Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Range Rover 2008 "разбира", когато маслото в мотора е за смяна и влиза в авариен режим - не може да се форсира, засилва плавно, но бавно до 40-50 ч. мах и не работят специалните режими. Има датчик и на пробката за източване.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
      Като се вземе предвид скоростта на продажби на ел. автомобили в момента в света, доста ще е, а и производителите на масла не са като нас българите да решават всичко в последната 99 минута. Всичко е въпрос на дългосрочни планове.
      Явно гледаш прогресиращият % в статистиката за новите продажби, особено там където са си надвили на масрафа, но едва ли изведнъж ще се изхвърлят неелектрическите автомобили, а камионите, които са сериозен консуматор на ГСМ, въобще няма да коментирам.
      ... иначе тенденцията не е лоша, но за всичко различно от околоградско към този момент е нереалистична.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Не бой се народе,тия които имаме ясна представа кое и как сме малцинство,под нас идва поколение раснали с електрониките в ръка и за тях е нормално да не му трака и дими та има да чакате да се върне света там къде му е мястото.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Скоро, скоро, колко да е скоро ?
          Скоро.
          Вероятно вече го има на по-засуканите модели.

          Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
          Като се вземе предвид скоростта на продажби на ел. автомобили в момента в света
          Ел. автомобили също имат експлоатационни течности.

          Отделно че в продажбите на автомобили с ДВГ не се наблюдава никакво забавяне на растежа, в световен мащаб.

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          има да чакате да се върне света там къде му е мястото.
          В 1975 година няма да се върне, това е сигурно.

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Скоро.
            Вероятно вече го има на по-засуканите модели.

            Ел. автомобили също имат експлоатационни течности.

            Отделно че в продажбите на автомобили с ДВГ не се наблюдава никакво забавяне на растежа, в световен мащаб.

            В 1975 година няма да се върне, това е сигурно.
            Така е, има някакви течности, но не са масла. На Тесла знам,че има комплект за смяна на всеки 4 години, който струва 1800 Евро. Не змам къде му излиза на собственикът сметката.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Явно гледаш прогресиращият % в статистиката за новите продажби, особено там където са си надвили на масрафа, но едва ли изведнъж ще се изхвърлят неелектрическите автомобили, а камионите, които са сериозен консуматор на ГСМ, въобще няма да коментирам.
              ... иначе тенденцията не е лоша, но за всичко различно от околоградско към този момент е нереалистична.
              Точно така, но никой по-горе не говореше за "едва ли не изведнъж" нали? Говорехме за един продължителен период.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                Точно така, но никой по-горе не говореше за "едва ли не изведнъж" нали? Говорехме за един продължителен период.
                Еее, за "продължителен период" само Оня знае какво ще се случи.

                ... а относно "връщането назад", миии, поне в тоя живот, няма нито задна, нито риплей.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Range Rover 2008 "разбира", когато маслото в мотора е за смяна и влиза в авариен режим - не може да се форсира, засилва плавно, но бавно до 40-50 ч. мах и не работят специалните режими. Има датчик и на пробката за източване.
                  Да не "разбира", след навъртени предвидените в сервизните настройки километри.

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                    Така е, има някакви течности, но не са масла. На Тесла знам,че има комплект за смяна на всеки 4 години, който струва 1800 Евро. Не змам къде му излиза на собственикът сметката.

                    Тия с Теслите сметката не я гонят,аз един не знам да е взел Тесла пък да си мисли,че е евтино,повечето са или изкуфели зелени или милионери или се кефят как върви или престиж се гони.......ма един няма да каже Бе аз да набия 100 бона пък после ше избивам като не плащам нищо.Няма го тоя филм
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      Така е, има някакви течности, но не са масла. На Тесла знам,че има комплект за смяна на всеки 4 години, който струва 1800 Евро. Не змам къде му излиза на собственикът сметката.
                      Разглеждахме от професионална гледна точка (пожарникар съм) ,електрически хюндай. Има си "скоростна кутия" (всъщност редуктор със трансмисионно масло) ,полуоски ,спирачни апарати със традиционно феродо ,както и охладителна система с антифриз и радиатор.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Разглеждахме от професионална гледна точка (пожарникар съм) ,електрически хюндай. Има си "скоростна кутия" (всъщност редуктор със трансмисионно масло) ,полуоски ,спирачни апарати със традиционно феродо ,както и охладителна система с антифриз и радиатор.
                        Е, аз не помня да съм видял на Тесла охладителна система с антифриз и радиатор. Възможно е да ги има, но поне на мен не ми бяха показани. Продавачът уж ми показа, шасито с амортисьорите, пружините и спирачните апарати, двата двигателя (пломбирани един отпред по-малък и един по-голям отзад и отделно купето на стойки, като каза,че останалото са само батериите между шасито и купето. Вярно е че беше преди 5 години, може да са направили оттогава нещо по-ново и "революционно".
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tesla_2653_bonnet.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5820048
                          Имат и то сериозен. При зареждане и голям товар , батериите се нагряват сериозно, а това е лошо за техния живот.

                          Електромотора също се нуждае от охлаждане. Колкото повече вдига температурата толкова му пада мощността, това е и най трудното

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Биол, мерси за инфото. От снимката ти, разбрах,че нищо не са ми показали тогава в салона на ТЕСЛА. Има резон в това,което казваш за батериите и за охлаждането им,инъче....Яшно тия вентилатори не харчат много ток, инъче за охлаждането ще отива доста енергия от необходимата за движение.Аз лично съм голям неприятел на колите задвижвани само от ел. енергия от чисто екологична гледна точка. Тук в Германия има вече толкова противници на тези автомобили. Не само заради лобиизма и местното производство и т.н. ,но се манипулира хорското мнение и едва ли не, вижте как караме и природата остава зад нас зелена.А законът за запазване на енергията, производството и рециклирането на батерии и др. факти никой не взима предвид. Но , може би това е друга тема, аи вероятно вече обсъждана тук. Аз все по-повече започвам да се убездавам,че водородната кола има огромно бъдеще. Тойота вече правят такива автомобили, водородът е най-разпространеният елемент в природата и при изгарянето му има нулеви вредни емисии - чиста водица, дето даже съм виждал някои мениджъри да я пият.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Аз се чудя точно на немеца как ще успеят да му отнемат дизела
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                                Аз се чудя точно на немеца как ще успеят да му отнемат дизела
                                Много просто, немците са бетер наведени главици от нас. Щом трябва и някой им казва отгоре,ще наведат главици и ще си платят да разкарат макар и не бързо дизела. Проблемът е при франсетата, там над 60% от колите са с дизел и ще има пак дето се казва на турски език "чок француз бамбашка патаклама = Шеликата Френска Буржоазна Решолюция).
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X