Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Шегаджия, дай да видим какъв е този дизел,че още не съм срещал такъв на който новото масло след 5 минути работа да не е черно.
    А на колко е добре да се сменя,( както вече хиляди пъти е коментирано) е решение в комбинация от обективни и субективни фактори.
    Добре ,че каруците са сравнително дуракоустоичиви.......................доказано от италианците.
    Моя приятел Гого, който в момента съживява автоматичната КИА, има и кемпер Дукато 2.8ТД 2000, 2000 и някоя, който не цапа масло от смяна до смяна.
    Сменява го на 5-6-7000 км с каквото е останало от некви масла от други смени, като естествено е поне полусинтетика.
    Има и Вояджър 2.5ТД пак нещо около 2000, който в момента на паленето го прави черно.
    Това го казвам щото и аз не му вярвах, че маслото в Дукатото е бистро от смяна до смяна, та съм го гледал лично като го точи, освен на пръчката.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Вискозитет се измерва елементарно, включително в автомобила. Датчикът ще е двойно по-скъп от датчика за налягане примерно. Със сигурност има коли които се оплакват като им сбъркаш вискозитета.

      Също може лесно да се измерва колко е кисело и датчикът ще е не по-скъп от ламбда сонда. Това не знам дали го правят обаче.
      То теорията е ясна,на практика обаче малко или почти никой няма датчик за налягане на маслото,а ние си говорим вискозитет да мери,че и да мрънка.Там ще трябва и комп,да и кажеш какъв вискозитет да иска и да пищи на друг,че на мойта от 0-40 та до 20-60 всичко става и то по книга.Какво трябва да объркам,че да и се надьрвят претенциите?

      Теорията я Заеби, аз имам 4 неща с налягане на маслото,едното си мери и температурата на трансмисията и така излиза от завода.Виж ако ме питаш мен ще и набия една гора датчици ма никой не ме пита и карам 5/50 масло,кеф ти студ,кеф ти лято,кеф ти обороти,че чак и пълна синтетика му пише на тубата,да се чуди колата с какво я поя.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 09-02-19, 16:45.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Лабораторният анализ тук (за целите на смяна/опресняване/диагностика на големи машини във флота и железниците) струва колкото смяна на маслото и филтъра на лека кола, че и горница. И има защо да струва толкова.

        В по-белите страни сигурно струва пак някъде толкова, а смяната на масло струва повече.

        Таааа, ако е от любопитство - може.

        Ама от съображения за ефективна работа няма да занеса проба от нищо, което има в картера по-малко от 200 литра.
        Едната кола върви по маршрут,я избяга 2 000 километра от смяна до смяна от него я не.

        Теглиш както казах анализ на 5 на 7 и още един на 10 и ти казват какво имаш в маслото и колко още да държи.Режеш от последния анализ едни 15-20% за да е покрито млякото и сменяш на колко ти показва сметката.

        Аз анализ последно съм правил преди около 12 години,че и повече може да е,няма му тегля анализи на всяка смяна я,той мотора е 1500 долара целия,да не пазя Мурсиелаго.

        Другите 2 бучат градско,съвсем лесна сметка,градското си е градско.

        Наумил съм си на Туйто да му тегля един ма ме мързи,такива мотори има колко искаш,без да му сменям маслото докато го скапе ше е избил половин мотор.Гледам смянат по на 10 000 мили или грубо 17 000 километра,вървят по половин милион мили и горница,аз ше одъртея съвсем до тогава
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Сипах бардала. За 350км компютъра не го позна, пак трябва да сменявам маслото след 4000.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            и карам 5/50 масло,кеф ти студ,кеф ти лято,кеф ти обороти,че чак и пълна синтетика му пише на тубата,да се чуди колата с какво я поя.
            И мен да ме хранят със суджуци и луканки (вместо кренвиши) и аз ще се "чудя"!!!!!

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Сипах бардала. За 350км компютъра не го позна, пак трябва да сменявам маслото след 4000.
              Звукът трябва да стане като на BMW, иначе бардала е менте.

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                И мен да ме хранят със суджуци и луканки (вместо кренвиши) и аз ще се "чудя"!!!!!

