Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летеж в космоса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Летеж в космоса

    Мислих доста, в кой именно раздел да пусна тази тема, но реших, че точно тук и е мястото.

    Та много хора знаят, че песента "Излел е Делю хайдутин" в изпълнение на Валя Балканска(именно нейното изпълнение, а не на безбройните други певци които пеят песента) "лети в космоса".



    Обаче надали и 2-3% от всички които знаят това, знаят значението на "лети в космоса".

    Защо лети?
    Как така лети?
    Защо ако аз изпея някоя песен(айде аз не ставам, ама някой добър певец)-тя няма да лети в космоса, същото се отнася и за милионите(може и милиарди) песни които се пеят по света.

    Моля тези които са чували за дължината на водородната линия, или са много в час с "летежа" на песента да изтърпят няколко дни, ще им се даде възможност да кажат своите знания.
    Сега ми е интересно какво знаят хората които "не знаят" причината поради която тази песен е толкова известна в България, и се знае, че лети.

    До преди събитието тази песен е била почти неизвестна. Като най-популярна родопска песен се е приемала "Руфинкината", или "Рипни Калинке".

    Та давайте, казвайте вашите мнения защо песента лети в космоса.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Летеж в космоса

    и какво е грамофон трябва да се знае............
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Летеж в космоса

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ...
      Та давайте, казвайте вашите мнения защо песента лети в космоса.
      Защото музиката е ирационална. Не си ли чувал песен на напълно непознат език, която ти харесва/грабва/разплаква от началото?
      Прозаичното обяснение е в индивидуалните вкусове на Карл Сейгън.

      Коментар


      • #4
        От: Летеж в космоса

        Не е до Карл Сейгън. Той просто го обясни на аудиторията на разбираем език.
        Не е и до музиката. За гласа става въпрос.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Летеж в космоса

          В този ред на мисли и съобразявайки се със изискването ти, който е многознайко да си трае два-три дни, ще те помоля за разрешение /все едно, че съм го получил/, да разширя въпроса ти: на фона на времето и на държавното управление по него време, когато е решено и е подаден записа където трябва, кой ни го е поискал и кой е решил точно за тази песен да е там. Песента е прекрасна - интересувам се от детайлите на взетото решение.
          А изпълнителката /не знам защо не използвах истинската дума "певица"/ обича личното оръжие, като мен и не понася каквото и да е вмешателство в държавата ни, на Република Турция. А сигурно знаете тя от какво семейство е! Поздравления!!!
          Моля, колегата Кольо, ако смята, че съм повлиял негативно на темата му, да ме извини, а Администраторите, да ме махнат.
          П.П. Кольо, махни този надпис"цървул"! Не си!!!
          Не, че ми пречи!

          Коментар


          • #6
            От: Летеж в космоса

            Първоначално публикуван от пълен новак Преглед на мнение
            Не си!
            Напротив, пък и не остава никакъв чар.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Летеж в космоса

              Абе цървул съм си, поне според съвременното виждане за хората и характерите.
              Но да не обсъждаме моята личност,тя е доста незначителна, на фона на песента, на певицата(една овчарка), и на значението на това, че именно гласа на Валя е избран да...............
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Летеж в космоса

                Не знам за дължини на водородни вълни, ама гледах едно интервю с Валя Балканска, тя спомена, че е работила с Кейт Буш по някой от многобройните й шантави проекти, с Питър Гейбриел и някакви други подобни музиканти-авангардисти, които я открили при някакво турне на наш фолклорен ансамбъл в Англия. Та си каза в прав текст, че инициативата за включване на песента в златната плоча в сондата "Войаджър" е на Кейт Буш. В Уйкито пише други работи, а на Кольо версията сигурно е съвсем различна.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Летеж в космоса

                  Айде отече. Щом Боголюб се включи...
                  Тайно се надявах да не види темата, ама от него нищо не убягва.
                  Ма щом не знаеш за дължината на водородната вълна-долу-горе отговаряш на тези за които съм пуснал темата. Де да не беше чувал и за Вояджър, и за златната плоча-цена нямаше да имаш, това за темата де.

                  П.П. Смени си аватара, че това идиотче много дразни. Сериозно.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Летеж в космоса

                    Бе тя Валя (както се казва сега на земята) , не е тя .
                    Абе тя е ама не е Валя .
                    Т.Е. Валя е ама не е от земята .
                    Оф обърках се . дано сте разбрали .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Летеж в космоса

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Преди години гледах интервю с К. Сейгън, къдото той твърдеше, че почти еднолично е избрал нещата за златната плоча.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Летеж в космоса

                        Постарали са се да синтезират в плочата всичко, което може да бъде разчетено от друга цивилизация. Предлагат се различни жокери. Нашата песен е избрана заради запазеното архаично звучене, звукоизвличане, орнаменти и хармония. Аз съм съгласен с тази теория!
                        Надявам се темата да не се обърне на: - как и защо точно тази песен и в това изпълнение...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Летеж в космоса

                          Аз лично смятам, че песента е избрана абсолютно случайно от даден списък от...някакъв "цървул", па било то и астроном...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Летеж в космоса

                            Избрали , харесали , одобрили , изпратили, ко толкоз .
                            Последно редактирано от caribi; 26-11-16, 22:13. Причина: грешка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Летеж в космоса

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Преди години гледах интервю с К. Сейгън, къдото той твърдеше, че почти еднолично е избрал нещата за златната плоча.
                              Твърде скъп проект е, за да поверят еднолично подбора му на който и да е!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X