Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с шарнири за лада нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с шарнири за лада нива

    здравейте колеги искам да попитам кой с какви шарнири кара,каква марка и по колко издържат...

  • #2
    От: Проблем с шарнири за лада нива

    Първоначално публикуван от benza Преглед на мнение
    здравейте колеги искам да попитам кой с какви шарнири кара,каква марка и по колко издържат...
    Шарнирите каквито има си сложи,ама си сложи силиконови маншьони вместо гумените и ще забравиш да правиш шарнири.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с шарнири за лада нива

      По възможност търси оригинални на ОАО-"АвтоВАЗ".
      Карах с такива НИВА-та,карам такива и на ВАЗ 21011 и съм доволен.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с шарнири за лада нива

        Колега аз съм с SIDEM, вече една година нямам никакви проблеми, а я карам без жал по черни пътища и за сега нямам проблеми. Взех ги по интернет https://www.autopower.bg/%D1%88%D0%B...-d8465c26.html
        Само че внимавай имат разлика между горен и долен!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с шарнири за лада нива

          ясно благодаря за мненията,аз досега ползвах Master sport долните са разбити за няма и 8 000км(а на кутийката им пише 80 000)
          вярно че не се движа само по асвалт ама....все пак

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с шарнири за лада нива

            Пълно е с ментаци....-производители на части за Лада,много!

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с шарнири за лада нива

              Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
              Колега аз съм с SIDEM, вече една година нямам никакви проблеми, а я карам без жал по черни пътища и за сега нямам проблеми. Взех ги по интернет https://www.autopower.bg/%D1%88%D0%B...-d8465c26.html
              Само че внимавай имат разлика между горен и долен!
              За пръв път виждам горен и долен шарнир за Нива.Ти какви взе?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с шарнири за лада нива

                доколкото аз знам Нивата ползва за долу и горе "долни шарнири от лада,жигула тъй като долните по жигулата били усилени и затова се слагат на Нива

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с шарнири за лада нива

                  С един и същ каталожен номер са дадени и горния, и долния шарнир. Значи са еднакви. А дали са горни или долни за Жигули историята мълчи. Обаче, като гледам заоблената форма, която са показали, май наистина се ползват горни шарнири и за двата носача.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с шарнири за лада нива

                    В линка,горни и долни са дадени с различен конус,а на практика конусите са еднакви.За това и питах колегата какви е взел.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с шарнири за лада нива

                      До колкото знам Lemfoerder правят и шарнири за лада. Един познат кара с такива на служебна нива (т.е колата се ползва кат' чужда булка) и казва, че вече би трябвало 2 пъти да ги е сменял а те не били трепнали...

                      П.П. Уууф, сега ги видях кат' цени.... това ще боли.....
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с шарнири за лада нива

                        И аз знам и търся такива,ама никъде не ги намирам.Я го питай от къде ги е взел.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с шарнири за лада нива

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          И аз знам и търся такива,ама никъде не ги намирам.Я го питай от къде ги е взел.
                          Ами то и тука ги е имало бре...
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=212635
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с шарнири за лада нива

                            Lemfoerder имат в Avto Plus за около 18,20 лева нещо такова,несъм слагал още такива....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с шарнири за лада нива

                              Аз като сменях шарнирите бях взел MOOG и се оказа че единия болт на долния шарнир опира в пластмасовата защитна капачка на маншона на карето.След като сравних шарнира с оригиналния се видя разликата във височината.В момента съм с АТ с прозрачен маншон.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X