Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Аз тук от крачета и телчета нищо не разбрах. Какво прави това устройство, може ли да ми защити акумулатора от разреждане под определено ниво, къде да си го купя и колко струва?
    На минусовия кабел инсталираш един шънт- мери влезли/излезли ампери. Като програмираш колко ампера ти е акумулатора ти показва
    1.Процент заряд
    2. Липсващи ампери
    3. Време до изтощаване на акумулатора до 50% капацитет
    4. Волтаж на акумулатора

    $220.00 грубо

    От къде- от бакалията на 2 преки, става бързо, питай Ясен. Ама пращането само на ръка за да не изчезне- питай Яро /още ме е яд на тоя крадлив портиер/.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

      Не бе, тука се цивилизовахме вече. Горе пише кой му е производителят и в ибей се заръчва от ЕС без митници, без простотии и с тракинг номер. И малко по-евтино.

      Коментар


      • #18
        От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

        https://www.amazon.com/Xantrex-84-20.../dp/B001FBIR08

        Цивилизовахме! Браво! Тъкмо започнах да мисля коя е следващата чанта дето заминава за БГ. Ама първите места са заети за лекарства /да не се налага де/.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

          Хм... замислихте ме да подхвана нов бизнес. 200 доларес за едни амперклещи.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Цивилизовахме! Браво! Тъкмо започнах да мисля коя е следващата чанта дето заминава за БГ. Ама първите места са заети за лекарства /да не се налага де/.
            Е частично се цивилизовахме. С лекарствата работата продължава да е дебела.

            Коментар


            • #21
              От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

              Сега видях тази тема и се прехвърлям тук за да не цапаме обявата на колегата:

              Можеш ли да ми премериш широчина/височина на дисплея?
              Така и така си го разпарчетосал
              За всеки случай.
              Идеята да го монтирам без кутията не е съвсем ялова но се опасявам, че ще стане още по-голямо ТНТМ с дълбоко съмнителен естетичен вид.
              Допадна ми точно външният вид на прибора пасващ на интериора.
              Доста по-съмнителен визуален резултат ще има ако дялкам махагона с отвори за дисплей и контролите под него.
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                Капацитетоуказател за електрокар. Една линийка светодиоди може да се монтира навсякъде.

                "
                Индикаторни прибори тип IRAB с микропроцесорни схеми на управление


                Уредите са предназначени за непрекъснато контролиране състоянието на акумулаторната батерия на електрокара. Всяка степен на разряд на батерията съответствува на определената светодиодна индикация. Предимства: - Увеличаване срока на използване на акумулаторната батерия. Видове индикатори IRAB-D - Уредът блокира подемното устройство след светване на първите два червени светодиода и изтичане времето на задръжка като по този начин предотвратява преразреждането на батерията. Подемното устройство се разблокира само след пълен заряд на акумулаторната батерия, което се индицира... "
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #23
                  От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                  отдавна съм го сглобил. Но ще мерна дисплея отвън.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    отдавна съм го сглобил. Но ще мерна дисплея отвън.
                    OK, мерсаж.
                    Ще помисля и върху алтернативното място.
                    Но дори това е свързано със сваляне на кори за да се уверя, че отзад ще има достатъчно място.

                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                    Капацитетоуказател за електрокар. Една линийка светодиоди може да се монтира навсякъде
                    Може но няма да го монтирам на електрокар

                    Ако става въпрос на нещо, което да мери капацитета има много варианти.
                    Това и производните също могат да се подкарат за целта. Технически.
                    Обаче ще го докарам към до стил "цигански москвич" където и да го сложа.
                    Е, може би в багажника?
                    Тези, за които говорим ми допаднаха както като функционалност, така и като семпъл дизайн, който би могъл да стои приемливо в интериора на колата.
                    За което бих платил и съответната цена, разбира се.
                    И щях да го направя до сега ако не беше проблем... Размерът
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                      Ето размерите. Едни и същи са, само бранда е друг.

                      https://images.mastervolt.nl/files/B...dimensions.pdf

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                        Мерси Венци.
                        Оказа се, че тези 2 цола са някакъв стандарт за подобни прибори и дори чайниците ги спазват та няма мърдане от тях.
                        Ще скачам в другата обява пък ще го мисля после.
                        А това “после” ще е напролет.
                        Изобщо няма да ми хрумне монтаж сега в този студ [emoji6]
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                          Двата цола ги спазват даже в СССР. Поради което това се монтира на уазков амперметър с две движения.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                            Оффф, ма то и стойки на 2 цола се продавали пък аз се напъвам да дупча...
                            Тоест без дупчене пак няма да стане но поне няма да е 2 цола дупка



                            Предлагат се в профил за монтаж на греда, плоскост и каквото дойде в случай, че си нямаш ужаска
                            Между другото тези дни докато се ровя за по-малки алтернативи попадах на волтметри на този и 48mm размери.
                            Което по мое мнение за автомобил е напълно достатъчно.
                            Даже доколкото помня имаше лади с фабрично вграден такъв.

                            Това горното приборче обаче е доста идейно.
                            Дори хвърлих поглед на документацията.
                            Гледам, че освен задаваме капацитета на батерията е нужна "синхронизация", тоест фиксира се ниво, при което тя се приема за 100% заредена.
                            Предполагам това се прави с чарджър?
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                              Разбира се, че трябва синхронизация - това е външен модел на батерията. Има и автоматична синхронизация - примерно 2 минути напрежението над float, а токът под някакъв зададен в настройките и получаваш надпис FULL. В лека кола това обикновено става на по-дълъг път. Ако те дразни показанието има и ръчен ресет.

                              Има една лека досада - в стремежа си да не показват повече отколкото трябва са оставили АЦП на тока леко дебалансиран и почти винаги на изключено всичко показва 0.1А разряд. Не че е фатално, но на малки батерии това е доста под саморазряда и оставено за седмица-две ще показва трагедия, каквато реално няма. Докато не се синхронизира.

                              За стойките - имай предвид, че дължината му е относително голяма и не всяка стойка непременно ще стане. Повечето 2" прибори са не повече от 2" дълбоки.

                              Самото то харчи около 10ма на 12 волта

                              ---

                              Има и друг смислен фокус който можеха да направят ама не са го направили. Когато внезапно го включиш при напълно изтощена батерия все пак да брои колко Ач са влезли и съответно да имаш поне частична представа за състоянието. То брои само от 0 надолу.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво има в един Сантрекс (Xantrex battery monitor LinkLite)

                                OK, ако веднъж се синхронизира след това налага ли се и колко често повторна такава?

                                Аз се чудя за шунт-та - дали пък няма да внася по-голям пад от приемливото при стартиране.
                                Да, колата наистина не е нафтова печка, няма разход по подгрев при стартиране но почти сигурно токът е над 500А.
                                Не че шунта ще изгори но се опасявам, че уреда ще получи повече от 50mV през това време.
                                Дали ще го приеме и дали ще го смята не е ясно.
                                Като го сложа ще се разбере!

                                Всъщност вчера погледнах стоковото парче кабел от батерията към маса.
                                Дълго е не повече от 20 санта и не му давам повече от 16 квадрата.
                                Сечението на шунта по снимка не се различава драстично от тази квадратура

                                П.С: Със ситни буквета пише:

                                With standard delivered 500 A / 50 mV shunt (350 A continuous), the range is limited from -600 to +600 A.
                                Малко на к..ски косъм ми се струва да пресмята и стартовият ток, ама...
                                Последно редактирано от Esper; 16-01-19, 10:13.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X