Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летеж в космоса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Летеж в космоса

    Това с батериите е сложно. Радиоактивното разпадане е ясно как работи, но не е абсолютно ясно как деградира термогенераторът. Изобщо казано, никой не е очаквал тези апарати да работят чак толкова дълго. Паметта на компютрите им е магнитна лента.

    Вероятно към 2020г ще изключат всички научни прибори и ще го оставят само да се обажда веднъж седмично, докато има сили.

    Коментар


    • #32
      От: Летеж в космоса

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Първо - тая песен е една от многото на плочата. Избрана е заради широкия честотен диапазон на пеене.
      Второ - това ще пътува стотици хиляди години до най-близката звезда.
      Трето - вероятността да го намери живо същество клони към НУЛА. Контакт с извънземни - друг път! Милиарди пъти по-вероятно е да ни пратят телеграма по радиото.
      Всичко това - ако не се блъсне в някой камък по пътя. Дори малко камиче му стига да стане на парчета.
      Не се знaе и не е много сигурно!Тоериятa зa относителностa ,също е нa път дa стaне нa пух и прaх !В подобнa ситуaция нищо не се знaе,кое къде ще се рaзбие и кое кaк щр се рaзшифровa.Според нaучни хипотези чужфa цивилизaция попaднaлa нa тaзи информaция от Вояджър,със сигурност ще е нaясно зa кaкво стaвa думa,a нивото нa комуникaция със сигурност не е нa ниво рaдиотелегрaми!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: Летеж в космоса

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        ...Тоериятa зa относителностa ,също е нa път дa стaне нa пух и прaх !
        Я разкажи, разкажи? Отвори отделна тема ако трябва?

        Коментар


        • #34
          От: Летеж в космоса

          Някои от теориите нa Стивън Хокин сa по тaзи темa ,той и тaкивa кaто него могaт дa говорят по тaзи темa,не тaкивa кaто нaс !Те влaдеят мaтериятa ,другото е чесaне нa езици!Мa знaе ли човек ,някой форумен гений,може дa оспори и новите теории и истини зa сътворението нa Вселенaтa нa ниво морз!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Летеж в космоса

            И на мене намекът ми беше че говориш за неща от които нямаш никакъв хабер.

            Коментар


            • #36
              От: Летеж в космоса

              Хокин е креационист, мани го него
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Летеж в космоса

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Хокин е креационист, мани го него
                Колко от участниците в темата знаят тази дума?

                Коментар


                • #38
                  От: Летеж в космоса

                  Двама?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Летеж в космоса

                    освен нас.

                    Което идва да каже към кого е репликата.

                    Мен лично не ме брига. Аз нямам проблеми с много умните и много ерудирани креационисти. Имам известно притеснение от вярващите и в двата лагера.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Летеж в космоса

                      Единият знам кой е, ама другия

                      п.п. за Хокинг не подозирах че е опровергал ОТО и че е креационист! Хубаво е, че го има форумът...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Летеж в космоса

                        В състоянието си в момента (и поне от 40г насам) ОТО е неопровержима. Тя върши работа за всичко, за което е пряко изпробвана.

                        Единственото което може да се направи с нея е разширение или направо нова теория, която да включва ОТО като частен случай.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Летеж в космоса

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          И на мене намекът ми беше че говориш за неща от които нямаш никакъв хабер.
                          Е, и!Какво от това! Човекът казва/пише/ това, което знае. Няма лошо! Аз постоянно дрънкам/пиша/ глупости. Толкова знам-толкова мога! Кой от какво има хабер, е съвсем друг въпрос! Понякога/доста често/ ми трият мненията. Сигурно съм много зле. Например: не разбирам думата "брига", но си трая-ще се разтършувам насам-натам и ще я разбера. Друго си е обаче, да засегнеш някого във форума.
                          Все пак, успех на всички!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Летеж в космоса

                            Един от сигурните начини да си тръгнеш от форума без ничие съчувствие е да се изкараш репресиран.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Летеж в космоса

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Двама?
                              Не-е! 2,5! Аз съм този 0,5. Дали имам и толкова де! Но-о... пак ще кажа: знае ли човек?!
                              Пък и тя - каква дума само! Сложна!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Летеж в космоса

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Един от сигурните начини да си тръгнеш от форума без ничие съчувствие е да се изкараш репресиран.
                                И такъв не съм бил до сега. Но винаги има първи път.
                                Здраве и успех на всички във форума! Ясене и на теб!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X