Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Погледнах #249
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
      Само БоголюбГаич неверници у тоя форум

      И хубу глей за къде ще се ползва SRTV8

      Масло колко за мойта дизеларка.
      Аз говоря за предходния модел 2005 - 2008 г. Новото може да са го направили със "сух картер" и 1 л. масло.
      И без това, гледам новия "Wrangler" с 1,2 Турбо го продават "Силвър Стар"....
      Като пуснат електрически, ще коментираме тука "колко капки масло за шевна машина се капват на роторите" ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        2 кофи по 5 литра и малко остава,смяна на 10 000 и масло 100 долара смяната,закръгляй смело и караш половин милион така.

        Ма едното литър повече,ма другото по-малко,ще стигнем до синтетика филтри,хартия,температури,среден пробег на година,тип гориво тук и там........закръгляй смело,гаранция давам НИЩО И НЯМА
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          .... Новото може да са го направили със "сух картер" и 1 л. масло.
          Пак ще има тема какво и къде е най- тънкана истинско масло за...еди кво си
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
            Не си много в час с маслата
            Може ли първо да си го купиш, да му прочетеш инструкцията за екпроатация, да му смениш три пъти маслото и после да ми обясняваш с какво съм в час.
            Точно пък тея Реванол посмъртно не могат да излъжат системата за контрол на качеството на маслото на новите хемита за повече от 4000км.
            Да не говорим че не покриват MS-6395, MS-12633

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Я че ми стана интересно. Доста от по-претенциозните автомобили си имат система за контрол на качествата на маслото.

              Какво му контролират?

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Може ли първо да си го купиш, да му прочетеш инструкцията за екпроатация, да му смениш три пъти маслото и после да ми обясняваш с какво съм в час.
                Точно пък тея Реванол посмъртно не могат да излъжат системата за контрол на качеството на маслото на новите хемита за повече от 4000км.
                Да не говорим че не покриват MS-6395, MS-12633
                Може и да не се счупи резко от риванол , но си прав
                Има много хора , които не са наясно и смятат тази хубост за неубиваема
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Е 6л двигател с 6л масло колко да му дават? На москвича маслото пак беше почти толкова(5,4л), а моторетката =1/4. М10Д след 3К км изтичаше бистро, а и го имаше.
                  Проблемът е че на хемитата картерните газове са повече от на москвича.
                  Колко повече ли? Ами представи си че двигателя може да работи на празен ход само с картерни газове. Изобщо не му трябва въздух от атмосферата.
                  На 50 000км във всмукателния колестор има към един литър масло. И то само защото след един литър си прелива и пак си влиза в цилиндрите.

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Я че ми стана интересно. Доста от по-претенциозните автомобили си имат система за контрол на качествата на маслото.

                    Какво му контролират?
                    Контролират ,ако му е сипано точното
                    Иначе пак си цъкат , ма с неточности
                    Ти си наясно , че не са лаборатории
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Я че ми стана интересно. Доста от по-претенциозните автомобили си имат система за контрол на качествата на маслото.

                      Какво му контролират?
                      То тва за бабички.
                      Прави алгоритъм по следствени белези. Брой запалвания, пробег, натоварване, температура и налягане на маслото и пищи че маслото не става.
                      Идея си няма какво е триенето и износването.

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        То тва за бабички.
                        Прави алгоритъм по следствени белези. Брой запалвания, пробег, натоварване, температура и налягане на маслото и пищи че маслото не става.
                        Идея си няма какво е триенето и износването.
                        А баш така - идея си няма дали е М10Д или АмсОйл,смята примерно 100 часа нормална температура или 100 паления на студено и почва да писка.
                        Това за блейки или за тия които идея си нямат или нямат време да следят кое и какво,пищи ли ходиш при дильра да те сапуниса,че колата това казва.

                        Сложи му една синтетика на Мобил и една скапана Приста и го виж какво иска - ще писне по едно и сьщо време и с двете.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          А баш така - идея си няма дали е М10Д или АмсОйл,смята примерно 100 часа нормална температура или 100 паления на студено и почва да писка.
                          Това за блейки или за тия които идея си нямат или нямат време да следят кое и какво,пищи ли ходиш при дильра да те сапуниса,че колата това казва.

                          Сложи му една синтетика на Мобил и една скапана Приста и го виж какво иска - ще писне по едно и сьщо време и с двете.
                          Може и да не е баш все едно, щото се казва, че гледа и температури и налягания. С по-скапаното масло, ще държи друга температура, и други налягания спрямо режимите.

                          Прост Голф от преди 30 години, пищи и свети лампи, като не му хареса налягането на маслото спрямо оборотите.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Гледа температура до толкова да следи колко студени паления имаш с маслото ма да смята на 73 градуса масло как имаш налягане от 8.3 атмосфери,дали е нормално и да гони графика за смяна на масло не и днес,не и тия автомобили.

                            Нали знаеш как по моите имам манометър за маслото,стои си на 3 студена или не,четеш в книжката,че било нормално и 0.5 да е .........за чий чепат е тая стрелка там?Ако паднело......та като падне какво,ще отворя мотора защото паднала на 2 ли или на 1,айде нЕма нужда.

                            Колко и комп да са сложили там пак не мери вискозитет примерно,а точно пък на тия умните коли им дават по 20-30 000 на смяна докато евентуално ти писне компа.

                            Как да е,това смята,не мери,а тия сметки ги мога и аз
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Брат, аз нали сума и неща смених по S500, защото стрелката на маслото на празен ход пада до 1. И накрая чак шефа на сервиза се ядоса /спри се бе, нищо и няма на колата!/, заебахме и метнахме бирите. Ама нови маслени помпи, датчици, дивотии... И пак нищо. Пак там си стои. И така вече 100 000 с мръсна газ.
                              Слагаш хубаво масло и го отсвирваш /това за коли една заплата, за останалите гъзари- не ви мисля, не ви е лесно/.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Брат, аз нали сума и неща смених по S500, защото стрелката на маслото на празен ход пада до 1. И накрая чак шефа на сервиза се ядоса /спри се бе, нищо и няма на колата!/, заебахме и метнахме бирите. Ама нови маслени помпи, датчици, дивотии... И пак нищо. Пак там си стои. И така вече 100 000 с мръсна газ.
                                Слагаш хубаво масло и го отсвирваш /това за коли една заплата, за останалите гъзари- не ви мисля, не ви е лесно/.
                                Kaкво масло слагаш.
                                Иначе ето малко по темата с налягането на маслото. https://www.lehellas.gr/bg/technical...-oil-pressure/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X