Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Патрол Y61 размер на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Патрол Y61 размер на гуми

    Здравейте колеги,

    Очите ми станаха на понички, търся информация за гумите и размера какви ще мога да събера под калниците без да опират.
    Преди седмица се сдобих с Y61 99' 2.8 със амове и пружини OLDMAN EMU, но като ги гледам са същия размер като стоковите, така, че тук за лифт не говорим.
    Интересувам се какъв е максималния размер, който мога да събера като гума ?
    В момента съм с 16 джанти и мисля да използвам тях за целта.
    Ориентирал съм се към 285/85/16 размер, но не знам дали няма да опира някъде с точност размера е 35/11.2/16 в инчове.
    Гумата е Silverstone MT117, джипа се ползва за леки разходки и градско/извънградско каране повече.

    Ще съм благодарен, ако получа конкретна информация.
    И да.. прочетох доста не сам в този форум, но и като цяло и получвам противочетиви отговори от рода на: 35 ти стават няма грижа..
    Стоково окачване 33макс... така, че ще се радвам да получа инфо и можеби оферти за гуми

    Поздрави,
    Ник
    EX: Vitara 1.6 8v / 1995
    Toyota RJ70 2.4 EFI / 1996
    O878 / 588388 - Ник

  • #2
    От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

    Здравей Колега, карал съм на дълъг Патрул 61-ца със стоково окачване със 285/75 р16- проблеми никакви, нагоре смятам, че ще имаш проблеми с опиране, ходове и т.н. Моите гуми, от които съм много доволен бяха Cooper Discoverer ST MAXX- мека , но износоустойчива АТ гума, създаваща абсолютно безшумна и мека возия, около 1300лв са 4 гуми.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

      Първоначално публикуван от nelenkov Преглед на мнение
      Здравейте колеги,

      Очите ми станаха на понички, търся информация за гумите и размера какви ще мога да събера под калниците без да опират.
      Преди седмица се сдобих с Y61 99' 2.8 със амове и пружини OLDMAN EMU, но като ги гледам са същия размер като стоковите, така, че тук за лифт не говорим.
      Интересувам се какъв е максималния размер, който мога да събера като гума ?
      В момента съм с 16 джанти и мисля да използвам тях за целта.
      Ориентирал съм се към 285/85/16 размер, но не знам дали няма да опира някъде с точност размера е 35/11.2/16 в инчове.
      Гумата е Silverstone MT117, джипа се ползва за леки разходки и градско/извънградско каране повече.

      Ще съм благодарен, ако получа конкретна информация.
      И да.. прочетох доста не сам в този форум, но и като цяло и получвам противочетиви отговори от рода на: 35 ти стават няма грижа..
      Стоково окачване 33макс... така, че ще се радвам да получа инфо и можеби оферти за гуми

      Поздрави,
      Ник
      Това,че височината на пружините е еднаква със стоковите(свалени) ,не значи че не са лифтови .
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

        Здравей, колега,

        Аз карам с 305/70 R16 Toyo Open Country MT, със стандартното окачване и с оригиналните джанти на Птрол Y61 2.8 дълга база и не опират никъде. На височина са колкото (или малко повече от) 285/75 R16, по-съществената разлика е в ширината. Дори изглежда като да има още малко място, но за себе си още не съм намерил смисъл от по-големи.

        На другата кола, която е вдигната и с по-голям двигател, карам с абсолютно същите гуми като модел и размер. Имах 35-ци Silverstone, но поведението на колата никак не ми хареса и съм ги карал буквално общо 40 километра. Монтираха ми ги в края на работното време на гумаджиите, затова 20 км да се прибера и още толкова на другия ден да ми ги махнат Не знам колко си запознат, затова моят съвет е да се повозиш или да покараш Патрол като твоя с големи гуми, за да видиш дали ще ти хареса.

        От друга страна, както е казал колегата New hope, когато окачването още не е монтирано пружините може да изглеждат същата височина. С пет сантиметра (два инча), можеш да събереш доста големи гуми, които няма да се отразят на здравината на нищо по ходовата част. По-важно е дали ще ти хареса. За градско и извънградско гумите, които си избрал са доста трудни за изтърпяване Също е добре да се поинтересуваш как се управлява и как спира колата с тия неща. А с Тойото ходя и на по-сериозни разходки и нямам оплаквания.
        Последно редактирано от nissan_gr; 19-11-16, 19:14.

