Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи DSLR фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на първи DSLR фотоапарат

    Ще го карам подред. "Турската сапунка" в този си вид ми харесва, та не мисля да се отказвам. Пуснах и темата с идеята за критики, предложения, мнения относно ориентира ми, който съм изложил в първото мнение.
    За по-скъпите модели - признавам си не съм гледал и със сигурност не съм се спрял на конкретните два модела. Разликата е около 400 - 600лв (според магазина) в сравнение с Пентакс К-50, което да си призная ми се струва не малко, и не съм гледал моделите в този ценови диапазон. Въпреки това идеята на темата е: аз нямам абсолютно никакъв опит с тези фотоапарати и до сега съм ги гледал само на картинка, клипове, ревюта и спецификации, та и очаквам съвети и за други модели, които си заслужават да бъдат първи фотоапарат. И да - като е на изплащане ще мога да си позволя по-скъп апарат. Въпросите са колко е по-добър (от Pentax k-50) и заслужава ли си повече време да изплащам или на по-големи вноски !?

    Коментар


    • #32
      От: Избор на първи DSLR фотоапарат

      Разликите между К50 и K-S2 16.3 мегапиксела срещу 20.12 мегапиксела, не подвижен срещу подвижен дисплей, Full HD, wifi 2години по нов модел и т.н., в случая обаче и китовите обективи са малко различни, на K-S 2 e сгъваем, но няма как според мен да си избереш апарата от тук във форума. Харесал си 3бр. среден клас добри модела (аз снимам с D5300 доволен съм от избора си) но докато не отидеш и не ги хванеш в ръка нищо не става, отиди пипни ги направи няколко снимки и сам ще се усетиш как вече си го избрал, няма как ние да ти кажем "ето този го вземи той е твоя велик апарат" За мен и трите апарата са хубави, но с китовите обективи не са нищо особено, всичко е въпрос на вкус, но в твоя случай влагоустойчивоста на тялото ти е + за нощните снимки и росата или влагата в планината, снега, дъжда. Аз съм за малко по скъпо и по ново тяло на K-S2 все пак това е най компактния DSLR но Венци може да ти говори много за двата Пентакса, аз разбрах едно за Никон, що годе хубав обектив за апарата ми по 500лв втора ръка няма.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=194877

      http://cameradecision.com/compare/Pe...vs-Pentax-K-S2
      Последно редактирано от drago varvar; 22-11-16, 21:43.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #33
        От: Избор на първи DSLR фотоапарат

        Чe ще има такъв момент - да ги пипна и да ги разгледам на живо, е ясно. Притеснението ми беше, да не е да отида и само да ги гледам, без да съм ориентиран, защото по характеристики са доста близки наистина, та затова и търся мнения - защото на хартия едно и доста често в действителност - друго.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на първи DSLR фотоапарат

          Като гледам цената в немския Амазон , K-S2 с китовия e 250 - 300 само по-скъп от К50

          Коментар


          • #35
            От: Избор на първи DSLR фотоапарат

            Днес бях в единият фотографски магазин и говорех с консултантът там и той спомена нещо, което не се бях замислил. Когато на водоустойчив фотоапарат, като този Пентакс, се сложи обикновен обектив колко се губи тази му водоустойчивост. Предполагам че в дъжд и порой няма да снимам, но по-скоро въпросът ми е трябва ли да се ограничавам само до водоустойчиви обективи след това, защото едва ли ще са много такива. Предполагам, че просто няма да мога да го мия на чешмата, както показват някои ревюта ... Другият ми въпрос: ако вдигна горната граница на парите, които бих отделил за фотоапарат до 1500-1600 лв, отново това ли е най-оптималният вариант ?
            И част от едно ревю на Пентакс K-S2, на което направо зяпнах: https://youtu.be/N7bpGiLKFDs?t=566.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на първи DSLR фотоапарат

              Ако погледнеш това сравнение съм сигурен че и марката ще смениш
              Най-веч виж какво става при високо ИСО

              http://www.imaging-resource.com/PROD...ge-quality.htm
              Последно редактирано от u_bo; 23-11-16, 16:07. Причина: допълване

