Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тапицерията мирише ужасно на цигари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

    За обезмирисване на купе бих ти препоръчал Формалдехид 10% Намира се по болниците. Начин на употреба: Полива се парцал, предварително поставен във някакъв съд, така че да няма контакт с разни пластмаси, стелки и прочия по колата с поне 1/2 литър и се затварят плътно вратите за 24 часа. Другият вариант е да се нанесе по тапицериите с пуловеризатор и бързо да се затвори. Най-добре и двете. Гарантирано има ефект, така спасих колата на едни познати от смрад на забравен от няколко дни след риболов шаран в багажника. Поне веднъж годишно го правя и на моите коли този номер, като част от рутинното обслужване с цел дезинфекция и разкарване/временно, разбира се/ на акарите, които се въдят по тапицериите. Ако се затрудняваш с намирането, пиши на лични и ще ти донеса едно кило разтвор на цената на кен бира

    Коментар


    • #47
      От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

      Миризми, които не изчезват с пране, изчезват след като се посипе обилно с мляно кафе, остави се да престои известно време и после се почисти/изпере пак! Кафето не само прикрива миризми - ползват го наркотрафикантите, но и много успешно попива/извлича миризмите от околните обекти! Навремето приятел беше возил непрана вълна в тировете си а после трябваше да вози грозде. Ми тировете с пароструйка и препарати но пак му върнаха първия камион с грозде защото миришело на овце! Похарчи доста кафе да насипе тировете вътре, но след измиването миризмата на овце изчезна! Друг пример е, един беше складирал уж опаковано пале с пакети кафе обаче точно върху сифона на пода на склада. Ми хвърли го всичкото защото се усмърдя на канализация и никой не го купуваше.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

        До тук, аз така виждам нещата:

        1. Някакво изпиране.
        2. Третиране с формалдехид.
        3. Третиране с кафе.

        Ако и тогава няма резултат, смяна салон или на скрап !

        P.S. Докторе, какво се случва с тапицерията след като се напръска с формалдехида, а и ако евентуално попадне и в/у някоя пластмаса ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          ...

          P.S. Докторе, какво се случва с тапицерията след като се напръска с формалдехида, а и ако евентуално попадне и в/у някоя пластмаса ?
          Формалдехид съм ползувал за краката. Когато спортувах активно, не знам от натоварванията ли, от скапани маратонки, или чорапи... абе, краката ми миришеха ужасно, въпреки редовното миене. Тааааа, правех си една смеска с формалдехид и глицерин в легена, топиш за няколко минути, миеш, подсушаваш... Не съм забелязал да нанася вреди на пластмасовия леген. Търговската му опаковка също е пластмасова туба. С уговорката, че пластмаса е дооооста широко понятие. Върху текстил (в частен случай тапицерията) има малко по- сериозно въздействие.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #50
            От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

            Вероятно нищо. Със сигурност парите на Формалдехида не съсипват пластмасите и тапицериите, но всеки сезон си третирам обувките с пуловеризатора, предимно отвътре. Става въпрос за скъпи маратонки и тактически обувки с текстилна вътрешност и няма никакъв проблем. На мокета на пода на багажника на въпросния колега с шарана също не останаха някакви петна или поражения. Айде днес ще пробвам с някое парче плюш и ще напиша резултата от експеримента по-късно

            Коментар


            • #51
              От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

              [QUOTE=gkesov;3062098]За обезмирисване на купе бих ти препоръчал Формалдехид

              Туй (течното) не е ли формалин? Тютюневия дим съдържа Формалдехид. Да не отровя децата!

              Коментар


              • #52
                От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                Вероятно нищо. Със сигурност парите на Формалдехида не съсипват пластмасите и тапицериите, но всеки сезон си третирам обувките с пуловеризатора, предимно отвътре. Става въпрос за скъпи маратонки и тактически обувки с текстилна вътрешност и няма никакъв проблем. На мокета на пода на багажника на въпросния колега с шарана също не останаха някакви петна или поражения. Айде днес ще пробвам с някое парче плюш и ще напиша резултата от експеримента по-късно
                Хайде да те видим, що за фотограф си (преди-сега)!...и отново да кажа, че колата е чиста! Голям процент от миризмата замина с първото "пране".
                Последно редактирано от smng0303; 01-12-16, 08:44. Причина: допълнение

                Коментар


                • #53
                  От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Формалдехид съм ползувал за краката. Когато спортувах активно, не знам от натоварванията ли, от скапани маратонки, или чорапи... абе, краката ми миришеха ужасно, въпреки редовното миене. Тааааа, правех си една смеска с формалдехид и глицерин в легена, топиш за няколко минути, миеш, подсушаваш... Не съм забелязал да нанася вреди на пластмасовия леген. Търговската му опаковка също е пластмасова туба. С уговорката, че пластмаса е дооооста широко понятие. Върху текстил (в частен случай тапицерията) има малко по- сериозно въздействие.
                  Попитах щото

                  Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                  ...така че да няма контакт с разни пластмаси, стелки и прочия по колата ...
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                    Момчета коли се перат лятото сега немогат да изсъхват и се вмирисват повеше

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                      С Формалдехида опитът е негативен от към петна, избеляване и т.н. на автомобилен плюш. Снимки няма, понеже ме смързя Ако все пак шубето е повече от доверието-слагай на пода в леген и затваряй вратите !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                        На мен това с формалдехида ми хареса като дезинфекция, та мисля да си напръскам салона, но нАпролет, като се стопли времето.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Ако и тогава няма резултат, смяна салон или на скрап !
                          Ако се стигне до скрапа-свиркай.
                          Аз явно съм опак-на мен химиите, ГМО и нездравословните неща ми докарват дълголетие.
                          Та една миризма на цигари ли ще ми се опре, ще я схрускам за закуска...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Ако се стигне до скрапа-свиркай.
                            Аз явно съм опак-на мен химиите, ГМО и нездравословните неща ми докарват дълголетие.
                            Та една миризма на цигари ли ще ми се опре, ще я схрускам за закуска...
                            Ако някой си е взел лъскач, какъв е смисъла вътре да е кочина, а дори и да е ходил по гори и паланки, що да не ти е готино като влезеш вътре ?

                            Ся, Франко е друга бира.

                            Не ми харесва смръднята на цигари, и се радвам, че и по заведенията ги забраниха, щото на другия ден като се събудя, се едно, че са ми изсипвали пепелници по главата и брадата.

                            Преди 15г. имаше едни цигари "Шипка". Не знам как ги пушеха, но отстрани не се седеше. Бяха по-гадни на мирис от сегашните женскопазарни.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                              Експериментът от по-горните постове е осъществен за пореден път върху колата на жена ми, която е с плюшена тапицерия. След изпирането с някаква перяща прахосмукачка на една достойна и силно токсична повърня върху задната седалка на колата, вътре не се живееше ! Без да му мисля, след това пуловеризирах 300 мл. 10% разтвор на формалдехид и я затворих за 48 часа в топъл гараж. След това я проветрих за 5-6 часа и няма никакви следи от убийствената смрад, която даже и армейския противогаз пропускаше, докато пръсках след прането !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                                Е... вътре не се живееше ! Без да му мисля, след това пуловеризирах 300 мл. 10% разтвор на формалдехид ...
                                Надявам се, че написаното е белетристика, защото формалинът е най-сигурният битов канцероген и няма чистене. Освен това е алерген и после 1 молекула може да създаде проблем. А дори при препарати се използва р-р 2-4%.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X