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

          Мисля,че 33"(285/75R16) ще са най - удачни.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

            Спрях се на размера 285/75/16 сега и избора на гуми и се колебая:
            SilverStone MT-117 Sport / BF GOODRICH MUD TERRAIN .. чесно казано нямам никакви наблюдения върху други марки, ако имате предложения съм на среща, за да ги погледна.

            Ако някой продава такъв размер може да ми пише също

            Поздрави,
            Николай
            EX: Vitara 1.6 8v / 1995
            Toyota RJ70 2.4 EFI / 1996
            O878 / 588388 - Ник

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

              Погледни и cooper discoverer stt . Карам с такива и съм много доволен от тях .

              Коментар


              • #8
                От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                Можеш също да погледнеш Cooper Discoverer STT Pro, което е новият модел на гумите, посочени от колегата в предишния пост и Toyo Open Country MT. С първите нямам опит, от вторите съм много доволен.

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                  Bf goodrich или Cooper.Имал съм първите в размер 255/75/15.Карал съм ги на Trooper 2.6 и бях доволен а за Discoverer STT съм чувал от познати само добри отзиви.
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                    Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                    Bf goodrich или Cooper.Имал съм първите в размер 255/75/15.Карал съм ги на Trooper 2.6 и бях доволен а за Discoverer STT съм чувал от познати само добри отзиви.
                    Става дума за BFG Mud Terrain.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                      Здравей, колега,

                      Аз карам с 305/70 R16 Toyo Open Country MT, със стандартното окачване и с оригиналните джанти на Птрол Y61 2.8 дълга база и не опират никъде. На височина са колкото (или малко повече от) 285/75 R16, по-съществената разлика е в ширината. Дори изглежда като да има още малко място, но за себе си още не съм намерил смисъл от по-големи.

                      На другата кола, която е вдигната и с по-голям двигател, карам с абсолютно същите гуми като модел и размер. Имах 35-ци Silverstone, но поведението на колата никак не ми хареса и съм ги карал буквално общо 40 километра. Монтираха ми ги в края на работното време на гумаджиите, затова 20 км да се прибера и още толкова на другия ден да ми ги махнат Не знам колко си запознат, затова моят съвет е да се повозиш или да покараш Патрол като твоя с големи гуми, за да видиш дали ще ти хареса.

                      От друга страна, както е казал колегата New hope, когато окачването още не е монтирано пружините може да изглеждат същата височина. С пет сантиметра (два инча), можеш да събереш доста големи гуми, които няма да се отразят на здравината на нищо по ходовата част. По-важно е дали ще ти хареса. За градско и извънградско гумите, които си избрал са доста трудни за изтърпяване Също е добре да се поинтересуваш как се управлява и как спира колата с тия неща. А с Тойото ходя и на по-сериозни разходки и нямам оплаквания.
                      Може ли да пуснеш някоя снимка как стоят тези 305/70 R16ки на Патрола със заводското окачване. Имал ли си проблеми с просвета, закачали ли са ти някъде?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                        Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                        Може ли да пуснеш някоя снимка как стоят тези 305/70 R16ки на Патрола със заводското окачване. Имал ли си проблеми с просвета, закачали ли са ти някъде?
                        Здравей, колега,

                        Нямам хикакви проблеми с този размер гуми. Единственото ми притеснение беше дали ще влизат в калниците при горна мъртва точка, но няма проблем, ще се съберат и по-широки. Никъде не опират дори при максимална артикулация на окачването и завити гуми.

                        Ще потърся снимки да кача, стоят много добре

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          Здравей, колега,

                          Нямам хикакви проблеми с този размер гуми. Единственото ми притеснение беше дали ще влизат в калниците при горна мъртва точка, но няма проблем, ще се съберат и по-широки. Никъде не опират дори при максимална артикулация на окачването и завити гуми.

                          Ще потърся снимки да кача, стоят много добре
                          Мисля. че го знам този Патрол - син ли е?
                          Специално го разгледах и останах леко изненадан. че размера влиза безпроблемно на стандартното окачване. а и стои добре.
                          През лятото го виждах редовно. докато разхождах кучето - нещо като съседи сме.
                          Течеше му резервоара.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нисан Патрол Y61 размер на гуми

                            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                            Мисля. че го знам този Патрол - син ли е?
                            Специално го разгледах и останах леко изненадан. че размера влиза безпроблемно на стандартното окачване. а и стои добре.
                            През лятото го виждах редовно. докато разхождах кучето - нещо като съседи сме.
                            Течеше му резервоара.
                            Точно този е Сега вече не тече Скоро ще се появи доста освежен

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X