              Коментар


              • #37
                От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                Днес бях в единият фотографски магазин и говорех с консултантът там и той спомена нещо, което не се бях замислил. Когато на водоустойчив фотоапарат, като този Пентакс, се сложи обикновен обектив колко се губи тази му водоустойчивост. Предполагам че в дъжд и порой няма да снимам, но по-скоро въпросът ми е трябва ли да се ограничавам само до водоустойчиви обективи след това, защото едва ли ще са много такива. Предполагам, че просто няма да мога да го мия на чешмата, както показват някои ревюта ... Другият ми въпрос: ако вдигна горната граница на парите, които бих отделил за фотоапарат до 1500-1600 лв, отново това ли е най-оптималният вариант ?
                И част от едно ревю на Пентакс K-S2, на което направо зяпнах: https://youtu.be/N7bpGiLKFDs?t=566.
                Водо и прахозащитените обективи са задължителни за да бъде цялата система водо и прахозащитена, иначе какво значение има откъде точно е влязла водата или прахта? Освен това, да е водо и прахозащитена една система е допълнителна екстра, която дава сериозни предимства от гледна точка дълготрайност на инвестицията :-)

                Колкото по отношение на показаното в ревюто мацане с кал и прочее, това са пълни глупости... Водо и прахозащита не означава нито че може да се мие под чешмата, нито пък да се използва за лопата... Сложна технология като фотокамерите от такъв клас не може да бъде защитена до такава степен, че да работи със сигурност след такова издевателство... и няма и смисъл...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                  Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                  Ако погледнеш това сравнение съм сигурен че и марката ще смениш
                  Най-веч виж какво става при високо ИСО

                  http://www.imaging-resource.com/PROD...ge-quality.htm

                  Типичното ревю за абсолютни лаици, което нито тества нещо, нито прави реални сравнения... При ISO над 1350 за тази конкретна матрица всичко нагоре са цифрови измислици... И тестовете при такива стойности на ISO-то показват единствено какви са алгоритмите за шумоподтискане и цветоизмисляне... В точно това отношение е и едно от най-големите предимства на Pentax, все още не си позволяват пре-обработки на RAW файла (JPEG нито използвам нито коментирам) за да мога аз да реша кое и как да обработя... Че напосладък всички се надпреварват кой каква обработка ще направи ПРЕДИ записа на RAW... което вече не е RAW, а нещо друго... ;-)
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                    Да, трябва да са ти защитени и обективите. Китаците на пентакс май си бяха защитени. Но така или иначе ако снимаш със защитено тяло и незащитен обектив - тялото ще продължи да бъде защитено от пръски (което си е защитата, тези защити са от ПРЪСКИ, независимо колко мощни, не от потапяне, независимо колко кратко, забележи на твоето филмче оня калния как го плискат с вода мощно и обилно но не го плакнат), при намокряне може да даде фира обектива но апарата няма да засмуче вода освен ако не си зает да зумваш мощно и обектива не вкара повечко влага в апарата, което при хващане навреме не е проблем.
                    Няма да си защитен от прах, който е истинския враг, ще трябва да внимаваш примерно на мотокрос състезания като се вдигнат прахоляците, понеже при зумване обектива ще помпа прахоляка вътре.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                      Колега, очевидно си пристрастен !!!
                      Факт е, че се налага да се правят снимки и с високо ИСО.
                      Факт е, че каквато и да е причината - Пентакс е доста по-зле точно там. А дали това се дължи на това, че са готини и честни пичове просто няма значение. Резултата при снимане с високо ISO е важен , а не причините довели до него.
                      Respect !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                        Аз марката не съм я избрал и ще е така докато не дам парите за него, та съм отворен за мнения. Именно, че в този ценови диапазон се появяват и фотоапарати като Canon EOS 750D, Nikon D5500 и Sony A68, на които не съм обръщал внимание и объкрването ми става още по-голямо. На хартия излиза, че никона е по-добър от канона. Та хептен изгубих ориентир. Въпросът като цяло трябва да го заформя така: Колко са по-добри по-скъпите фотоапарати с китовите обективи като Pentax K-S2, Nikon D5500, Canon EOS 750D, в сравнение с първите, които изброих Pentax K-50 и Nikon D5300 ? Струва ми се, че накрая просто по-добрата оферта или промоция ще е факторът, защото като цяло са доста близки по характеристики, с тези си обективи, като с това си мнение не казвам, че по-скъпото НЕ Е по-хубаво.
                        Относно водозащитените обективи - само Пентакс ли ги произвеждат, защото не видях да имат (в българските сайтове) обектив под 15мм.
                        И още един въпрос: прахта и влагата толкова сериозен проблем ли са ? При снимане на природа и пейзажи - влагата би била повече от прахта, като сметнем, че трябва да снимаме неподвижни, а е възможно да има мъгла, роса. Тази влаго и прахозащита със сигурност ще правят фотоапарата по-универсален и това ми харесва. Другото, което ми хареса в Пентакс, е и 5 годишната гаранция, коеот за мен е голям плюс.
                        Последно редактирано от Aleks.Zh; 23-11-16, 16:36.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                          Просто уточни за себе си в какъв сценарий най-често ще използваш апарата.
                          Какви снимки / исо, обектив , скорост- спорт, пейзаж, таймлапс, ......../ са ти най-важни.
                          И избирай спрямо това.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                            Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                            Колега, очевидно си пристрастен !!!
                            Факт е, че се налага да се правят снимки и с високо ИСО.
                            Факт е, че каквато и да е причината - Пентакс е доста по-зле точно там. А дали това се дължи на това, че са готини и честни пичове просто няма значение. Резултата при снимане с високо ISO е важен , а не причините довели до него.
                            Respect !
                            Уважаеми колега, пристрастен съм разбира се, особено към технологията, която ми дава най-много... не знам дали точно сте наясно с какво се занимавам, но точно аз снимам често в условия където се търси възможно най-много от камерата... Ако смятате че сте наясно как точно вдигането на ISO-то в камерата помага пишете ще ми е полезно... тъкмо да си разнообразя лекциите които правя по въпроса... И малко примери, да не съм голословен... Можете да пробвате и да намерите от същите мероприятия по-добри резултати, снимали са с мен поне дузина други фотографи.... ;-)