                Ми пак да го кажа - мойта като са я мислели е мислена за минерал от дебелите,после с годините се променят стандартите и в момента ония минерал не е тоя минерал.
                Минерала тия дни държи двойно по-малко от синтетиката и това много грубо,на половината цена е ма се разхождаш 2 пъти до масларя,на финала трици за трици,бутай доброто масло и не му мисли.

                На оферта изпада и 15/50,става да го мешаш с 0/40 или там каквото има на добра цена,оплаквания нямам,вървят и си траят.

                Виж на Туйто му дават 0/20 или евентуално 5/20 за високи натоварвания,там и да искам ни смисъл има ни нужда от друго масло,върви и ще върви с 10 000 интервали на смяна / в мили това,17 000 в километри /.Просто по-лесно ги следя нулите,мързелив
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Звукът трябва да стане като на BMW, иначе бардала е менте.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                    Ти сам си си отговорил-в България. И никъде другаде. Сложи си Ресурс или Хадо и резултатът ще е същия-без масло финишираш. Алабораторните анализи говорят друго. Нищо различно от масово масло. Между другото в сайта на МВ го няма, като допуснато за техни двигатели.
                    Ти си слагай Ресурс и Хадо. Аз съм ги пробвал. Както и стотици други.
                    За тези твоите от аватара няма да дам пари да ги пробвам преди да покажете поне малко резултати.
                    На лабораторни анализи от лъжливи овчарчета не вярвам. Всичко се проверява с проверяване. Плащам си за проба/грешка.

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                      Kaкво масло слагаш.
                      Иначе ето малко по темата с налягането на маслото. https://www.lehellas.gr/bg/technical...-oil-pressure/
                      М119 мотор V8- ръгам му Мобил 15W50 синтетика. И спрях да му гледам стрелката на налягането на маслото. Понякога си стои на 3, понякога пада до 1 налягането на празен ход. Спрях да му се втелявам. Забелязал съм, че като замирише на феродо от ръчкане, мотора после мърка. Ама и жена ми мърка, та се налага да го карам под 2000 оборота. Ще върви и с маргарин на тия режими.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Вие защо не сипвате добавката на бардал, тук я има навсякъде?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Вие защо не сипвате добавката на бардал, тук я има навсякъде?

                          Ние ли?

                          Защото в семейството е имало и кола на над 500 000 мили карана без добавки та ми се губи смисъла от тях.
                          От време на време,през 5-6 години примерно и слагам добавка в горивото,да чистела уж ма на брата Хондата горивен филтър заводско няма пък си върви,загуба на време и пари ма нали мерк и на,пляс едно шише да спя спокойно,че съм я обичал тая петилетка.

                          По върши работа редовна смяна на нормални въздушни филтри и проверка/смяна по охладителната от това да и ръгам добавки на Бардал,Хадо,Шеврон,Лукас,Луки и компания.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            М119 мотор V8- ръгам му Мобил 15W50 синтетика. И спрях да му гледам стрелката на налягането на маслото. Понякога си стои на 3, понякога пада до 1 налягането на празен ход. Спрях да му се втелявам. Забелязал съм, че като замирише на феродо от ръчкане, мотора после мърка. Ама и жена ми мърка, та се налага да го карам под 2000 оборота. Ще върви и с маргарин на тия режими.
                            Дебело му идва, за това ти ги прави тези номера, това е рейсинг масло и иска яко жега, за това като го сръчкаш започва да мърка, пробвай с това на следващата смяна, принципно това е правилният вискозитет за този мотор.

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Мъркането идва от това, че съм “продухал” моторетката. Тежичко и идва да я върти жената само в квартала. Иска си аутобан, ама жената рядко се качва на магистрала, пък даже и там пак не стига 2000 оборота. Горкото V8!
                              А за ниското налягане на загрял мотор при по-гъсто масло, я ми го обясни. На мене мама ми е казала, че гъстото масло ще държи по-високо налягане. И нещо ми намирисва, че навремето са ги карали с 20W50 тия моторетки.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                И нещо ми намирисва, че навремето са ги карали с 20W50 тия моторетки.
                                За Калифорния имаш предвид вероятно ? В България 20/нещо си бих карал само от Май до Септември.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X