Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тапицерията мирише ужасно на цигари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

    В Киата като я купих беше пушено много и предишния шофьор беше супер мърляч. След едно машинно измиване не можах да позная. Няма нищо общо с нормално миене на автомивка, машината изкарва всичката мръсотия.
    В Шумен мога да те пратя на конкретно място за перфектно почистване. Оставяш я сутринта и я взимаш на другия ден почти суха(те и без друго не я мокрят чак толкова), имат сушилня в която я оставят вечерта заедно с други неща за пране. Преди 2 години струваше 80лв. за цялата кола, иначе е около 10лв. на елемент(таван, табло, кори, задната седалка я броят май х2). Ако имаш интерес ще ти дам координати на лично за да не става реклама.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #32
      От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

      Aко е само миризмата от цигари, аз съм готов да ти озонирам колата. От Русе съм, но понякога ходя до Варна и мога да пусна машината и в твоята кола. В случай, че след 1 час продължава да се усеща НЯКАКВА миризма ще бъде безплатно. Процедурата по озонирането е 30 минути, но след това трябва да се проветрява колата поне още 30 минути, за да може да се кара колата безопасност за шофьора.
      Последно редактирано от nola; 23-11-16, 21:56.
      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

      Коментар


      • #33
        От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        Дай, моля те, нещо по-конкретно, че по описанието на Търтьо се опитах да я локализирам, но безуспешно...
        При мен всичко е пропито със сажди - резултат от две години каране с пробити тръби и гърне, отделно кал с лопати, прах с чували и поне литър кафе на различни места. Та не знам дали изобщо ще ме приемат.
        Адресът май се води ул. Драгоман 1, веднага щом завиеш от ул. Любляна се пада вляво. Аз съм доволен, но е добре да се поинтересуваш за цената на услугата. Освен това може да се наложи да си запишеш час за след няколко дни в зависимост от услугата.

        Коментар


        • #34
          От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
          ... мога да пусна машината ...

          Тази е за хладилник. Дали става и за кола?

          Коментар


          • #35
            От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

            Може, но няма да има осезателен ефект. Вероятно озонът който произвежда е под 0.5 гр. за час и предназначението му е само да намали количеството на бактерии в хладилника и то ако работи денонощно. В колата предполагам, че ще премахне миризмите, но само временно. Успешното премахване на всички миризми, микроби, бактерии и вируси в автомобилите, за 30-40 мин. се получава, но с машини произвеждащи над 5гр. озон на час. Машината, която аз притежавам е с капацитет 10 гр. за час. При обработване на автомобили тя се намира извън купето, а озонът се вкарва под налягане, чрез гъвкав тръбопровод монтиран на някоя врата. Така се озонът минава принудително през парното, климатика и всички вентилационни тръбопроводи, което гарантира траен ефект на операцията. Преди операцията е желателно да се смени филтъра на купето, а ако няма такъв в повечето случаи след известно време пак ще се появят миризми . Това се получава, поради задръстване на питата на парното и климатика с прах, кал, листа и косми, които са идеалната среда за развиване на бактерии.
            Последно редактирано от nola; 24-11-16, 22:15.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #36
              От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

              Оказа се че имам и по-мощен - 405W, но е влагоуловител с йонизатор. Ако успея да го вкарам в колата ще свърши ли работа и доколко йонизатора може да се справи с обезмирисяването вместо озонатор?