                            http://www.vpetrov-photography.com/onthestage
                            Последно редактирано от Венцислав Петров; 23-11-16, 16:54.
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                              Aз да си кажа моето аматьорско мнение, ако ще е Nikon 5та серия, разликите между D5300 и D5500 (тъч скрин) не си струват разликата в парите, а D5600 си е направо едно към едно с D5300 та не се колебай в серия 5та а си стой на D5300, но ако уцелиш промоция за D7100 скачай и не го мисли.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на първи DSLR фотоапарат

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                ...Водо и прахозащита не означава нито че може да се мие под чешмата, нито пък да се използва за лопата... Сложна технология като фотокамерите от такъв клас не може да бъде защитена до такава степен, че да работи със сигурност след такова издевателство... и няма и смисъл...
                                Протестирам
                                Може и още как. Понеже това въобще не е издевателство, а шоу. Сам по себе си всеки дъжд, колкото и да е пороен, е смесица от повече въздух отколкото вода. И миенето на чешмата, с лека струя и без изгъзици (и без сапун ) пак не е особено приключение.

                                Оставям си апарата цял ден под пръскачка, шадраванче, пороен дъжд - каквото кажеш. Но не го оставям и пет секунди в тавичка с два пръста вода. Понеже почва да гони потапяне, а то е съвсем друг филм.

                                Изпускал съм си ЕМ-5цата в басейн, за не повече от пет-десет секунди, обектива (омразния 12-50мм) само го избърсах с хавлията и го сложих на панасоника - все едно не е мокрен, тялото обаче беше глътнало малко в отсека на батерията и на картата, та полежа една седмица в кутия с ориз преди да тръгне пак все едно нищо не е било. Е, умря кондензаторчето дето дава ток на часовника и при всяка смяна на батерия губех датата.

                                A u_bo да намери къде е задна че към какво гребло тича не е истина
                                ПП Нямам никакъв проблем високото исо на пентакс да е по-зле от никонското. И двете мрат пред сони. There's always a bigger fish
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X