Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за цилиндър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за цилиндър

    От известно време ме мъчи един въпрос относно цилиндрите .И той е ,защо някои цилиндри са щамповани с различни букви ,например моя цилиндър отзад е щампован с "А" ,но съм виждал и други които са с "B" ,та каква е разликата между тях .За буталата е ясно ,че са a,b,c през 0,01мм ,но цилиндрите си мислех ,че се произвеждат само в един размер .

  • #2
    От: Въпрос за цилиндър

    И за цилиндрите важи същото условие.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за цилиндър

      Добре де ,но ако кажем ,че стандартният цилиндър (стоковия) е 72,00мм или А-размер ,Б=72,01мм и Ц=72,02мм .Обаче на пазара се предлагат само три размера бутала 71,93мм ,71,94мм и 71,95мм .И ако на цилиндър размер-Ц сложим бутало-Ц за да се получи клиранс 0,07мм ,то този цилиндър ще изкара едно бутало(или максимум 2) по простата причина ,че няма следващ размер бутало .

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за цилиндър

        Аз пък да попитам в тази тема. По какво се разбира, че дадено бутало е за смяна. Не говорим за случая в който буталото е навън от цилиндъра и го премерим.
        Също така ако по цилиндъра си стои хонинга това значили, че е ОК с размера.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за цилиндър

          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
          Аз пък да попитам в тази тема. По какво се разбира, че дадено бутало е за смяна. Не говорим за случая в който буталото е навън от цилиндъра и го премерим.
          Също така ако по цилиндъра си стои хонинга това значили, че е ОК с размера.
          По компресията .Цилиндъра е хубаво да се измери ,но ако седи хонинга слагаш следващ размер бутало и газ .

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за цилиндър

            Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
            Добре де ,но ако кажем ,че стандартният цилиндър (стоковия) е 72,00мм или А-размер ,Б=72,01мм и Ц=72,02мм .Обаче на пазара се предлагат само три размера бутала 71,93мм ,71,94мм и 71,95мм .И ако на цилиндър размер-Ц сложим бутало-Ц за да се получи клиранс 0,07мм ,то този цилиндър ще изкара едно бутало(или максимум 2) по простата причина ,че няма следващ размер бутало .
            Ако стигнеш до последния размер на буталото ,продължаваш да слагаш него - нищо, че хлабината в първия момент ще е с 1 или 2 стотни в повече от нормалното. Наблюдавал съм с колко се износва буталото за период от два сезона - с 15-20 стотни.Зависи и от прахоляка който лапа двигателя, защото филтъра го лови до време . Залагам единствено на ковани бутала ,които са в пъти по-здрави от летите, но са по-тежки с около 10грама. После идва момента когато цилиндъра вече прави ръб и излизат претъркани петна на никасила - респективно, нов никасил
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за цилиндър

              Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
              Ако стигнеш до последния размер на буталото ,продължаваш да слагаш него - нищо, че хлабината в първия момент ще е с 1 или 2 стотни в повече от нормалното. Наблюдавал съм с колко се износва буталото за период от два сезона - с 15-20 стотни.Зависи и от прахоляка който лапа двигателя, защото филтъра го лови до време . Залагам единствено на ковани бутала ,които са в пъти по-здрави от летите, но са по-тежки с около 10грама. После идва момента когато цилиндъра вече прави ръб и излизат претъркани петна на никасила - респективно, нов никасил
              Ясни са ми тези неща ,на моя му сложих бутало.Виж даже ,че висеко имат само един размер бутало за гаски .Но ми е интересно значението на буквичката ,която е щампована отзад на цилиндъра .Мислех ,че всички цилиндри ги правят 72,00мм ,но тогава защо на едни пише А ,на други B .

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за цилиндър

                Нямам идея защо пропускат А. Няма логика, но е факт.Имам нов цилиндър 300сс комплект на S3 ,който е произведен 2016г и е с щампа B - и буталото е с В.На 250 сс не съм виждал с В .
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за цилиндър

                  Явно е изпуснат размера и да не ходи зян го пускат така.

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за цилиндър

                    Колеги, колко бутала горе-долу издържа един цилиндър преди да е за нов Никасил?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за цилиндър

                      Първоначално публикуван от ZzZKat Преглед на мнение
                      Колеги, колко бутала горе-долу издържа един цилиндър преди да е за нов Никасил?
                      Ако ги сменяш на колкото пише в мануала ,може и 20 бутала да изкара ,а може и едно да неустиска .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за цилиндър

                        Какво значи това? Говорим за поддържане на чист въздушния филтър, каране с масло, което отговаря на JACO FC-стандарта в съотношение 1:35...и сменяне на бутало на около 100-120 часа(така ме посъветваха хора, които имат дългогодишен опит с тези мотори и се състезават дори)...при това положение колко бутала би издържал никасила? Според мен е твърде скъп...Въпроса ми се отнася към цилиндрите на 2Т мотор, защото доколкото знам 4Т не се нуждаят от нов никасил толкова често...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X