              Коментар


              • #37
                От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                Предишната ми джипка Фероза дойде от Германия. Фон Рюдигер (предишния и собственик) я беше карал само по асфалт, но я беше ползвал за пепелник. Смърдеше ужасно вътре. Едно яко пране в автомивка, която вече не съществува оправи нещата и си я карах с кеф след това.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #38
                  От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                  Вероятно 405W е това което консумира от електромера. Предполагам, че ефектът ще е по-малък и от горния озонатор.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                    Взех си я изпрана. Има подобрение, но е и силно ароматизирана-пак се усеща! Препоръчаха ми напролет отново и по основно. Тавана и вратите са минати само с препарат и забърсани. Седалките са прани но без много да ги мокрят, нещо се стресирал младежа и не посмял да полива мъжката...Не съм очаквал чудеса, поне миризмата не се усеща толкова натрапчиво в движение а само при влизане в колата. Както сподели колегата, ще се търпим, и да свиквам. Колко е тя зимата?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                      Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                      Взех си я изпрана. Има подобрение, но е и силно ароматизирана-пак се усеща! Препоръчаха ми напролет отново и по основно. Тавана и вратите са минати само с препарат и забърсани. Седалките са прани но без много да ги мокрят, нещо се стресирал младежа и не посмял да полива мъжката...Не съм очаквал чудеса, поне миризмата не се усеща толкова натрапчиво в движение а само при влизане в колата. Както сподели колегата, ще се търпим, и да свиквам. Колко е тя зимата?
                      Казах ти

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Това, че ще мирише интензивно на кафе, не значи, че смръднята на цигари ще изчезне.
                      Прахоляка който е в купето се осмърдява на цигари, та като се махне той, тогава ще изчезне и миризмата, и то не винаги на 100%.
                      Понякога трябват няколко пранета, и хубаво да се изсмучат и да се изсушат седалките, щото ако остане влага пак е проблем.
                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Пране му е майката, и може би не само едно.
                      Ако има по-сериозно зацапано по тапицерия и седалки, преди прането, може да го минеш с това.
                      Тънко е, и работи.
                      Преди прането мини салона с това което съм ти показал,
                      щото ако сам не си свършиш работата, няма да стане.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                        Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                        Взех си я изпрана. Има подобрение, но е и силно ароматизирана-пак се усеща! Препоръчаха ми напролет отново и по основно. Тавана и вратите са минати само с препарат и забърсани. Седалките са прани но без много да ги мокрят, нещо се стресирал младежа и не посмял да полива мъжката...Не съм очаквал чудеса, поне миризмата не се усеща толкова натрапчиво в движение а само при влизане в колата. Както сподели колегата, ще се търпим, и да свиквам. Колко е тя зимата?
                        Това не е пране за забърсване. Машинно ти трябва.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Това не е пране за забърсване. Машинно ти трябва.
                          Точно.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Това не е пране за забърсване. Машинно ти трябва.
                            Машината за седалките, но и там не посмял заради еърбеците. Тавана, защото да не се повреди (увисне) нещо, иначе колата е много запазена и няма нужда от пране, поддържана добре, на 80 хил. мирише на ново още! И така днес с катърчето на работа, че лъзгаво.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Казах ти

                              Преди прането мини салона с това което съм ти показал,
                              щото ако сам не си свършиш работата, няма да стане.
                              Въобще не ми се търка!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тапицерията мирише ужасно на цигари

                                Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                                Въобще не ми се търка!
                                Напълно те разбирам !

                                ... но поне тавана си направи сам с пяната на Медикс.
                                Лесно е, пръскаш и след малко забърсваш с кърпа.

                                P.S. Когато ходих да гледам джипа, преди да го взема, освен че беше ползван за работна кола от некъв общак, вътре беше пълно със смачкани кутии от 10-ки Кинг (включително и в жабката и във вратите) и пластмасови чашки, и си беше тръскал на мястото на пепелника, който липсваше.
                                Никога не съм пушил, а в колите си имам сухи, мокри кърпички и няколко вида ръкавици, и почти бях сигурен, че тая кочина няма да я взема, но след като оригиналният Мерцедесов двигател запали от показване на ключа в студено време след половин годишен престой, и заработи студен без да мърда, разбрах че това е нещото което ме устройва за проекта, а и се разбрахме за парите, щото сЕ си бЕх тръгнАл.

                                Докати чаках пътната помощ да дойде и да го вземе, събрах два найлонови пазарски плика с едри боклуци от салона.
                                Първоначалната ми идея беше друга, но ако се взима кола за ежедневна употреба, салона трябва да е перфектен, другото се прави.

                                Честит първи сняг на софиянци, а предполагам, и на всички !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X