Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

    Глупости, половин процент сяра... де да беше така. Горивото в България е с много малко сяра и заради това има понижен вискозитет и влошени мазилни качества, особено при продължителна употреба. Затова и се налага добавянето на биодизел.
    CF-4 маслата са най-добрите, оттам насам се влошават заради капризните периферни системи по двигателите.
    Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
    CF Статус: Актуален
    Въведен през 1994 за офроуд, индиректно-впръскващи и други дизели, вкл. и такива използващи гориво с над 0,5% сяра (каквото е в България). Може да се използва вместo CD.

    Коментар


    • #32
      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

      Kaрайте си колите с най-евтиното масло, което отговаря на критериите заложени от производителя и го сменяйте на всеки 5000км., вместо да слагате скъпо и да го сменяте на 10-недай си боже 15к, като освен през пробката изсмуквайте остатъка през тръбичката на щеката, защото старото окислено масло, което остава в двигателя компрометира новото, това е най-доброто, което може да направите за вашите коли!

      Коментар


      • #33
        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

        Сменям на 7000 мили или грубо над 11 000 километра,с такава смяна тук вървят по над 500 000 мили някои мотори,други и повечко.
        Карам неодобрени от производителя масло.
        Сипвам му от скьпичкото,че добро и евтино няма,само добро и скъпо пък аз гледам да е добро.

        Евтино и на 5000 не съм пробвал как е,аз толкова моите не ги карам,по десетина години само и по 4-500 000 километра.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

          Ето тук https://www.oil-club.ru/forum/topic/...top-oyl-kluba/ 'братушките', са си направили труда да направят класация на най-добрите масла според вискозитета и типа, като за всяко масло има лабораторни изследвания, на ново и отработено, има достатъчно добри масла за под 15лв. литъра, примерно Petro canada supreme synthetic, което струва около 13лв. литъра, ако това масло го сменяте на 5к. с нито едно друго масло, което струва двойно и го сменяте на 10к. няма да постигнете същите резултати, просто защото с напредване на километрите колкото и добро да е маслото, то губи качествата си и примерно на 10к. по-скъпото масло ще маже значително по-зле от по-евтиното на 5к., тоест последните 1-2к. километра карата със кофти масло.

          Коментар


          • #35
            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
            Ето тук https://www.oil-club.ru/forum/topic/...top-oyl-kluba/ 'братушките', са си направили труда да направят класация на най-добрите масла според вискозитета и типа, като за всяко масло има лабораторни изследвания, на ново и отработено, има достатъчно добри масла за под 15лв. литъра, примерно Petro canada supreme synthetic, което струва около 13лв. литъра, ако това масло го сменяте на 5к. с нито едно друго масло, което струва двойно и го сменяте на 10к. няма да постигнете същите резултати, просто защото с напредване на километрите колкото и добро да е маслото, то губи качествата си и примерно на 10к. по-скъпото масло ще маже значително по-зле от по-евтиното на 5к., тоест последните 1-2к. километра карата със кофти масло.

            Доста комерсиален поглед. /на "братушките"/

            Качествените масла се познават именно след 8000 км. Рециклираното/евтино/ престава да си изпълнява функциите след тези километри ,докато истинското си ги запазва.

            Коментар


            • #36
              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
              Kaрайте си колите с най-евтиното масло, което отговаря на критериите заложени от производителя и го сменяйте на всеки 5000км., вместо да слагате скъпо и да го сменяте на 10-недай си боже 15к, като освен през пробката изсмуквайте остатъка през тръбичката на щеката, защото старото окислено масло, което остава в двигателя компрометира новото, това е най-доброто, което може да направите за вашите коли!
              Може би най-логичното и единственно възможно и сигурно нещо, което човек може да направи по повод избора/смяна на масло.
              Винаги съм се чудил какво толкова смешно и погрешно има в това, човек да кара и сменя често със масло собствен бранд на Кауфланд/Лидъл/Била, което е евтино, но препакетирано при производител, защото са заявени количества. А при тази цена и марка е абсурд някой да седне да го ментосва. Например лидълското масло 5W40, MB229.3 май се оказва немското pennasol и на цена от 30лв/5 литра човек може да си го сменя 4 пъти в годината на всеки сезон даже ако иска.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #37
                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                Защо да го сменяме 4 пъти в годината като то идеално си работи в нормалния интервал на смяна?

