Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    За Калифорния имаш предвид вероятно ? В България 20/нещо си бих карал само от Май до Септември.
    Ами нали с колегата обсъждаме моята бангия дето клати налягането на ниски обороти. И да, моята бангия е в Калифорния.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      И нещо ми намирисва, че навремето са ги карали с 20W50 тия моторетки.
      Че твоята бангия колко моторетки е имала и няма ли някаква история от предишни собственици с какво масло са я карали ? Нещо лепенки ?

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Моторетките са и само 1 ма гаранция няма,едно време аз я преглеждах и не си личеше да е сменян мотора ма знае ли човек.

        Лепенки не съм видял да има ни на неговите ни на кое да е тук.


        А и да добавя - не и идва гъсто или поне не е от това,моите имат поне по 50 000мили с това масло преди да пуснат 5/50в нормална продажба та не е от това,на мен налягане не ми е мърдало пък гаранция повече бой са видели от неговата.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
          Дебело му идва, за това ти ги прави тези номера, това е рейсинг масло и иска яко жега, за това като го сръчкаш започва да мърка, пробвай с това на следващата смяна, принципно това е правилният вискозитет за този мотор.
          Браточка, знаеш ли с какво дразниш?! Ако се опитваш да продаваш нещо,плати си и го пускай като реклама.Айде фарисеите у лево от храма!
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Ти еба мамата на темата,тъкмо бях започнал да се замислям дали да не хвърля 40 литра масло и да почна на ново ма с воднисто,че това дебело идва.



            Дебелото е одобрено за мотора,с 15/40 върви,онова дизеловото,но 15/50 дебело му идвало,5/50 му добре...........ма няма кой да мисли повече от 3 изречения,важното е лаф да става,дебело...........премълчах си,брои ми се,одьртявам значи.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Мъркането идва от това, че съм “продухал” моторетката. Тежичко и идва да я върти жената само в квартала. Иска си аутобан, ама жената рядко се качва на магистрала, пък даже и там пак не стига 2000 оборота. Горкото V8!
              А за ниското налягане на загрял мотор при по-гъсто масло, я ми го обясни. На мене мама ми е казала, че гъстото масло ще държи по-високо налягане. И нещо ми намирисва, че навремето са ги карали с 20W50 тия моторетки.
              Просто пробвай с 5в40 на следващата смяна, да видиш как ще се държи двигателя, може пък да му хареса, но със сигурност няма да му навредиш, а и все пак всичко си пробвал освен промяна на вискозитета на маслото

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Дебелото е одобрено за мотора,с 15/40 върви,онова дизеловото,но 15/50 дебело му идвало,5/50 му добре...........ма няма кой да мисли повече от 3 изречения,важното е лаф да става,дебело...........премълчах си,брои ми се,одьртявам значи.
                А бе аз знам, че за тоя мотор бенц препоръчва 5в40, че и с 0в30 го карат и не се оплакват

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                  , че и с 0в30 го карат и не се оплакват
                  То става и е добре особено ако сте в Швеция, или някъде на по хладно..............и 20W50 става, но при жегите в тропиците.

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    То става и е добре особено ако сте в Швеция, или някъде на по хладно..............и 20W50 става, но при жегите в тропиците.
                    To хубаво, ама в момента в Сан диего според интернета температурата е с 5гр. по-висока от тази в Стокхолм. 5в40 е много балансирано като вискозитет масло, дето става и за Швеция през зимата и за Калифорния през лятото.

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                      To хубаво, ама в момента в Сан диего според интернета температурата е с 5гр. по-висока от тази в Стокхолм. 5в40 е много балансирано като вискозитет масло, дето става и за Швеция през зимата и за Калифорния през лятото.
                      А кво ше кажеш за 0W40 в такъв случай ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Амсоила е едно от хубавите масла.

                        А за бардала "или хубаво или нищо" както се казва...

