Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Всички електрически коли имат радиатор и перки, че и някакъв род антифриз. Охладителната уредба си има отделен компютър.

    Радиаторът е по-голям от сродна по мощност бензинова кола - причината е не че грее повече, а че трябва да се поддържа по-ниска температура.

    Лесно е да охладиш нещо което е загрято до 100 градуса. Ако обаче нещото е загрято до 50, а навън е 40, става интересно.

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      На мен ми направи впечатление вакуумния усилвател на спирачната помпа... Не можаха ли нещо по-съвременно да измислят???
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        На мен ми направи впечатление вакуумния усилвател на спирачната помпа... Не можаха ли нещо по-съвременно да измислят???
        Тези спирачки така или иначе на практика не се използват, освен при аварийно спиране. Поради което са заложили на сигурното.

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          На мен ми направи впечатление вакуумния усилвател на спирачната помпа... Не можаха ли нещо по-съвременно да измислят???
          Измислили са де. Вързали са казанчето за спирачна течност със "свинска опашка", което категорично е нововъведение...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            Не само заради лобиизма и местното производство и т.н. ,но се манипулира хорското мнение и едва ли не, вижте как караме и природата остава зад нас зелена.А законът за запазване на енергията, производството и рециклирането на батерии и др. факти никой не взима предвид. Но , може би това е друга тема, аи вероятно вече обсъждана тук. Аз все по-повече започвам да се убездавам,че водородната кола има огромно бъдеще. Тойота вече правят такива автомобили, водородът е най-разпространеният елемент в природата и при изгарянето му има нулеви вредни емисии - чиста водица, дето даже съм виждал някои мениджъри да я пият.
            Като не специалист в областта да предложа друга гледна точка.
            Човешката цивилизация се развива при кризи, а когато няма ще си създадем.

            Бензиновия двигател е архаична технология, безумна глупост, и разхищение на ресурси. Каквото и и да правим, както и да го подобряваме- той си е братовчед на парния двигател. Колкото и турбини и клапани да му слагат- той си е топлинен двигател и се подчинява на същата физика като парата. Факт е, че просъществува сто (и отгоре ) години което донякъде е успех , но от 30-40г е спирачка на развитието.

            Електрическите коли са зле, много зле, но всяка технология в началото е така. Трябва да стане масова , за да почнат да я развиват. В момента има доста интересни разработки на батерии, все по евтини и без кобалт, вече се появяват и нови двигатели.

            ПП
            Все пак да отбележим , че теслата на Мъск навъртя за година, милиард и двеста милиона км само с един чифт гуми и не виждам нещо да я спре.

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Съгласен съм, бензиновият двигател има КПД от 25%. Обаче, да те питам, знаеш ли какво струва производството на една батерия? Имаш ли представа, вместо бензиностанция, какъв завод трябва да изградиш за да зареждаш батериите насред магистралата? 100км в момента Фолксваген пише,че ги минава с 21 Киловата. Как ще се справят еколозите с рециклиранетона батериите и какво ще правят всички някой ден (много скоро), след като голямото блато богато на литий в Боливия пресъхне? Тесла в момента, ако четеш икономически новини е под много яко напрежение и инвеститорите са много скептични с плановете на Мъск. От друга страна аз съм за двигателя с вътрешно горене, но освен бензин и дизел си пропуснал да прочетеш поста ми докрая,куъдето пиша за водорода. Там при него нещата са доста по-различни, нали? А за изгорялата като факла ТЕСЛА в Москва наскоро на МКАД-а даже ще си премълча.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                ...Все пак да отбележим , че теслата на Мъск навъртя за година, милиард и двеста милиона км само с един чифт гуми и не виждам нещо да я спре.
                Да няма грешка в цитираното изминато разстояние?
                С един чифт гуми не могат да се изминат милиард километра дори и със самолет, какво остава за нещо при което гумите са в непрекъснат контакт с пътната настилка...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Явно се има предвид с повечко чифта. Километрите са тук важни.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Да няма грешка в цитираното изминато разстояние?
                    С един чифт гуми не могат да се изминат милиард километра дори и със самолет, какво остава за нещо при което гумите са в непрекъснат контакт с пътната настилка...
                    Няма грешка , нито в гумите нито км ( даже са отгоре ) 1 200 000 000км за година
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:991-ratio-tesla-kosmos.jpg
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5820170

                    Литии има , кобалта е проблем, но работят хората в различни посоки. - Немците се хвалеха с графенови батерии. Като има пари ще мислят.

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Не ми стана ясно, какви са видовете масла в електричките и какви са разликите в техният състав ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        Няма грешка , нито в гумите нито км ( даже са отгоре ) 1 200 000 000км за година...
                        Ааа, имал си предвид реактивната версия. Първия път не схванах закачката.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X