                Еееее да де, в наточени бегачки може и да не работи идеално. Такъв е животът.

                За наточените бегачки си има щанд с наточени цени. И скъпите не работят идеално в наточените бегачки ама поне струват скъпо та разкарват дежурните мрънкала.


                Но и не разбирам какъв е тоя плач по "изгубеното качество" и интервалите за смяна. Терминът "удължен интервал за смяна" и числата от рода на 30 хиляди километра не са се появили случайно и не се отнасят до маслата от 60-те и 70-те години, нито пък до машините от онези времена. И със сигурност не се отнасят само до ниския клас VAG дето от нови си имат механизъм за опресняване на маслото - чрез доливане.

                Рециклирането, ... ми колко да са проблем "късите вериги" ? Малко повече изпарителни загуби.
                Последно редактирано от Ясен; 30-01-19, 09:30.

                Коментар


                • #38
                  От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Защо да го сменяме 4 пъти в годината.....
                  Не го смяняйте. И не съм казвал, че трябва. Казах, че на тая цена може като стой та гледай...
                  Последно редактирано от imarh; 30-01-19, 11:01.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #39
                    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                    Ясене, изводите са върху хидро- динамичната теория на смазването.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Защо да го сменяме 4 пъти в годината като то идеално си работи в нормалния интервал на смяна?

                      Еееее да де, в наточени бегачки може и да не работи идеално. Такъв е животът.

                      За наточените бегачки си има щанд с наточени цени. И скъпите не работят идеално в наточените бегачки ама поне струват скъпо та разкарват дежурните мрънкала.


                      Но и не разбирам какъв е тоя плач по "изгубеното качество" и интервалите за смяна. Терминът "удължен интервал за смяна" и числата от рода на 30 хиляди километра не са се появили случайно и не се отнасят до маслата от 60-те и 70-те години, нито пък до машините от онези времена. И със сигурност не се отнасят само до ниския клас VAG дето от нови си имат механизъм за опресняване на маслото - чрез доливане.

                      Рециклирането, ... ми колко да са проблем "късите вериги" ? Малко повече изпарителни загуби.

                      По същата логика, по която може да си слагаш нови зимни гуми преди всеки сезон, нищо че си минал 1000км със старите, а лятото си с други според сезона, като задължително изхвърляш "старите" зимни.
                      По същата логика може да си купиш две кила ябълки, да отхапваш от всяка, и после в коша, като така постоянно ще ядеш прясна ябълка.

                      Ово е стАндарт !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                        Моето лично подозрение е че маслата при кола с турбо се скапват за отрицателно време от високата температура .Едно времешните препоръки за смяна на 6к км май са верни.
                        Мотула го зачеркнах от списъка още преди 5-6години.Тогава две смени слагах първо минералка после синтетика .По стечение на обстоятелствата точно тогава сложих и допълнителни прибори за налягане и температура на маслото.Бях изумен от налягането което показа 8 до към 10 бар на студен мотор и 4-6 бар като загрее .Много скоро 3-4к км стана 6 бар на студен и 2.5 -3 на загрят двигател .След смяната това масло го поразгледах от любопитство- беше станало черно и гъсто като катран.Карам само на газ и мобила с който карах преди винаги е излизал бистър на 10000км .Колата е без турбо.
                        Имам един форд с 1.8 турбодизел TDCI мотор и му дават смяна на 28000км пробег с лонглайф масла и на толкова ги сменям?! Ужас .Не ми се мисли какво е в тоя мотор на 100к а той вече ги чукна ???
                        За скапването, американците дето всичко им е по-качествено от на нас, дават за мощни коли 3.000 мили (4800 км), за всички останали 4700 (7500 км). - това са предписания за коли отговарящи на еко стандарти Евро-ІV, Евро-V и актуалния ULEV (Ultra Low Emission Vehicle) за Калифорния, а също и не по-малко здрави, технологични, икономични и форсирани (12.5:1 сгъстяване за 2.0 актуалния бензинов Фрд Фокус за САЩ) от европейските.
                        Трябва да се отбележи, че на по-старите коли с ангренажна верига им даваха 4.500 км при положение, че по магистрала харчеха по 1л./1000 км.
                        Евро -5 (минус 5) от тази гледна точка няма значение, защото двигателят ти така цапа и къса маслото, че пробег от повече от 4.500 километра с каквото и да било масло не е препоръчителен!

