Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си причиних!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво си причиних!

    Михов,както каза при колите е едно, а при лова страстта и както се казва:-Да изчешеш крастата!Не са ти важни тези 2-3кг.месо и главата,със сигурност!Бъди жив и здрав.

    Коментар


    • #17
      От: Какво си причиних!

      За да не спамя в чужди теми,ще си пиша в моята,нищо че случая вече е друг и се отнася за друго!
      Питам ви колеги дали на някой му се намира бензинова помпа за фероза за продажба,и различни ли са за 95к.с. и за 86к.с.,мисля че така бяха конскитте сили!На един приятел се е прее---ла,та си търси,някой ако има на лични или на тел.0877 701740.Разчитам на бърз рефлекс от вас при наличност!Защото помпи има,но гледам първо ако я има тука и да ощастливя някой колега,отколкото някой автоджамбазин!!!

      Коментар


      • #18
        От: Какво си причиних!

        Малкото коне са карбуратор, повечето - инжекция.
        Карбураторът е с механична помпа, много напомняща помпата на Лада и е монтирана на двигателя.
        Инжекционът е с електрическа, която е монтирана от вътрешната страна на рамата, под купето, грубо под задника на задня дясна седалка.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          От: Какво си причиних!

          Благодаря Ванка,е това не го знаех,и си мислех щом моята е там,под задника както казваш,че всичките се намират там!Поне сега вече ще съм ориентиран какво да му търся!

          Коментар


          • #20
            От: Какво си причиних!

            Здравейте и честита Коледа! Покрай празниците ми остана свободно време и реших да сменя крушките на централната конзола, при управлението за парното и запалката. Въпросът ми е относно начина на сваляне на панела - изисква ли се определена последователност. Крушките намират ли се лесно или ще трябва да се побългарява?

            Благодаря предварително!
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #21
              От: Какво си причиних!

              Правил съм упражнението, но доста отдавна. Не си спомням да съм срещал някакви трудности. Светлината на запалката и пепелника по спомен беше със световоден сноп.
              Единствено гледай сега когато е студено и всички пластмаси са се втвърдили на макс, да не счупиш зъбчета и щипки.
              Крушките по спомен са стандартни и се намират.
              Успех!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Какво си причиних!

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Правил съм упражнението, но доста отдавна. Не си спомням да съм срещал някакви трудности. Светлината на запалката и пепелника по спомен беше със световоден сноп.
                Единствено гледай сега когато е студено и всички пластмаси са се втвърдили на макс, да не счупиш зъбчета и щипки.
                Крушките по спомен са стандартни и се намират.
                Успех!
                Благодаря за отговора, комши! На снимките в първия пост на темата виждам, че има 3 отвора за болтове зад панела за управление на парното - на тях ли се държи панела, че нещо не мога да си представя как да стигна до тях и като цяло как да извадя панела. Единствено ако махна пепелника ще мога да бръкна, но достъпът ще е доста ограничен.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • #23
                  От: Какво си причиних!

                  Па... не си спомням точно как беше. Колегата (забравих му името) ще каже, но аз по спомен изнизах някак копчетата на плъзгачите и махнах само пластмасата зад тях. Мисля да беше на щипки някак.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво си причиних!

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Па... не си спомням точно как беше. Колегата (забравих му името) ще каже, но аз по спомен изнизах някак копчетата на плъзгачите и махнах само пластмасата зад тях. Мисля да беше на щипки някак.
                    Благодаря още веднъж, ще човъркам утре.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво си причиних!

                      Цялото табло се маха. Централната конзола не е отделно. Даже и капака отгоре не може да се махне без да се маха таблото, но дори и да можеше да се махне - все тая. Махането му не върши никаква работа.

                      ...от друга страна таблото се маха за 20-ина минути и се слага пак за толкова. Е, това след като си го махал веднъж де.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво си причиних!

                        Епа, аз не съм махал таблото за да си сменя крушките дето светят на плъзгачите, запалката и пепелника. Не си спомням какво точно съм махал, ма не ми е отнело повече от 15-20 мин.
                        ПП: Утре живот и здраве имам процедура по затапване на ЕГР на другия змей и после от любопитство ще се пробвам на конзолата.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво си причиних!

                          На запалката се сменя лесно. За плъзгачите обаче не знам. На ферозата не съм сменял крушки - махах таблото по други причини. Но така или иначе централната конзола не се маха отделно - цял детал е с таблото. Каква беше хавата с ръчките конкретно - не помня. Помня само че ги откачах от жилата, когато свалях таблото.

                          Казвам го просто за да не тръгне някой да се опитва да сваля "барчето" отделно - просто не става.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво си причиних!

                            Понеже скоро го играх това упражнение та сега ходих до джипа и направих някоя и друга снимка за да имаш зрителна представа къде и какво да правиш Вани4!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5738947Първо махаш бутоните на плъзгачите като ги издърпваш към тебе!На конзолата щипките се намират ето тукНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:32.2 КБ
ID:5738948.Бъркаш с една отверкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:32.0 КБ
ID:5738949в отверствието където се движи плъзгача за топло студено и леко напъваш дръжката на отверката надолу,а отгоре подпъхваш малка отверка и избутваш конзолата напред и така щипките трябва да започнат да освобождават една по една!От вътрешната страна на конзолата след като е изкараш ще я ограничи двойно кабелче с фасонка за ето такава крушка-балон от най малкитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI6421.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5738950които в всеки магазин за авточасти продават по 0.50лв.тя е с две телени крачета обърнати обратно>Гледаш тел.крачета да с в правилната посока и пъхаш в цокълчето!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5738951Ето ти снимка на малките балончета и до нея по голямия балон крушки които са само за километража,да да се вижда че сега ги правих снимките на тъмното,а апрата не ми е професионален.На запалката крушката сега не съм я сменявал,но знам че беше кофти за сменяване,при всички случай сваляш пепелника и отдолу металната шейна която го държи,тя е с три винта,два странично и един фронтално,та да можеш да бъркаш с ръка към запалката,но там вече процедурата не си спомням каква беше че тази крушка я сменявах като купих джипа и съм забравил!Успех в начинанието,и не сваляй цялото табло моля ти се!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво си причиних!

                              Сашо,името ми е Валери(буклас на аватара)!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво си причиних!

                                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                                ....
                                Хиляди благодарности, колега, имам да черпя!
                                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X