                        Щатска компания на която в Европа маслото се прави в Белгия по лиценз.За съжалние дори в магазина(в склада) на официалния им вносител в България когато ходих за последно бутилките им с масло са без щампа на дата, час, минута на производство...

                        Как тогава контролират качеството си и каква е системата им за контрол...

                        Ето и за порочутият им bardahl BDC - у нас икономията на гориво е "до 10%", а в Холандия същият продукт е с "икономия на горивото до 3%" - повече от 3 пъти(300%) преувеличение/лъжа.Как да им вярвам:


                        В Холандия: https://www.bardahlshop.com/bardahls...%28bdc%29.html
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бардал бдц.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5808593

                        В България: http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бардал бдц бг.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5808594


                        "Намерете разликите" ...

                        За нещо толкова елементарно, видимо и сравнимо лъжат, а какво остана за другото...

                        Предпочитам масла произведени само на едно място в света, а не по лиценз на които се знае както мястото на производство, така и производителя, дата час и т.н.

                        На немалко производители маслата се правят в няколко завода, а не само в един.Някои нямат и собствени заводи.
                        Последно редактирано от Justif; 10-02-19, 13:31.

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Съвсем примерно, 3% също е в множеството "до 10%".
                          Отделно, в България има по-скапано гориво, при което има повече възможност за подобрение(пак примерно).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Рекламата в България и в Белгия е различно регулирана. Оттам и различните проценти.

                            Освен това, не бъркай щатите - добавките и маслата са два съвсем различни пазара.

                            Маслата се сертифицират от API, от ACEA, от JIS, от големите автомобилни производители, от национални институти и сигурно и от още някого. На етикета на читавите масла обикновено има два реда съкращения кой го е одобрил и за какво. Повечето от тези одобрения означават не само тестове за определени качества на продуктите, но и някакви гаранции за поддържането на тези качества. Нарушения по тези условия обикновено водят до незабавни загуби на пари, поради което се избягват.

                            Амсойл могат да си позволят да отсвирят сертификационните органи - такава им е пазарната ниша. Който си ги купува, нито гаранция на мотора търси, нито чете дребния текст на етикета. Това не значи (непременно) че са некачествени - значи само че са за конкретната пазарна ниша.

                            Добавките...

                            Забъркаш нещо на вкус и миризма (парфюмерийната промишленост дава рамо, без майтап), дадеш му страховито название, лепнеш му шарен етикет и е готово за пазара. В най-добър случай се похвалиш със система за контрол на качеството, която повече или по-малко гарантира че в шишенцата има едно и също нещо всеки път. Но не и какво прави това нещо. Единственото одобрение ти е пазарът.

                            Изключение правят няколко изброими на пръсти вещества с определена функция - LS, антигел и още някоя. Те по-скоро минават по пътечката за маслата.

                            Намерете разликите.

                            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                            ...
                            На немалко производители маслата се правят в няколко завода, а не само в един.Някои нямат и собствени заводи.
                            Това непременно ли е беда?

                            Опаковка без дата на производство и/или партиден номер и мен ще ме озадачи. Но виж по-горе за добавките и маслата.

                            ---

                            Както и по-горе написах, фулерените дето им се кефи Пламен са или сажди, или молибденов сулфид. Намерили са начин да отсяват само фулереновата форма от веществото, което позволява да се ползва по-малко добавка за същия ефект. Похвално, ама не решава почти никой проблем. Освен че е повече еко-. Евентуално.
                            Последно редактирано от Ясен; 10-02-19, 14:21.

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                              А бе аз знам, че за тоя мотор бенц препоръчва 5в40, че и с 0в30 го карат и не се оплакват
                              Това ти и други какви простотии правите не може да ме накара да ги почна и аз,0/30 на тоя мотор Божеееееее ела си пребера вересиите
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Това ти и други какви простотии правите не може да ме накара да ги почна и аз,0/30 на тоя мотор Божеееееее ела си пребера вересиите
                                Кво па ше му стане? (освен че е малко по-скъпо)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X