                        Има всички предпоставки за минимален пробег между смените:
                        - лошо смесообразуване;
                        - не контролирано качество на сместа (АФР);
                        - Лошо изгаряне и слабо запалване;
                        - не точни луфтове;
                        - груби триещи повърхности;
                        - лош и непостоянен температурен режим;
                        - зъбни колела на ангренажа;
                        - плоски полу-триещи, полу-въртящи повдигачи;
                        - кобилици;
                        - турбо
                        - високо натоварване от 4х4, офроуд, лоша аеродинамика, груби гуми и тежка каросерия с трансмисия с големи загуби;
                        - не постоянни режими заради офроуда, т.е. двигателя освен, че се товари и не работи с АФР 14.7, а с по-богат заради постоянните доускорения.

                        Аз бих сменял маслото на 2-3.000 км. И вече си направи сметката дали го товариш зверски.
                        Поздрави!
                        Последно редактирано от loid; 31-01-19, 11:17.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #42
                          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                          Аз имам питане относно моя автомобил: Производителят казва да се сменя маслото веднъж годишно или на 20.000 км (5W-30, а след сервисния бюлетин 5W -40). Моторът ми е 250 коня дизел на ВМ мотори, сложиха му на последната инспекция месец май някакво масло от бранда "Селения", но аз съм се насочил към америакнското масло АМСОЙЛ 5W-40. От последната смяна съм минал месец май 2018 точно 11.000 км. Въпросът мие , в случай,че искам моторът ми да достигне "достойни старини" (300-400.000 км), въпреки че съм в гаранция и още не е дошло времето за смяна според дисплея на колата ми, дали не да отида по-рано в сервиза и да ми го сменят по-рано и бихте ли препоръчали избраното от мен малсо на АМСОЙЛ с посочения от мен вискозитет,който отговаря на критериите на производителя?
                          Благодаря предварително.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • #43
                            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                            Доколкото ми е известно повечето Amsoil масла не се разбират добре с дпф-и и катализатори трябва да го имаш предвид и най-добре да отправиш запитване до представителстовото им в щатите, кое масло биха ти препоръчали за твоят двигател, иначе като качество са много добри и можеш спокойно да си ги сменяш на 10к. ако караш предимно на дълго и на по-кратки интервали градско или на около 250-300 моточаса макс! и това е моят съвет ако те е грижа за двигателя, като вискозитет слагай 0в30, дизелите не развиват толкова високи работни температури и нямат нужда от висок топъл вискозитет, особено ако не караш агресвино и не вдигаш температурата на повече от 75% за продължително време, това с повишаването на топлия вискозитет е с превантивна цел и реално ти сам трябва да си прецениш масло с какъв вискозитет да слагаш според средната температура, която развива двигателя на база климата и стила ти шофиране, студеният вискозитет трябва да ти е нисък, тъй като дизелите по-бавно достигат работна температура и реално маслото маже по-продължително с ниския вискозитет, тоест маслото е гъсто по-продължително време. Друго масло, което е много добро е Рaвeнол, като типа отново с консултация с представителстовот на марката спрямо двигателя.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                              Че то има ли дизел автомобил,който да не е с ДПФ ве4е, чер тия в САЩ да не са го взели предвид като продават маслото си дори и в Германия?
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #45
                                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                                Че то има ли дизел автомобил,който да не е с ДПФ ве4е, чер тия в САЩ да не са го взели предвид като продават маслото си дори и в Германия?
                                Европейските формули за съвместими с дпф, но пак ти казвам консултирай се с представителството или виж мисля, че имаха калкулатор за избор на масло.
                                PS. Eто https://www.amsoil.com/lookup/auto-and-light-truck/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X