Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летеж в космоса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Летеж в космоса

    Изобщо не сте разбрали замисъла ми да пусна тази тема.
    Няма значение дали Сейгън е избирал еднолично, или е било плод на някакво колективно решение. Пуснах темата заради това, че много хора(страшно много) не знаят защо и по какъв повод тази песен "лети в космоса" А много от тях са много горди, че това е факт. Ама защо...

    Именно заради това тази тема е в раздел "образование".
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Летеж в космоса

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Смени си аватара, че това идиотче много дразни. Сериозно.
      Аааааа, ще трябва да свикваш. Това е бъдещето ни.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Летеж в космоса

        С риск да се компрометирам тотално и цели два дни да не пиша ...
        "Коле , ти ли я избра ?"
        Знам , че имаш връзки тук там...

        Коментар


        • #19
          От: Летеж в космоса

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Аааааа, ще трябва да свикваш. Това е бъдещето ни.
          Ма то сичко е свикнало и си го чака.

          Коментар


          • #20
            От: Летеж в космоса

            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
            Твърде скъп проект е, за да поверят еднолично подбора му на който и да е!
            Този подбор е несъществена част от мисията и според мен е много вероятно да бъде възложен на астроном-медийна звезда като К. Сейгън.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Изобщо не сте разбрали замисъла ми да пусна тази тема.
            Няма значение дали Сейгън е избирал еднолично, или е било плод на някакво колективно решение. Пуснах темата заради това, че много хора(страшно много) не знаят защо и по какъв повод тази песен "лети в космоса" А много от тях са много горди, че това е факт. Ама защо...

            Именно заради това тази тема е в раздел "образование".
            Давай смело теорията ти.


            П.С. Ако аватара на Боголюб (или който и да е) те дразни - обяви го за реклама и ще ти се реши проблема, 'щото примерно мен не ме дразни.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bo.png
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5735495

            Коментар


            • #21
              От: Летеж в космоса

              Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
              Ма то сичко е свикнало и си го чака.
              Е, па така си е. Мани ги тия пиндогейове , една песен на другаря Кобзон не са включИли, сал един Стравински, ма той не е истински братушка, а безроден космополит, бело-емигрант, гад и сигурно евреЙн. Ей го съдържанието на златната плоча (от извора). Тука пък е официалният версиЙ как са подбрани песните.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Летеж в космоса

                Аз съм землянин и българин, пък не разбирам и дума от нейната песен, а се е очаквало извънземните да разберат всичко за нас от нея.
                Виж, от мелодията ме побиват тръпки.

                Коментар


                • #23
                  От: Летеж в космоса

                  Aз лично се чувствaм горд от човек кaто Вaля Бaлкaнскa и от товa ,че точно нейнa песен и точно тaзи е избрaнa зa евентуaлно първи контaкт и комуникaция с другa цивилизaция!Товa е!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Летеж в космоса

                    Ако тоя Питър Гейбриъл наистина има участие, рискуваме веднага ако се чуе , да се сметне за акт на агресия. Тотална мобилизация на вселенската флота и нападение с всички възможни фотонни -гигаробластери.
                    Ако има и клип,ще сключат пакт и с най-заклетите си врагове .
                    Последно редактирано от //Радо//; 27-11-16, 07:37.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #25
                      От: Летеж в космоса

                      Абонирам се. Ще изчакам три дни/дена.
                      Може и повече.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Летеж в космоса

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Aз лично се чувствaм горд от човек кaто Вaля Бaлкaнскa и от товa ,че точно нейнa песен и точно тaзи е избрaнa зa евентуaлно първи контaкт и комуникaция с другa цивилизaция!Товa е!
                        Първо - тая песен е една от многото на плочата. Избрана е заради широкия честотен диапазон на пеене.
                        Второ - това ще пътува стотици хиляди години до най-близката звезда.
                        Трето - вероятността да го намери живо същество клони към НУЛА. Контакт с извънземни - друг път! Милиарди пъти по-вероятно е да ни пратят телеграма по радиото.
                        Всичко това - ако не се блъсне в някой камък по пътя. Дори малко камиче му стига да стане на парчета.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Летеж в космоса

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Първо - тая песен е една от многото на плочата. Избрана е заради широкия честотен диапазон на пеене.
                          Второ - това ще пътува стотици хиляди години до най-близката звезда.
                          Трето - вероятността да го намери живо същество клони към НУЛА. Контакт с извънземни - друг път! Милиарди пъти по-вероятно е да ни пратят телеграма по радиото.
                          Всичко това - ако не се блъсне в някой камък по пътя. Дори малко камиче му стига да стане на парчета.
                          Много си прав: всяко едно пътуване свършва различно/както по шосетата/-дали всичко ще е точно,дали ще срещнеш някой пиян/дрогиран/ненормалник на пътя,дали няма да нацелиш някое дърво и т.н.т. Или пък...Космос е! Знае ли човек?
                          Дърво, или друго от изброените едва ли ще има там. Но-о-о, това с камъните е гадна работа. Има ги доста.
                          А отгоре на всичкото си представете, че тези въпросните, на които го пращаме "Вояджърът", са ни гледали от упор/т.е. съвсем от тук/ докато сме умували какво точно да им напишем на диска и са ни се чудели на умът. Зер, може да са тъдява от доста време преди нас!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Летеж в космоса

                            Първоначално публикуван от пълен новак Преглед на мнение
                            ...Знае ли човек?
                            Знае. Студено (ама много) и впечатляващо празно. Вероятността да срещне камъче което да го повреди е по-малка от вероятността да го прихванат разумни извънземни същества и да си пуснат плочата. Впрочем самите ние, толкова години след пускането му, не разполагаме с технология да приберем подобно нещо, идващо от друга цивилизация право към нас. Даже и предварително да знаем кога и къде ще дойде.

                            В този ред на мисли, може и да е идвало и да сме го проспали.

                            Пак в този ред на мисли - Вояджърите са изпратени с конкретни цели и никоя от тях не е споделяне на музика с извънземните. Плочите имат по-скоро имиджово значение.

                            Малко известен факт е, че и двата апарата все още поддържат връзка със Земята и предават данни, каквито успяват да съберат. Очаква се да го правят още около 10 години, преди токът окончателно да свърши.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Летеж в космоса

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ...
                              В този ред на мисли, може и да е идвало и да сме го проспали.
                              ...
                              Не знам идвал ли е някой тука. Но не се съмнявам, че тоталитарните политици ще го скрият от масите. Такъв им е манталитета. Сакън да не им се подкопае единоначалието и величието.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Летеж в космоса

                                Аз пък искам да науча за дължината на водородната линия на наша Валя.

                                Другото съм чувал верзии. Кои и как са подбирали китовете и вятъра за записа, RT-генераторите им ги бях чел също преди време.

                                Ясене, още 5 за #1. 2020 се очаква да му настинат батериите, поне по слуховете у мое село.
                                Последно редактирано от deyan_h; 29-11-16, 00:11.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X