Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я кажете кой е с предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Я кажете кой е с предимство?

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Под знак указващ главния път имах предвид този знак:

    [ATTACH=CONFIG]891953[/ATTACH]
    Е няма го де.
    Иначе е ясно какво ще се случи.

    п.п.
    Този знак изобразява сърдит мустакат китаец.

    Коментар


    • #32
      От: Я кажете кой е с предимство?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Това че си спрял не отменя другите задължения, произлизащи от знака.
      СТОП-------"Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство"
      Повтарям ПЪТЯ С ПРЕДИМСТВО!
      Когато имаш обърнат триъгълник Б1 май беше,на пътя с предимство ли си?

      Коментар


      • #33
        От: Я кажете кой е с предимство?

        Ето един изпатил си не умувай повече nedialk00
        07.08.2011, 23:44
        понеже преди малко ми написаха фиш, понеже не спрях на един стоп, който е напълно ненужен и честно казано малко ме ядосаха, се замислих дали немога да го обжалвам понеже мисля че на въпросното кръстовище знака СТОП не е коректен понеже липсва указателна табела за пътя с предимство на кръстовището, а сега ще приложа и снимка да стане по ясно : аз в случая съм синята кола на кръстовището и правя десен завой и няма абсолютно никой; пред червената кола на кръстовището има знак Т13 и заради това съм обозначил предимство 1 и предимство 2; в случая на моя знак стоп няма знак т13 който да ми каже кой е с предимство и по презумция срещу мен пак трябва да стой знак СТОП, а там стой път с предимство ? да се занимавам ли с тия нещастници който ме издебнаха супер подло в някакъв храст вместо да ходят да глобяват за сериозно нарушения

        Коментар


        • #34
          От: Я кажете кой е с предимство?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ами не.
          Б1 (обратния триъгълник) и Б2 (СТОП) са направени да се разпознават по силует, защото са важни, но няма никаква уговорка че трябва да се съобразяваш с тях ако не са ти на пътя.

          Ромбът е Б3 или Б4 (задраскан) и ако не е към тебе ще разпознаеш кой е от двата друг път. А имат точно противоположно значение.
          Трябва да се разпознават, точно за да се съобразяват (а не за разнообразие на гледката). Например в тази ситуация (и при липса на указателна табела със схема на кръстовището и приоритетите). А "задрасканият квадрат" не се слага на кръстовище, а доста преди него (отново не мога да цитирам метрите, но мисля, че са 80), така че за "незадраскания" (който се поставя именно на кръстовища), си важи всичко това.
          Последно редактирано от davc; 24-11-16, 22:50.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            От: Я кажете кой е с предимство?

            Имено Ясене номер 1 е с предимство

            Коментар


            • #36
              От: Я кажете кой е с предимство?

              Този, който е сътворил подобна уредба, трябва да бъде пратен да почиства крайпътните канавки!
              Да предположим, че 1 и 2 едновременно идват към кръстовището. 1 знае, че е на второстепенен път и дори да знае къде е главния път, спира за да пропусне 2, защото му е десен. Да, ама 2 спира, защото така му повелява знака STOP. 1 решава, че си има работа с малоумен и потегля. Да, ама 2 вече си е изпълнил задължението за спиране и виждайки, че спират за да го пуснат, също потегля... Остава да пожелаем на двамата участници, да имат бързи реакции, изправни спирачки и адвокати, които да осъдят отговорния за подобно регулиране на кръстовище!

              Коментар


              • #37
                От: Я кажете кой е с предимство?

                Това е някаква листовъчна ситуация, ще ми е интересно да видя реално обозначено по този начин кръстовище.
                В румънския сайт тамошния КАТаджия казва че 2 е с предимство и теоретично сигурно е така, но в реална ситуация бих внимавал много преди да се възползвам от такова.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #38
                  От: Я кажете кой е с предимство?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Трябва да се разпознават, точно за да се съобразяват (а не за разнообразие на гледката).
                  Разпознаваеми са по форма за удобство и да се съобразиш по възможност, а не по задължение.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Я кажете кой е с предимство?

                    Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                    Този, който е сътворил подобна уредба, трябва да бъде пратен да почиства крайпътните канавки!
                    Единственото, което може да се приеме за пропуск, е липсата на допълнителна, указателна табела, но тя не е задължителна. По този начин означено кръстовището, си е съвсем еднозначно определено, като е осигурено всичко необходимо за всички участници в движението.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Я кажете кой е с предимство?

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Разпознаваеми са по форма за удобство и да се съобразиш по възможност, а не по задължение.
                      Намирайки се на кръстовището, възможността изобщо не е пожелателна, а гарантирана.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Я кажете кой е с предимство?

                        Няма какво да се съобразяваш задължение е затова е задължителен знак. Като съобразиш слагаш 20 лева или отнасяш акта

                        Коментар


                        • #42
                          От: Я кажете кой е с предимство?

                          аха, за всички,особено за другите двама, дето не са им нарисували знаците и за тях кръстовището е нерегулирано.........
                          може и да греша, че отдавна съм го учил, но в тази ситуация трябва задължително да има знак, указващ посоката на пътя с предимство
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #43
                            От: Я кажете кой е с предимство?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Никой от двамата обаче няма как да разбере че пътищата са равнозначни.
                            Тъкмо се сетих, че това не прави пътищата неравнозначни. Просто шофьорите няма да знаят, а иначе предимството по правилник си е на дясностоящия.

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            в тази ситуация трябва задължително да има знак, указващ посоката на пътя с предимство
                            Точно.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Намирайки се на кръстовището, възможността изобщо не е пожелателна, а гарантирана.
                            Няколко пъти се напрегнах, но пак не схванах...
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Я кажете кой е с предимство?

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              Това е някаква листовъчна ситуация, ще ми е интересно да видя реално обозначено по този начин кръстовище.
                              В румънския сайт тамошния КАТаджия казва че 2 е с предимство и теоретично сигурно е така, но в реална ситуация бих внимавал много преди да се възползвам от такова.
                              Ето
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: Я кажете кой е с предимство?

                                Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                                Ето
                                точно това имах предвид, виждаш ли знака под стопа? къде виждаш такъв на схемата?
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X