Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи DSLR фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на първи DSLR фотоапарат

    Ako e за до час време може и с по-голяма чанта + бутилки с топла вода. Ама това само ако ще снимаш вътре.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #62
      От: Избор на първи DSLR фотоапарат

      Да повдигна темата и да се похваля, че вече съм собственик на Пентакс К-70 с обектив 50мм. Оборудвах се и със статив Manfrotto, с глава. Този уикенд ще започват опитите и записките . Предполагам ще е удачно да направя нова тема, в която да качвам снимки и да ме насочвате към правия път, защото със сигурност ще имам нужда от градивна критика. Взех го в късният следобед, та и не съм снимал много-много да имам 5-6 снимки и от играчка - батерията падна. Относно дистанционните спусъци - не ми се изясни много ситуацията. Когато попитах в магазина - ми предложиха безжично дистанционно, водоустойчиво, но интересното беше, че батерията му нито се зарежда, нито се сменя и се отказах от варианта, а и не съм убеден до колко в моят случай безжично такова би ми вършило работа. За сега ще се спра на таймера и контрола от телефона (въпреки, че вероятно доста бързо ще стопява батерията на камерата), когато снимам от статив. Не можах и да преценя, обхвата на обектива, но вероятно ще се оглеждам за широкоъгълен твърд или някое китово варио. За първи път се сблъсквам с такъв тип техника и още повече се ентусиазирах .

      Коментар


      • #63
        От: Избор на първи DSLR фотоапарат

        Eeee хайде честито, много да си играете двамцата, Направи си нова тема в Моите снимки, лични галерии, представяне дистанционно не ти трябва, имаш WIFI & телефон, резервна батерия ти трябва. Широк обектив, аз май се спрях на 14мм или 15мм твърдо обективче за широко, но има и варио Сигма 8-16/10-20/ Пентакс 12-24/ има едни универсални обективи, които за ежедневно мисля е хубаво човек да има един от тях, но не всички са влаго защитени. А като ще се взима китово обективче за ежедневен, поне да е влаго защитено. За това, като ще е китака Пентакса, трябва да пише WR ( моделите са 16-85wr/18-50wr/ 18-55wr/18-135wr/има и едно интересно 20-40wr но то не е китак), има и други варианти и това , че не са WR не ги прави лоши ежедневни обективи, Пентакс 16-45/16-50/17-70/ 18-270 има и варианти със Сигма и Тамрон (17-50/17-70). Аз бих ти казал да си вземеш една 15мм за широко имаш 50мм за портрети вземи и един ежедневен 18-135 или 16-85 за по натам един 100мм Macro или Тамрон 90мм макро, за зум май хвалят от ниския клас 55-300WR.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #64
          От: Избор на първи DSLR фотоапарат

          Със сигурност ще искам някой широкоъгълен, но не съм стигнал до момента с изборът му. Китовите ме привличат, защото са защитени и с тях ще мога да снимам и в лоши метеорологични условия, а и мисля че ще е полезен един такъв, за да навляза по-бързо и да ми се изясни колко по-широк обектив искам. Относно резервната батерия, вероятно ще трябва такава, но като поснимам малко в различните условия, ще ми стане ясно и колко наложителна ще е тя. Та така - започва моята борба !

          Коментар


          • #65
            От: Избор на първи DSLR фотоапарат

            Честито!!! Да се слушате и да се радвате един на друг! ... И на фокус!
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #66
              От: Избор на първи DSLR фотоапарат

              Благодаря ! Сега си мисля, че трябваше да взема 35мм - вия обектив, защото щеше да ми пасне по-добре. Този (50мм) го взех, защото си викам е светлосилен и ще мога повече да експериментирам, вероятно и вечер ще е по-добре. От първите снимки, които направих - ми се струва, че трудно ще снимам нещо различно от портрети, но ще видим. Другата седмица ще мога да отделя повече време за снимане и тогава ще ми се доизясни. Като чета в пентакс форумите виждам, че доста хора препоръчват и двата обектива - заедно като комбинация. Та се замислям дали един такъв да не ми е следващ обектив, когато дойде време или да заложа на китов варио обектив. След другата седмица ще отворя нова тема, в която да качвам снимки и да ме критикувате .

              Коментар


              • #67
                От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                Благодаря ! Сега си мисля, че трябваше да взема 35мм - вия обектив, защото щеше да ми пасне по-добре. Този (50мм) го взех, защото си викам е светлосилен и ще мога повече да експериментирам, вероятно и вечер ще е по-добре. От първите снимки, които направих - ми се струва, че трудно ще снимам нещо различно от портрети, но ще видим. Другата седмица ще мога да отделя повече време за снимане и тогава ще ми се доизясни. Като чета в пентакс форумите виждам, че доста хора препоръчват и двата обектива - заедно като комбинация. Та се замислям дали един такъв да не ми е следващ обектив, когато дойде време или да заложа на китов варио обектив. След другата седмица ще отворя нова тема, в която да качвам снимки и да ме критикувате .
                Ех този бъг с интервала

                За варио: снимам с 24-70/2.8 и да ти кажа донякъде съжалявам, че не заложих на 77/1.8 или 85/1.4 и някой по широк! Но при фулфрейма на Пентакс, нещата са още с малко неизвестни-примерно ще има ли нови твърди обективи за тях, защото 85-цата си е доста стар модел и не се намира лесно, а за широко и дума не става освен 15-30!
                За кропка, Венци ми прати да тествам еди обектив на К3-йката, DA* 50-135mm f/2.8 ED [IF] SDM, направо паднах каква рязкост имаше, имах си чувството,че снимам с твърд обектив!

                П.С
                Ето една с него: (кликни за по голям размер)

                Последно редактирано от Marin Stoyanov; 25-01-17, 21:12.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                  Този обектив със сигурност ще е нещо хубаво. За съжаление, дори и да снимам с такова нещо, едва ли ще го оценя, а и цената е определящ фактор. Тези мм над 50мм за сега не представляват интерес за мене, иска ми се нещо широкоъгълно. Мисля да се придържам към бюджетните варианти от обективите. Дилемата за втори обектив идва от това, че 35мм е твърд и по-светъл, но пък някое китово варио, от рода 18-50, предлага универсалност, но пък е по-тъмен. В различните сайтове за обяви се предлагат доста стари обективи от рода на 28мм f/2.8, с различни цени като има и под 100лв. Интересно ми е дали си заслужава покупката на такъв тип обектив, при положените че с тези цени ще мога да си направя колекция от различни мм, твърди обективи например.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X