрекс е малко като да биеш врапци с гаубица. Не че не може, обаче...

                          Късно е вече, ще го слагам на каквото има.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                            В джипки основната му задача е да озапти талибана с лебедката и отнесения поглед. Че сме наблюдавали как при работещ двигател се утрепват нови и добре заредени акумулатори.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              В джипки основната му задача е да озапти талибана с лебедката и отнесения поглед. Че сме наблюдавали как при работещ двигател се утрепват нови и добре заредени акумулатори.
                              А накрая и мотора угасва .
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                А накрая и мотора угасва .
                                На бензиновите това е неоценим бонус, да.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X